Gola hattrickem potopil přerovské Zubry a junioři míří do čela tabulky!

29.01.2017, René Chyla

Porubští junioři vstoupili do zápasu s přerovskými Zubry parádně a díky dvěma trefám Patrika Goly vedli po úvodních dvaceti minutách již 2:0. Bláznivou přestřelku ve druhé tercii zvládl znovu lépe RT TORAX, když Michal Dang nejprve vyhnal Kašpárka z branky, aby o deset minut později dokonal svůj hattrick lídr kanadského bodování. Zubři dokázali sice ještě snížit a zápas zdramatizovat, na kontaktní branku to již ale nebylo a juniorka si tak nejenže připsala páté vítězství v řadě, ale vyhoupla se také do čela Ligy juniorů!

Liga juniorů - 31.kolo ne 29.1.13:30
HC ZUBR Přerov
5:3(2:0, 3:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Gola P. (Malát), 18. Gola P. (Malát, Franz), 21. Malát (Štěpán), 27. Dang (Kurnik), 36. Gola P. (Vilček) – 31. Solař (Zdráhal, Čechmánek), 37. Skopal (Müller), 47. Skopal. Rozhodčí: Cabák – Hanzlík, Adamec. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 131. Střely na branku: 30:47 (12:15, 11:16, 7:16). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, Skokan, Prepsl – Franz, Gola P., Malát – Dang, Kurnik, Vilček – do 40. Veselý, Bernát, do 40. Fráner – od 41. Kutiš, od 41. Bialoň
HC ZUBR Přerov: Kašpárek (od 27. Kanyicska) – Pernický, Skříček, Smolka, Válek, Murla, Palacký – Skopal, Müller, Pecha, Galetka, Ministr, Horký, Zdráhal, Solař, Čechmánek

Patrik Gola (POR) (3+0)
Pavel Skopal (PŘE) (2+0)
David Malát (POR) (1+2)

Třetina v režii elitní formace

Porubští potvrzovali roli favorita už od úvodních minut. Patrik Gola v osmé minutě dostal nahrávku od Davida Maláta na levý kruh, odkud zamířil přesně nad Kašpárkovo rameno – 1:0. Zubři měli možnost ke srovnání o chvíli později, když Mrázkovi v závaru propadl kotouč, který musel uklidit do bezpečí z brankové čáry až Jiří Skokan. Z protiútoku pak Jonáš Franz našel po své pravé straně Davida Maláta, ten ale trefil pouze vzdálenější tyč. Dvě minuty před sirénou pak stejný hráč nahrával mezi kruhy Patriku Golovi, jenž propálil přerovského gólmana k pravé tyči – 2:0.

Bleskový nástup, Dangova parádička, vyhnání Kašpárka z branky a přesná rána Solaře

RT TORAX udeřil ve druhé tercii už po 48 sekundách, když David Malát ujel po pravé straně a střelou na lapačku zvýšil – 3:0. V oslabení se pak uvolnil Michal Dang, který si pohrál s dvěma obránci, položil si gólmana a bez problémů uklidil puk do branky – 4:0. Hlavní lodivod Zubrů neváhal ani vteřinu a Martin Kašpárek se tak musel pakovat z branky, kde jej nahradil Adam Kanyicska. Přerov odpověděl zhruba za čtyři minuty. Tomáš Zdráhal naservíroval puk z rohu kluziště na hranici levého kruhu Martinu Solařovi, který nedal Mrázkovi střelou pod vyrážečku žádnou šanci – 4:1.

Hattrick Patrika Goly a odměna pro agilního Skopala

O pár sekund později pak Jakub Müller nahrával najíždějícímu Pavlu Skopalovi, jenž ale z mezikruží minul. Tentýž forvard se zanedlouho znovu zjevil zcela osamocen před porubským brankářem, svou šanci ale nedokázal zužitkovat. Ve 36. minutě poté Tomáš Vilček poslal kotouč před brankoviště, kde už číhal Patrik Gola, který tečoval puk k levé tyči a dokonal svůj hattrick – 5:1. Za minutu snižovali Zubři, když se Pavel Skopal natlačil až před Mrázka a toho překonal pokusem mezi betony – 5:2.

Skopalův únik v oslabení, šance Pernického a závěrečná zvládnutá power-play

Ostravané si ale zápas dokázali ještě poměrně zkomplikovat. Už ve 47. minutě totiž v oslabení ujel porubským bekům Pavel Skopal, který z mezikruží zamířil přesně nad Mrázkovu vyrážečku – 5:3. O pár minut později mohlo být ještě hůře. Daniel Pecha totiž skvěle našel z levé strany najíždějícího Lukáš Pernického, který ale před naprosto odkrytou brankou netrefil puk. Hosté se v závěru ještě pokusili o zdramatizování při power-play, jež byla navíc umocněna dalším porubským trestem, nicméně RT TORAX závěr zvládl na výbornou a uhájil tak dvoubrankové vedení.

Ostatní zápasy 31. kola

Havířovvs.Brno4:1
Prostějovvs.Uh.Brod6:2
Fr.Místekvs.Boskovice6:3
Opavavs.Uničov0:5 kontumace

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Dřina, dřina, dřina. Přerov si k nám rozhodně nedorazil jen zahrát, ale přijel pro tři body, protože jejich hráči bojovali jako tygři po celých šedesát minut. My jsme ale bohužel v závěru dělali neuvěřitelné chyby a z hotového zápasu, kdy jsme vedli 5:1, jsme si zadělali na velké problémy a pořádné drama. Pokud chceme východní skupinu vyhrát, tak podobný výkon nám na ledě soupeřů rozhodně stačit nebude. Je třeba si tohle všechno srovnat v hlavách a dodržovat jen to, co po hráčích chceme.

Martin Vojtek (HC ZUBR Přerov): Dle mého názoru jsme byli svědky velmi kvalitního utkání, které rozhodly naše hloupé individuální chyby, kdy jsme soupeři darovali de facto čtyři branky. Musím ale kluky pochválit, že to nezabalili, makali a snažili se až do konce. V koncovce byl ale úspěšnější soupeř, kterému gratuluji k vítězství.