Série proher je u konce! Poruba proti Vsetínu vybojovala dva body

15.01.2020, Pavlína Vítková

V rámci 42. kola Chance ligy zavítali na porubský led rivalové ze Vsetína. A utkání to bylo napínavé. Základní hrací doba nepřinesla ani jeden gól a o výhře se tak rozhodovalo až v prodloužení. Hrdinou se nakonec stal kapitán Jiří Zdeněk.

CHANCE LIGA - 42.kolo st 15.1.17:30
1:0p(0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 62. Zdeněk. Rozhodčí: Skopal, Fiala – Lukš, Měkýš. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 853. Střely na branku: 27:40. Průběh utkání: 1:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Rudl, Urbanec, Slavík, Husák, Krejčí, Dundáček, Pastor – Sikora, Hlinka, Gřeš – Ďurač, Zdeněk, Nejezchleb – Špaček, Jáchym, Guman – Káňa, Kanko
VHK ROBE Vsetín: Gába – Slováček, Teper, Hryciow, Drtina, Jeřábek, Ondračka, Hunkes – Jonák, Kucharczyk, Karafiát – Březina, Pechanec, Tůma – Procházka, Rehuš, Gorčík – Hořanský, Volf, Vítek

Uběhlo jen třiadvacet sekund a rozhodčí trestali. Dvě minuty za podrážení vyfasoval domácí Marek Sikora a Poruba tak měla od samotného úvodu plné ruce práce. Vsetínští však početní výhodu nedokázali zužitkovat a hra se posléze začala vyrovnávat. Puk putoval z jedné strany na druhou, gólmani Dolejš i Gába museli být ve střehu. Oba si své teritorium uhlídali a zamezili vstřelení branky. Před přestávkou tedy týmy opouštěly ledovou plochu za stavu 0:0.

Po návratu z šaten se zdálo, že bude utkání pokračovat v podobném duchu. Hra se stále přelévala po celém kluzišti. V pětadvacáté minutě se pak ve velké šanci ocitli Jiří Zdeněk s Tomášem Gřešem, Gába byl ale pozorný a puk zachytil. Na druhé straně pálil David Tůma, ale ani on kotouč do sítě neprocedil. Od poloviny druhé periody se Vsetín začal pomalu ale jistě usazovat v útočném pásmu. Zhruba dvě minuty před koncem už to vypadalo, že se hosté budou radovat. Závar před Dolejšem ale vyústil v posunutí klece a přerušil tak vsetínský nápor. Pět vteřin před zazněním sirény ještě střílel Tomáš Ondráčka. Jeho střela nicméně zamířila mimo, a i před druhou přestávkou proto platil nerozhodný výsledek 0:0.

I ve třetí části se k šancím dostali oba celky. Za domácí to zkoušeli Slavík, Hlinka, Gřeš a Jáchym. Dolejše potrápili Volf, Březina a Jeřábek. Ani tyto ofenzivní snahy nepřinesly žádnou vstřelenou branku. Zápas tak musel jít do prodloužení. V tom o výhře domácích rozhodl kapitán Jiří Zdeněk a stal se tak hrdinou zápasu. Poruba po sérii osmi proher na své konto připsala alespoň dva body.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Dnes musím hráče pochválit za to, že hráli až do konce. Dobré utkání jsme už odehráli na Slávii, kde nám však výsledek byl odepřen. Hráči si za dřinu a za tu těžkou situaci proher dnes zaslouží velkou pochvalu. Byl to velice vyrovnaný zápas proti hodně kvalitnímu soupeři. Díky výborným výkonům brankářů nešel otevřít střelecký účet v utkání. Hráli jsme trpělivě a šli jsme podle taktiky pěkně krok za krokem. Cením si i výborné práce v oslabení, kde jsme neinkasovali ani jednu branku. O zápasu rozhodla jediná chyba v prodloužení, kde to na sebe nostalgicky vzal kapitán a tu loď dotáhl do vítězného konce, za což jsme velice rádi a konečně jsme ukončili sérii proher.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Když nedáš gól, tak nemůžeš vyhrát zápas. Dnes kdybychom hráli dva zápasy tak branku nedáme. Poruba dobře urputně bránila a my jsme se tak těžko prosazovali. Také se těžko hraje od mantinelu, když tě někdo drží jako chobotnice, ale možnosti a šance jsme tam měli, které jsme nedokázali využít. Myslím si, že jsme jinak hráli, až na pár malých chyb, dobře do obrany. Oslabení jsme odehráli výborně, ale následnou přesilovkou jsme si už nepomohli. Bohužel při chybě v prodloužení, ujel domácí hráč a využil samostatný únik. Výsledek nás mrzí a věřím, že doma s Motorem podáme výborný výkon.