Sareza vybojovala na ledě lídra soutěže tři body

20.12.2006, Vladimír Vronka

Sareza Ostrava zajížděla ve 32. kole první ligy na led vedoucího Hradce Králové ve značně pozměněné sestavě. V bráně se poprvé představil Radek Masný. Mezeru v sestavě po hráčích, kteří v minulých dnech opustili tým, zacelili ostravští junioři Vladimír Svačina, Jakub Dušek, Michal Palík, David Vajda a poprvé s mužským týmem Sarezy jel také Martin Smeták. Sareza si nevedla špatně, na začátku třetí třetiny vedla již 3:1, ale Hradec dokázal v 50. minutě vyrovnat, jenže Sareza dokázala opět strhnout vedení na svou stranu, když se minutu a šestnáct vteřin před koncem utkání vybídl Marek Badžo ke skórování Petra Valušiaka. Sareza vybojovala tři body za výhru 4:3.

- 32.kolo st 20.12.18:00
Královští lvi Hradec Králové
3:4(1:1, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 17. Vondráček (Mocek), 45. Domin (Haluza), 50. Volráb (Roubík) - 20. Svačina (Klimek), 27. Šebesta (Boháč, Bokroš), 42. Sochorek (Gelačák), 59. Valušiak (Badžo, Vnenk) Rozhodčí: Jeřábek - Prchal T., Prchal R.. Vyloučení: 8:9, navíc Ovšák (SAR) 10 OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1924. Střely na branku: 44:33. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4
Královští lvi Hradec Králové: Hylák - Toužimský, Mocek, Pazdera, Hendrich, Burián, Prošek, Koma, Daňo - Šebek, Roubík, Fišer - Starý, Koudelka, Vondráček - Haluza, Domin, Suchý - Šeda, Volráb, Potůček
HC Sareza Ostrava: Masný - Ovšák, Tesařík, Holík, Mocek, Vnenk, Palík - Šebesta, Boháč, Bokroš - Klimek, Sochorek, Svačina - Gelačák, Badžo, Valušiak - Smeták, Janečka, Dušek

Do zápasu měli aktivnější vstup domácí, kteří zasypali Masného pořádnou porcí střel, ale hostující brankář odolával. Nejvíce práce měl při přesilových hrách Energetiků, ale to i domácí brankář Hylák, ten nejprve vychytal v početní převaze Sochorka a po něm i Smetáka. Domácí se dočkali až v 17. minutě, nacvičený signál přetavil ve vedoucí branku ze sóla Roman Vondráček. Vedení hradeckým nevydrželo příliš dlouho, krátce Vondráčkově brance odrazila střelu Boháče Hylákova tyč, ve 20. minutě byl ale domácí gólman krátký na rychlé zakončení Vladimíra Svačiny, který využil chybu hradecké obrany a vyrovnal.

Ve druhé třetině zmrazila dokonale všechny domácí příznivce branka zkušeného Pavla Šebesty, který poslal hosty do vedení v době, kdy hráli v převaze jednoho muže v poli. Hradečtí byli nejblíže k vyrovnání po nahození obránce Pazdery, ale jeho střela se odrazila od levé Masného tyče. Energetici pak několikrát ještě zatopili před hostující brankou, ale Masný byl ve výborné formě, nepřekonal ho jak aktivně hrající Martin Koudelka, tak ani v samém závěru prostředního dějství Roman Vondráček, jeho dělovku vytěsnil hostující brankář špičkou lapačky mimo tyče.

V závěrečném dějství přišel další šok pro Energetiky, už ve 42. minutě totiž zvyšoval ostravský Dalibor Sochorek na 1:3. Domácí vrátila do zápasu teč Petra Domina o dvě minuty později a když v 50. minutě vyrovnal po střele kapitána Roubíka další tečí Daniel Volráb, domácí byli rázem na koni a vypadalo to, že by mohli v zápase pomýšlet ještě na zisk bodů. To by ale hradečtí museli využít dvojnásobnou početní převahu, nestalo se tak a naopak prakticky z jediné akce od vyrovnání Ostravy inkasovali počtvrté. Přihrávku Badža využil rychlým zakončením Petr Valušiak a touto trefou rozhodl nejen o vítězi středečního zápasu, ale také o tom, že Vánoce přečkají na první místě tabulky hráči Ústí nad Labem, kteří zvítězili 3:0 v H. Brodě.

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér H. Králové):
Byli jsme celé utkání horší. Zkrátka jsme si dopili všechno až do konce. Mysleli jsme, že bychom mohli bodovat, ale bylo vidět, že hráči, kteří mužstvo táhnou, jsou hodně unavení a to bylo dnes znát. Na druhou stranu si myslím, když jsme dokázali v té bídě, jakou jsme předváděli vyrovnat z 1:3 na 3:3, tak jsme měli uhrát alespoň prodloužení, do něj jsme měli jít tutově a uhrát minimálně bod. Hráči, kteří jsou schopni rozhodovat zápasy jsou unavení, navíc si to nezjednodušují, myslí si, že udělají ještě kličku navíc si vylepší pozici, ale tomu je naopak. Nemá už tu sílu a už je to pomalejší, né tak úderné. Na přestávku máme plán, budeme hodně trénovat, pracovat na fyzičce, aby se nám zase vrátila. Patrik Fořt už chodí bez berlí, zapojil se do rehabilitace, ale určitě se ještě k týmu o pauze nepřipojí.

Petr Fabián (hlavní trenér Ostravy):
Naše sebevědomí, které jsme nabyli v posledních zápasech nám trošku opadlo z toho důvodu, že máme velikou marodku, navíc někteří hráči odešli do Polska, kde končil k dnešnímu dni přestupní termín. Moje strategie je, že nikomu nebudu bránit v tom, aby šel pryč. Pokud vidím hráče, jak týden nebo čtrnáct dní pošilhává po něčem jiném a není tady spokojený, sice nevím proč, když jsme si smluvní podmínky dali už před sezónou, tak toho trénovat nechci. I přes tyto odchody našich dalo by se říci opor a chřipku, která nás postihla, jsme dokázali vyhrát. Další problém nás trápil s brankáři, Jakub Čech musel být dnes ve Zlíně, Štěpánek z Vítkovic je zraněný, tak jsme sehnali na měsíční výpomoc z Havířova Radka Masného, ten rozhodně nezklamal a zachytat velmi dobře. Vyrovnávací branky soupeře byly hodně šťastné, možná i trošku sporné, takže to se dalo těžko ovlivnit. Ale pozor, hráli jsme s prvním týmem soutěže a není náhoda, že Hradec získal tolik bodů, takže na druhou stranu není žádná zvláštnost když domácí dokázali otočit zápas z 1:3 na 3:3. S výsledkem jsme maximálně spokojeni, jak bychom také nemohli být.