Poslední zápas v letošním roce sehraje Sareza v Hradci Králové

Jan Škarpa, 19.12.2006
Do posledního prvoligového zápasu roku 2006 nastoupí Sareza proti prvnímu týmu soutěže, Hradci Králové. Sareza v posledním zápase vyhrála doma vysoko nad Kadaní, její letošní poslední soupeř podlehl v Jihlavě místní Dukle. Zápas je na programu ve středu 20. prosince a začíná v 18:00. Utkání můžete sledovat prostřednictvím online přenosu, odkaz na něj naleznete na našich stránkách.

Základní info

V posledních dnech opustilo kádr Ostravy hned několik hráčů a tak bude zajímavé sledovat, jak se mladým ostravským nadějím podaří zaujmout jejich místo. Hradec Králové však nebude chtít připustit porážku, neb ta by mohla znamenat pád z první příčky, což by se hradeckým asi příliš nelíbilo.

Nejproduktivnějším hráče Hradce je Jaroslav Roubík, který nasbíral 32 kanadských bodů za 13 branek a 19 finálních přihrávek. Nejlepším střelcem našeho nejbližšího soupeře je Roman Vondráček se 14 přesnými zásahy. V obraně se nejlépe daří bodově Petru Mockovi se 17 body (5+12). Nejtrestanějším hráčem Hradce Králové je Petr Domin, který si zatím na své konto připsal 53 trestných minut. V bráně je Hradci oporou Alexandr Hylák s gólovým průměrem 1,84 branek na zápas a s procentuální úspěšností 94,4.

Letošní vzájemné zápasy

6. kolo: HC VČE Hradec Králové - HC Sareza Ostrava 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Starý (Volráb, Potůček), 27. Domin (Koudelka), 42. Potůček (Burian) - 29. Gelačák (Glas).
více o zápase

19. kolo: HC Sareza Ostrava – HC VČE Hradec Králové 2:3sn. (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Gelačák (Holuša), 29. Boháč (Šebesta, Rimmel) - 27. Suchý (Haluza), 42. Domin (Linhart), rozhodující nájezd Starý.

Poslední kolo obou týmů

HC VČE Hradec Králové

31. kolo: HC Dukla Jihlava - HC VČE Hradec Králové 2 : 1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Čachotský (Vaškovič, Dušátko), 39. Rytnauer (Čachotský, Kuchyňa) - 46. Mocek (Diviš).

HC Sareza Ostrava

31. kolo: Sareza Ostrava - SK Kadaň 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Boháč (Pavlačka), 6. Boháč (Šebesta), 12. Šebesta (Ovšák, Bokroš), 18. Baranyk (Gelačák, Brincko), 31. Gelačák, 32. Šebesta (Bokroš, Boháč), 49. Gelačák (Brincko), 59. Brincko (Sochorek) - 1. Stavenský (Metlička, Stehlík), 56. Fink (Heřman).
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

Hradec Králové: Hylák - Toužimský, Mocek, Koma, Hendrich, Burián, Prošek, Pazdera, Daňo - Šeda, Roubík, Fišer - Starý, Koudelka, Vondráček - Haluza, Domin, Suchý - Šebek, Volráb, Diviš.

Sareza Ostrava: Čech - Palík, Mocek D., Holík, Mocek J., Brincko, Tesařík, Ovšák, Vnenk - Šebesta, Boháč, Bokroš - Gelačák, Badžo, Baranyk - Klimek, Sochorek, Svačina - Valušiak, Pavlačka, Janečka.

Statistiky soupeřů

HRADEC KRÁLOVÉ SAREZA OSTRAVA
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
1. místo (67 bodů) 6. místo (46 bodů)
SKÓRE
BILANCE
20 – 3 – 1 – 7 12 – 3 – 4 – 12
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
9:0 (Beroun) / 6:3 (Prostějov) 8:2 (Kadaň) / 0:5 (Brno)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Jaroslav Roubík 34 (13+21) Pavel Šebesta 27 (14+13), Dalibor Sochorek (vč. utkání za Olomouc) 28 (8+20)
STŘELEC
Roman Vondráček 14 Pavel Šebesta 14
NAHRÁVAČ
Jaroslav Roubík 21 Pavel Šebesta 13, Dalibor Sochorek (vč. utkání za Olomouc) 20
NEJLEPŠÍ V +/-
Jaroslav Roubík +33 Pavel Šebesta +6
NEJTRESTANĚJŠÍ
Petr Domin 53 David Mocek 62
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Alexandr Hylák 94,4% Jakub Štěpánek 92,31%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Alexandr Hylák 1,84 Jakub Štěpánek 2,92

HRADEC KRÁLOVÉ SAREZA OSTRAVA

Z historie královehradeckého hokeje

Tým Hradce byl založen v roce 1926 jako Bruslařský klub Hradec králové. Současný název, HC VČE Hradec Králové a.s., dostali Východočeši v roce 2003. Dozajista největším úspěchem klubu byl postup do extraligy v sezóně 1992-1993. V té se však dlouho neohřáli, na jaře 1994 totiž skončili na 11. místě, která znamenala účast v baráži o udržení. Ta nedopadla pro Hradec nejlépe a tak po ročním účinkování v extralize následoval pád zpět do první ligy.

Ani ta však neznamenal pro Východočechy konečnou, při velkých finančních problémech se zastavili až jako amatéři ve druhé lize. I tu však museli v sezóně 1999-2000 zachraňovat až v baráži. Tu nakonec zdárně přežili a doslova se odrazili ode dna. Co nešlo sportovní cestou, provedlo se obchodně a tak na počátku roku 2002 odkoupili Hradečtí soutěž od Šumperka. Ten však byl na předposledním místě a tak se Hradec musel velmi snažit, aby se zachránil. Povedlo se to dokonale, dokonce se vyhnul i nevyzpytatelné baráži a to vše skoro s druholigovým celkem. Poslední roky patří tým mezi stálice vyřazovacích bojů, letos se celku zatím výrazně daří a tak se v Hradci pomalu začíná přemýšlet o extraligových kláních.