Sareza veze z Havlíčkova Brodu všechny body

09.12.2006, Zdeněk Rajdl, Tomáš Kubánek

H a v l í č k ů v B r o d - Už ve 4. minutě prohrávali Ostravané 0:2. Favorit utkání se však ze studené sprchy rychle oklepal a na konci první třetiny byl stav opět nerozhodný. Další průběh utkání již měla Sareza plně ve své moci, přidala další čtyři góly a zaslouženě přiváží z Vysočiny tři důležité body.

- 28.kolo so 9.12.17:00
BK Havlíčkův Brod
2:6(2:2, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Havel, 4. Borovanský (Havel, Jelínek) - 10. Brincko (Svačina, Pavlačka), 18. Bokroš (Ovšák), 28. Baranyk (Pavlačka), 29. Klimek (Svačina, Sochorek), 46. Ovšák (Gelačák), 55. Šebesta (D. Mocek, Svačina). Rozhodčí: Blecha - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Diváci: 1300. Střely na branku: 41:50. Průběh utkání: 2:0, 2:6.
BK Havlíčkův Brod: Neruda - Kolář, Drtina, Šulc, Vašíček, Charousek, Procházka, Jelínek A., Pavlík - Kubeš, Čermák, Žák, Borovanský, Jelínek P., Havel, Němec, Matušík, Varga, Ondráček, Třetina, Jonáš
HC Sareza Ostrava: Čech - Brincko, Mocek D., Rimmel, Tesařík, Holík, Mocek J., Vnenk, Ovšák, Kubala - Šebesta, Boháč, Bokroš, Klimek, Sochorek, Janečka, Gelačák, Baranyk, Holuša, Pavlačka, Glas.

V sobotním 28. kole zavítala do havlíčkobrodské Kotliny Sareza Ostrava. Tým, s nímž mají letos Rebelové v kolonce zápasů dvě výhry. Sestava domácích byla okleštěná o útočníky Kreuzera, Endála a Fábryho, hostům chyběli Holuša, Badžo a Rimmel.

Ze začátku byl k vidění drtivý úvod utkání v podání Rebelů, již ve 40. sekundě přestřeluje Kubeš ve velké šanci. V čase 1:15 obírá o puk Davida Mocka domácí útočník Lukáš Havel a v nájezdu si vychutnává gólmana Čecha.

S hosty bylo však ještě více zle, když ve 4. minutě zvyšuje po brilantní příhře Havla nováček v brodském dresu Borovanský. Tlak domácích nekončí, Čermák trefuje břevno a zanedlouho ho vychytal ve velké příležitosti Jakub Čech. Pak ale přišla první přesilovka hostů a v ní hned změna skóre. Od modré napřahuje obránce Brincko a bylo to 2:1.

V 11. minutě měl na holi vyrovnání hostující Bokroš, v 16. minutě zapomněli domácí na modré opět na Bokroše, jeho únik ale končí na Nerudovi. O chvíli později hostující Klimek sám před domácím gólmanem nepochopitelně nesrovnává skóre. Napotřetí to však Bokrošovi vyšlo, v 18. minutě v přesilovce pět na tři zakončuje kombinaci do prázdné branky.

Na začátku druhé části nepříjemně prověřili Nerudu postupně Klimek, Sochorek a Šebesta. Domácí obránce Kolář poté svým nedůrazem a nepřesným rozehráním za brankou doslova daroval hostům gol. Ve 28. se pohotový Baranyk zblízka nemýlil a poslal hosty do vedední.

Zanedlouho hosté navyšují skore pohlednou kombinací dvojice Svačina - Klimek. Ve 32. minutě prověřuje prokřehlého golmana hostů Varga, z následného protiútoku nezakončil přesně rychlý Baranyk. Další možnosti Sarezy zhatil gólman domácích.

Naději na zvrat sebral domácím ve 46. minutě bombou z kruhu obránce Ovšák - 2:5. V 52. minutě nastřeluje domácí Havel druhé břevno a na opačné straně nepříjemně kontroval Baranyk. Další nedůslednost v domácí disciplíně využívá v 55. minutě hostující kapitán Šebesta a šestým gólem končí střelecké hody ostravského celku.

Neskutečně ofenzivní úvod ze strany domácích přinesl vedení, hosté však nerezignovali a po své první brance převzali otěže utkání do svých rukou. Zaslouženě si tedy odváží 3 body na sever Moravy. Domácí naopak mohou být rádi za výkony skvělého Nerudy, bez kterého by konečný stav mohl být ještě více kritický.

Petr Novák (trenér Havlíčkova Brodu): Perfektně jsme vstoupili do zápasu, nevyužili jsme další šance, hosté srovnali a naši absolutně přestali hrát. Nechápu, jak se něco takového mohlo stát, velký problém je v tom, že nemáme zkušené hráče. Ti naši mladí hráči bohužel dělají velké chyby, které ovlivňují zápas, přičemž nejvíce branek dostáváme z nepokrytí protihráčů a z blízkosti.

Petr Fabián (trenér Sarezy Ostrava): Důslednou a kombinační hrou jsme domácí přehráli, trochu jsme podcenili úvod, poté jsme však již kralovali. Moc jsme tu chtěli uspět, protože pokaždé nám havlíčkobrodští letos sebrali body.