Uspěje Sareza v Havlíčkově Brodě?

Jan Škarpa, 08.12.2006
Po domácí výhře nad Jihlavou zajíždí Sareza v sobotu na půdu nováčka z Havlíčkova Brodu, kterého v letošní sezóně ještě neporazila a připsala si pouhý bod za prohru v prodloužení před domácím publikem. Sareza tak má Rebelu co vracet, ale určitě ji nečeká lehký zápas, náš nejbližší soupeř totiž v minulém kole podlehl Havířovu a tak si bude chtít zlepšit náladu právě proti Sareze. Zápas se hraje v Havlíčkově Brodě v sobotu 9. prosince od 17:00. Utkání můžete sledovat prostřednictvím online přenosu, odkaz na něj naleznete na našich stránkách.

Základní info

Souboj třináctého Havlíčkova Brodu a sedmé Sarezy – to je jeden ze zápasů sobotního 28. kola první hokejové ligy. Domácí Rebel v minulém kole podlehl Havířovu na ledě Panthers 4:0. To Sareza byla v posledním kole úspěšná, porazila v Ostravě Jihlavu 5:3, když se jí podařilo využít 3 přesilové hry, dvě branky si v tomto utkání připsal Marek Badžo.

Týmová soutěž o nejproduktivnějšího hráče je v Havlíčkově Brodě více než zajímavá, celkem 4 hráči zatím nasbírali 16 kanadských bodů a tak o jejich pořadí rozhoduje počet gólů – díky nim vede Vladislav Kubeš (10) – zároveň nejlepší střelec týmu, následují Aleš Kreuzer (9), Petr Kukla (7) a Jaroslav Žák (5), který je s jedenácti asistencemi nejlepším nahrávačem Rebelů. Nejproduktivnějším obráncem je Michal Roháčik, který v 15 zápasech nasbíral 10 bodů za 3 góly a 7 přihrávek. To Petr Jelínek vede v počtu trestných minut nejen klubovou „soutěž“, je zároveň na prvním místě v celé lize s počtem 131 minut.

Letošní vzájemné zápasy

2. kolo: HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Sareza Ostrava 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Žák (Kubát), 60. Kubeš (Žák).
více o zápase

15. kolo: HC Sareza Ostrava – HC Rebel Havlíčkův Brod 3:4 s.n. (0:1, 3:1, 0:1 – 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Badžo (Glas), 36. Baranyk (Holuša), 39. Boháč (Rimmel) - 1. Kubeš (Kukla), 21. Procházka (Žák, Kreuzer), 58. Kubeš (Kolář), rozhodující samostatný nájezd Fábry.

Poslední kolo obou týmů

HC Rebel Havlíčkův Brod

27. kolo: HC Havířov – HC Rebel Havlíčkův Brod 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Daneček (Seman), 31. Heider (Brynecký Sikora M.), 49. Seman (Fadrný, Sedlák), 59. Rozum (Sedlák, Zdeněk).

Sareza Ostrava

27. kolo: Sareza Ostrava - Dukla Jihlava 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Badžo (Holík), 9. Klimek (Sochorek, Janečka), 24. Ovšák (Pavlačka), 48. Janečka (Tesařík, Sochorek), 53. Badžo – 13. Vlk (Fiedler, Chvátal), 36. Kaňkovský (Fiedler), 47. Kaňkovský (Řípa, Fiedler).

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

Havlíčkův Brod: Čech - Brincko, Mocek, Rimmel, Tesařík, Holík, Mocek, Ovšák, Vnenk - Šebesta, Boháč, Bokroš, Svačina, Pavlačka, Glas, Gelačák, Badžo, Baranyk, Klimek, Holuša, Janečka.

Sareza Ostrava: Hronek - Kolář, Jelínek A., Vašíček, Charousek, Šulc, Procházka, Pavlík - Kubeš, Čermák, Žák, Borovanský, Jelínek P., Havel, Němec, Varga, Jonáš, Ondráček, Matušík, Třetina.