Sareza v Jihlavě prohrála

06.02.2006, Jaroslav Novák, Vladimír Vronka

Sareza sehrála předehrávku 52. kola v Jihlavě s řadou juniorů. Na vedoucí branku Jihlavy dokázal velmi rychle odpovědět Libor Gelačák, který sezónu začal v Sareze a pak změnil působiště - nejprve na Prostějov a později hrál za druholigové Draky ze Šumperka. Domácí však dokázali dalšími přesnými zásahy rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Sareza za stavu 5:1 pro Duklu nesložila zbraně, nejprve Glas nastřelil tyč. Na konečných 5:2 upravil hráč ostravské juniorky Dalibor Kubala, který tak zaznamenal první branku v mužské soutěži.

- 52.kolo po 6.2.17:30
HC Dukla Jihlava
5:2(0:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Baranyk (Dobrovolný), 28. Altrichter (Rytnauer, Lazorišák), 35. Duben (Lazorišák, Rytnauer), 49. Rytnauer (Hodek), 49. Lazorišák (Dobrovolný) - 23. Gelačák (Sochorek, Glas), 60. Kubala (Gelačák). Rozhodčí: Kubeš - Kis, Špringl. Vyloučení: 8:8, navíc Ovšák (SAR) 10 min. a do konce. Využití: 2:0. Diváci: 1410. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.
HC Dukla Jihlava: Suchan - Chvátal, Staněk, Duben, Pospíšil, Dobrovolný, Kuchyňa, Giba, Lukačovič - Čachotský, Bakus, Hodek - Rytnauer, Altrichter, Lazorišák - Říha, Hlouch, Baranyk - Polák, Havel, Vaškovič
HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Kubala, Mocek, Augusta, Vnenk, Ovšák, Buček, Jelínek - Glas, Sochorek, Gelačák - Polášek, Boháč, Oliverius - Foltýn, Holuša, Bokroš - Valušiak, Novák, Badžo

Jihlavská Dukla přivítala v předehrávce 52. kola na svém ledě Sarezu Ostrava. Úvod zápasu vyšel lépe domácím. Do první vážné šance se dostal po krásné přihrávce Milan Baranyk, řítil se sám na brankáře Čecha, ale byl zastaven faulem a nemohl správně zakončit. V 8. minutě nahazoval puk z rohu jihlavský kapitán Oldřich Bakus, ale Daniel Hodek ani Tomáš Čachotský jej za Čecha nedokázali protlačit. Poté se hrál velmi opatrný hokej, ani jedno mužstvo nechtělo udělat první chybu. V 16. minutě se před brankou nejlépe zorientoval Petr Altrichter, ale svojí střelou pouze orazítkoval tyčku ostravské branky. O dvě minuty později zahrozili hosté, když Aleš Pazdera poslal na Jaroslava Suchana velmi nepříjemnou střelu, která se po nejistém zákroku jihlavského brankáře otřela o konstrukci branky.

Druhou třetinu zahájila Dukla přesilovou hrou. Po Lazorišákově průniku dorážel Petr Altrichter, ale hradbu těl v brankovišti nepropálil. V době, kdy už byla Ostrava opět kompletní, vystihl Jiří Dobrovolný skvělou přihrávkou rozjetého Milana Baranyka, 1:0, který se ocitl sám před Čechem a krátkou bekhendovou kličkou odstartoval skóre zápasu. Ostravě se podařilo bleskově vyrovnat. Sochorek našel u tyčky úplně volného Libora Gelačáka, 1:1, který bez problémů nasměroval puk do prázdné branky. Jihlava se opět ujala vedení ve 28. minutě, když Ladislav Rytnauer přihrál krásnou žabičkou Petru Altrichtrovi, 2:1, a ten měl před sebou už jen prázdnou klec. Domácí přidali do konce třetiny ještě jeden gól. Ota Lazorišák našel před brankou volného Přemysla Dubna, 3:1, a ten se nemýlil.

V posledním dějství se ostravští hokejisté často dostávali do přečíslení, ale nedařilo se jim vstřelit branku. Ve 45. minutě projel Sochorek obranou Dukly jako nůž máslem, ale Suchan jeho střelu lapačkou zastavil. O tři minuty později vytvořil obrovskou šanci pro Oldřicha Bakuse Tomáš Čachotský, který zavezl puk až před branku, vystřelil, jeho střelu se pokoušel dorážet Bakus, ale minul. Vzápětí však přesně namířil Ladislav Rytnauer, 4:1 a nedal Čechovi šanci. Domácím stačilo pouhých 19 vteřin, aby navýšili skóre na rozdíl čtyř gólů. Po několika rychlých přihrávkách objel branku Ota Lazorišák, 5:1, a puk ukryl v ostravské brance. Hosté už výsledek pouze kosmeticky upravili, když se v poslední minutě trefil od modré Dalibor Kubala, 5:2. Jihlava tak porazila Sarezu Ostrava vysoko 5:2.

Jaroslav Vlk (Ostrava): „Myslím si, že to byl dnes spíše průměrný hokej. S tím, že domácí byli silní v přesilovkách. Myslím si, že zápas se rozhodl ve druhé třetině, kdy nám Jihlava nedala šanci a my jsme v obraně nebyli tak obezřetní.“

Milan Chalupa (Jihlava): „Pro nás bylo složité kluky motivovat, protože jsme věděli, že Sareza je z kola venku a chtěli jsme hrát na co nejvíc lidí, proto jsme zvolili čtyři pětky. Kluci se pak nedostávali do takového tempa, jak jsme si představovali. Ve druhé třetině jsme dali góly, a to mužstvo nakoplo. V závěru jsme už jenom kontrolovali hru, i když skóre narůstalo a soupeř stále hrozil rychlými brejky, které naštěstí nezakončil. Někteří hráči pak už ke hře přistupovali velmi lehkovážně.“