Jihlavě ke třem bodům stačila jediná branka

23.11.2005, L.B., Jaroslav Novák

Polovinu soutěže uzavřela Sareza Ostrava nejtěsnější porážkou 1:0 s jihlavskou Duklou. O jediný zápis utkání se postaral Rostislav Malena v přesilové hře domácího celku. V brance Sareze se po dlouhé odmlce opět představil Jakub Štěpánek, jehož odvolání při závěrečbé power-play k vysněné remíze nevedlo.

- 26.kolo st 23.11.17:30
HC Dukla Jihlava
1:0(0:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Malena (Hodek, Čachotský). Rozhodčí: Hradil - Chocholouš, Poruba. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 1140. Střely na branku: .
HC Dukla Jihlava: Suchan - Šmarda, Malena, Staněk, Duben, Dobrovolný, Rýgl, Lukačovič, Pospíšil - Čachotský, Bakus, Hodek - Rytnauer, Havel, FIedler - Říha, Dušátko, Hlouch - Lazorišák, Altrichter, Polák
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Pazdera, Kramný, Brincko, Mocek, Holík, Vnenk, Tesařík - Šebesta, Koláček, Janeček - Polášek, Badžo, Baranyk - Valčák, Boháč, Heřman - Chyba, Mleko, Holuša

Úvod zápasu byl hodně opatrný, obě mužstva se oťukávala. První větší šanci připravil Jonáš Fiedler, když zpozabranky přihrál na modrou na volného Pavla Staňka. Staněk poslal na ostravského brankáře nepříjemnou střelu, ale Jakub Štěpánek byl pozorný a puk vyrazil. Nejdříve byl ale u puku opět jihlavský útočník, nedokázal však trefit odkrytou branku. Další pohlednou akci domácích zakončoval Marian Havel, vystřelil z kruhu, ale trefil pouze pravou tyč. Na začátku dvanácté minuty měl obrovskou šanci Martin Janeček, ale jeho gólovku zneškodnil Jaroslav Suchan. Ve zbytku třetiny se hra trochu ustálila, práci měl spíše rozhodčí při rozdělování trestů.

Ve 23. minutě nahazoval puk před branku Adam Lukačovič, tam stál Ota Lazorišák a snažil se puk tečovat za Špěpánkova záda. Dukla si dokázala vytvářet obrovský tlak. Ve hře pět na pět Ostravu přehrávala. Ve velké příležitosti se objevil Daniel Hodek, ale nedokázal trefit skákavý puk. Ve 26. minutě střílel tvrdě na Suchana Milan Baranyk, jihlavský gólman si povyjel a ránu chytil. O dvě minuty později hrála Sareza přesilovou hru čtyři na tři. Během jedné minuty poslali ostravští ostřelovači spousty střel, ale Suchan byl velice pozorný. Ve 33. minutě hrála přesilovku naopak Dukla Jihlava a sehrála ji výborně. První střela na branku v početní výhodě a hned gól. Na modré čáře se napřáhl Rostislav Malena, dokázal puk poslat přesně mezi betony ostravského brankáře. Ve druhém dějství bylo k vidění na ledě i dost faulů na obou stranách.

Poslední třetinu začali lépe domácí, do velké šance se po zaváhání obrany hostů dostal Tomáš Čachotský, ale celou akci se snažil ještě vylepšit a přihrál na volného Hodka, jehož střelu dokázal hbitý Jakub Štěpánek chytit. Svoji největší šanci zápasu měl Roman Hlouch v 51. minutě, když dokázal ujet obránci a od modré čáry jel sám na gólmana, ale své kličky přehnal a nedokázal správně zakončit. O dvě minuty později nastřelil již druhou tyčku utkání v přesilové hře Daniel Hodek. Jak Ostravští zjistili, že se blíží konec zápasu, přidali na bojovnosti a dokázali si před jihlavskou brankou vytvořit šance, které však všechny pochytal skvělý Jaroslav Suchan. Minutu před koncem utkání hosté odvolali brankáře a chtěli dosáhnout alespoň na remízu. Hra se šesti hráči se jim ale příliš nedařila, Jihlavané si zkušeně dokázali pohlídat jednobrankový náskok. Dvacet vteřin před konečným hvizdem nastřelil třetí tyčku v zápase od vlastní modré Jan Šmarda.

Josef Halouzka (Ostrava): „Myslím si, že jsme viděli pěkné utkání, škoda, že jsme nějaký gól nedali, určitě by i domácí nějakou branku přidali a gólů by padlo mnohem víc. Zdálo se mi, že domácí hráli v křeči z několika prohraných zápasů v řadě, ale uznávám, že utkání vyhráli zaslouženě, i když moc nechybělo a mohli jsme si odvést alespoň bod.“

Aleš Polcar (Jihlava): „Pro nás takovéto vítězství má cenu zlata, potřebujeme se dostat do herní pohody, poslední naše zápasy nebyly optimální. Většinou jsme prohráli o branku. a to hráče dost ubíjí. Dneska se nám podařilo o branku vyhrát, myslím si, že to hráčům hodně pomůže, začnou si více věřit a tím pádem půjde celý výkon mužstva nahoru. Jaroslav Suchan chytal dneska parádně, dokázal chytit i něco navíc, a to je strašně důležité. Dostal se do optimální formy, ve které ho znám. Dnes jsme obranu i dost vysunuli a dokázali si tak vytvořit důležitý tlak.“