Přestřelku s Valašským Meziříčím ovládla Poruba, Bobrům nadělila devět branek

24.10.2012, Adam Bagar

Podruhé v krátké době přivítali porubští hokejisté na svém ledě poslední Valašské Meziříčí. I tentokrát si RT TORAX otevřel střelnici a již v první třetině si vypracoval pohodlný čtyřbrankový náskok. Ten navíc ještě navyšoval a zdálo se, že dosáhne na dvojciferný výsledek. Místo toho v závěru polevil a dovolil soupeři, který využil čtyři přesilové hry a jednu branku přidal i při vlastním oslabení, snížit na konečných 9:5. Dvakrát se trefil Rostislav Vaněk, dva body nasbíral i obránce Lukáš Hruzík. Poruba si tak do tabulky připisuje důležité tři body, naopak Bobři stále čekají na premiérové tříbodové vítězství.

2. liga - skupina Východ - 10.kolo st 24.10.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
HC Bobři Valašské Meziříčí
9:5(4:0, 2:1, 3:4)
Branky a nahrávky: 4. Pavlačka (Hruzík, Prokop P.), 5. Holuša (Šindelář), 14. Vaněk, 15. Seidler, 25. Wolf (Vrána), 29. Vrána (Galajda, Sedlář), 41. Vaněk z TS, 42. Hruzík (Seidler, Buček), 52. Zuber (Matějka) – 39. Vajda (Bokroš), 47. Heča (Ševčík, Ambruz), 49. Voznica (Coufal), 55. Ševčík (Varga Mar.), 57. Ambruz (Vajda). Rozhodčí: Fiala – Vengřín R., Rožánek. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 241. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 8:1, 8:3, 9:3, 9:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Šindelář, Wolf, Hruzík, Prokop P., Vychodil, Slavík, Axman, Prokop L. – Holuša, Krayzel, Vaněk – Seidler, Pavlačka, Buček – Sedlář, Vrána, Galajda – Chomič, Matějka, Zuber.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Netolička (5. – 42. Vrzala) – Heča, Vajda, Zábojník, Maršálek, Kvapil, Sadil – Ambruz, Ševčík, Bokroš – Varga D., Varga Mir., Varga Mar. – Coufal, Martiník, Voznica – Šoula, Machala.

Když poměrně brzy otevřel skóre utkání Marek Pavlačka, asi jen málokdo v tu chvíli čekal, že uvidí pořádnou porci gólů. Bývalý porubský kapitán si v přesilovce najel do útočné třetiny a přesnou střelou překvapil Netoličku. Neuběhla ani minuta a RT TORAX měl již podruhé důvod k radosti. Obrana nechala na brankovišti zcela volného Michala Holušu, pro nějž už nebyl problém poslat kus černé pryže do branky.

Netolička přenechal své místo Vrzalovi. Ten udržel čisté konto pouhých devět minut. Agilního Rostislava Vaňka sice nejprve vychytal, ale na následnou dorážku už byl krátký. Zanedlouho svítilo na světelných tabulích skóre 4:0. Petr Seidler dostal namazáno od hostujících obránců a přesnou střelou k pravé tyči neměl problém skórovat. Valašské Meziříčí tak po třetině hrůzy odcházelo do šatny s čtyřbrankovým mankem.

Ani v prostřední dvacetiminutovce se obraz hry nezměnil. Poruba byla ve všech směrech lepším týmem a dočkala se brzy pátého gólu. Obránce Rudolf Wolf pohodlně pronikl až před Vrzalu, odkud poslal touš až za jeho záda. Poruba následně nevyužila přesilovku, ale to ji nemuselo příliš mrzet. Hned vzápětí totiž přidala už šestý kousek. Lukáš Vrána stál na konci pohledné akce a skóroval díky důrazu na brankovišti do zcela prázdné svatyně.

Brankostroj domácích se následně zasekl. Přitom šancí měla Poruba více než dost. Dvakrát v řadě se za obranu dostal Buček, ale v souboji s mladým gólmanem Vrzalou vždy prohrál. Stejný hráč poté při vlastním oslabení spálil naprostou tutovku, kdy stačilo jen zasunout touš do prázdné branky, přesto k překvapení všech přítomných skončil puk vedle pravé tyče. V závěru třetiny se tak trestalo na druhé straně. V přesilové hře napřáhl mezi kruhy Radovan Vajda a trefil se naprosto přesně.

Hned na začátku závěrečné tercie byl v úniku faulován Rostislav Vaněk a hlavní rozhodčí Fiala nařídil trestné střílení. To sám postižený bez problémů proměnil. Za další minutu to bylo již 8:1. Na konci pohledné přesilovkové akce našel Seidler před brankou Lukáše Hruzíka a ten střelou z první vyhnal Vrzalu z branky. Podruhé v zápase se tak mezi tři tyče postavil devatenáctiletý Marek Netolička.

Bobři měli ideální možnost ke kosmetické úpravě výsledku poté, co zahrávali téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři. V té propálil Jan Heča vše, co mu stálo v cestě. Porubská aktivita zcela opadla a Bobři toho využili dokonce ke skórování při vlastním oslabení. Exporubský Jakub Voznica se prezentoval rychlou a přesnou střelou, na kterou Tihlář nedokázal zareagovat. S góly se roztrhl pytel a na druhé straně přiblížil domácí k desítce Vlastimil Zuber, jenž pohotově dorážel na brankovišti.

RT TORAX se dopouštěl faulů a hostům přesilovky vycházely na jedničku. A všechny byly sehrány prakticky jako přes kopírák. Robin Ševčík tentokrát napřáhl na modré a překonal Tihláře počtvrté. V závěru ještě přidal čtvrtý přesilovkový gól Bobrů Martin Ambruz. Ten krásně vymetl pravý horní růžek porubské klece a dal tak výsledku konečnou podobu 9:5.

Ostatní výsledky 10. kola II. ligy – sk. Východ:

LHK Jestřábi Prostějov – HC AZ Havířov 2010 3 : 4
HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek 6 : 3
VHK Vsetín – HC Slezan Opava 1 : 2 pr.
HC Nový Jičín – HC Baník Karviná 3 : 2 sn.

Ohlasy k utkání

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Zápas jsme měli pevně pod kontrolou. První dvě třetiny byly z naší strany výborné. V poslední třetině sice dal soupeř nějaké góly, ale celkově jsme byli lepším mužstvem. Nechali jsme už pak odpočívat první formaci. Připomíná mi to trošku play-off, v sobotu nás čeká již třetí utkání s Valašským Meziříčím v krátké době a je velmi těžké porazit třikrát v řadě jednoho soupeře. Musíme se na to dobře připravit.

Josef Málek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Takové utkání se velice špatně hodnotí. Propadli jsme v obraně a dostali devět gólů. Až ve třetí třetině, kdy už byl vlastně zápas rozhodnut, jsme začali být nepříjemní. Musíme se z toho poučit a jít dále. Jsme bez hlavního gólmana, který se nám zranil, což je samozřejmě znát. Mančaft mu věří a hraje jinak než s kluky, kteří teď musí chytat. Od začátku se potýkáme s problémy v obraně, nejsme tak důrazní a nedotahujeme osobní souboje do konce. Soupeř si s námi prakticky dělal, co chtěl. Dostali jsme čtyři góly z dorážky, kdy jsme sice byli u hráče, ale nechali jsme jej prosadit se, což je špatně.×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Stadion Litoměřice
HC RT TORAX Poruba 2011