Divokou přestřelku ve Valašském Meziříčí Poruba zvládla, zvítězila po nájezdech

24.11.2012, Adam Bagar

Odčinit poslední domácí zaváhání zajížděli porubští hokejisté na led posledního Valašského Meziříčí. Divácky atraktivní duel nakonec nabídl málo vídanou přestřelku. Bobři čtyřikrát vedli, ale Poruba pokaždé dokázala najít rychlou odpověď. Až v závěrečné třetině, která byla brankově nejbohatší, si RT TORAX vypracoval dvoubrankový náskok a zdálo se, že směřuje k vítězství. Jenže Bobři dokázali manko smazat a za stavu 6:6 tak muselo jít utkání do zaslouženého prodloužení. Ani to rozhodnutí nepřineslo a Sršňův výběr si tak již potřetí v sezóně vyzkoušel samostatné nájezdy. U tří branek hostujícího týmu byl útočník Marek Sedlář, který nakonec napínavou bitvu rozhodl.

2. liga - skupina Východ - 19.kolo so 24.11.17:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
6:7sn(1:1, 2:2, 3:3 – 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Heča (Varga D., Voznica), 27. Varga D. (Voznica), 37. Vajda (Ambruz, Coufal), 42. Voznica (Varga D., Mikel), 51. Varga D. (Heča, Voznica), 55. Ambruz (Bokroš) – 14. Hašek (Wolf, Vaněk), 35. Šindelář (Seidler), 40. Sedlář (Holuša, Krayzel), 42. Slavík (Sedlář, Holuša), 44. Seidler (Buček), 48. Buček (Slavík, Seidler), rozhodující sam. náj. Sedlář. Rozhodčí: Škrobák – Goňa, Smilek. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 263. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:6, 6:6, 6:7.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Okáč – Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Javora, Kolovratník, Kundera, Lyzák, Machala, Maršálek, Martiník, Máša, Mikel, Smetana, Šoula, Vajda, Varga Mir., Varga D., Varga Mar., Voznica.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Wolf, Hruzík, Zientek, Vychodil, Slavík – Hašek, Krayzel, Vaněk – Buček, Pavlačka, Seidler – Sedlář, Holuša, Šimkovič.

Valašské Meziříčí vstoupilo do zápasu aktivněji a radovalo se z brzkého vedení. Voznica se natlačil až před Gleicha, kde Jan Heča pohotově dorážel touš do branky. Bobři mohli svůj náskok hned několikrát navýšit. Bokroš to v přesilové hře zkoušel šikovně zpoza branky a gólem neskončil ani samostatný únik Ambruze. Naopak na druhé straně udeřila Poruba. Na konci pohledné akce našel Wolf Jiřího Haška a ten se z první nemýlil. Hosty vyrovnávací trefa nabudila k lepšímu výkonu, ale další branka již v první tercii nepadla.

Druhá třetina nabídla rozhodně atraktivní podívanou a dokonce i čtyři góly. Seidler si dobře položil Okáče, ale před poloprázdnou brankou nemířil přesně. Bobři toto zaváhání dokázali potrestat. Voznica obral o puk obránce a řítil se společně s Davidem Vargou do úniku, druhý jmenovaný jej zakončil zcela chladnokrevně a po blafáku nedal Gleichovi žádnou šanci. Vyrovnání přišlo poté, co Jiří Šindelář napřáhl v mezikruží a trefil přesně místo pod horní tyčí.

Za pouhé dvě minuty se opět skóre měnilo. V přesilové hře napodobil Šindeláře exporubský obránce Radovan Vajda. O pár okamžiků později se dostal za hostující obranu Bokroš, ale tentokrát trefil jen dobře postaveného Gleicha. V závěru třetiny měl k dispozici početní výhodu i RT TORAX a pouhých dvanáct vteřin před sirénou ji dokázal využít. Z obrovské skrumáže na brankovišti se nakonec ocitl puk v brance a nejen rozhodčí, ale i samotní hráči nevěděli, kdo byl oním šťastným střelcem. Nakonec byla trefa připsána Marku Sedlářovi.

Útočně laděné klání pokračovalo i v závěrečné třetině, která byla na góly ještě bohatší. David Varga našel ve druhé vlně najetého Jakuba Voznicu a ten nekompromisní střelou poslal Valachy již počtvrté v utkání do vedení. Z toho se domácí radovali pouhých třicet vteřin, když na modré napřáhl Marek Slavík a kotouč se ocitl až za bezmocným Okáčem. Hosté následně využili chyby soupeře a Petr Seidler svůj samostatný únik zakončil ideálním blafákem do levé strany.

To nebylo zdaleka vše, co třetí část nabídla. V přesilovce totiž doklepl Slavíkovu střelu za brankovou čáru Martin Buček a Porubští směřovali k vítězství. Jenže domácí mají Davida Vargu, který zamířil přesně do horního růžku Gleichovy svatyně. Vyrovnání mohlo přijít poté, co byl stejný hráč při úniku faulován a hlavní rozhodčí Škrobák nařídil trestné střílení. To sám postižený proměnit nedokázal a drama mohlo pokračovat.

Valaši se nakonec dočkali vyrovnání v přesilové hře. Martin Ambruz si najel před Gleicha a svou individuální akci zakončil nekompromisní střelou. V závěru základní hrací doby se již nic zajímavého neudálo a na řadu tak přišlo prodloužení. Jelikož ani to gól nepřineslo, tak vítěze přestřelky musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich se o rozhodující branku postaral ve třetí sérii porubský Marek Sedlář.

Ostatní výsledky 19. kola II. ligy – sk. Východ:

HC Slezan Opava – HC AZ Havířov 2010 2 : 4
HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 5 : 3
HC Baník Karviná – HC Nový Jičín 6 : 3
HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 0 : 1 přerušeno

Josef Málek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Zase se ukázalo, že potřebujeme alespoň dva zkušené obránce, vedle kterých by ti mladí mohli růst a učit se od nich. Pokud to máme poskládané jenom na těchto klucích, tak těžké zápasy nezvládají a dělají zbytečné chyby, které nás stojí góly a vypadá to otřesně. Jsem rád, že jsme to za nepříznivého stavu nezabalili a že to kluci ubojovali. Škoda dalšího bodu za nájezdy, kdy jsme už uhráli prodloužení a mohli jsme si to o jeden bod vylepšit, ale i tak jsem s bodem spokojený.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Bylo to utkání bohaté na góly, naštěstí jsme po vyrovnaném průběhu zvládli samostatné nájezdy a odvezli si dvoubodové vítězství. Každopádně oba celky vyrobily množství chyb. Nehráli jsme trpělivě a soupeř nás tam několikrát přečíslil, z čehož pramenily inkasované góly. Na obranné činnosti budeme muset určitě zapracovat, protože šest inkasovaných gólů je hodně.