Překvapivá výhra mladších dorostenců nad Třincem

14.01.2010, Kateřina Juříková

Na svém ledě přivítali mladší dorostenci VOKD Poruby třinecké Oceláře, kteří se drží na prvních příčkách v tabulce ještě s Vítkovicemi, Zlínem a Havířovem. I když všichni předpokládali, že vyhrají hosté, porubští mladíci mile překvapili. Začátek první třetiny sice měli hosté puk ve svém držení, ovšem od páté minuty se vše vyvíjelo jiným směrem. První část skončila stavem 3:1. Po druhé třetině již vypadalo skóre pro domácí ještě nadějněji, 7:3, a Pavel Pobuta se blýskl hattrickem, ale ještě nebylo rozhodnuto. V poslední třetině se hosté jen bránili a když se dostali do útoku, šli do toho na plno. V této třetině skórovali Oceláři jen jednou, a tak tři body skončily doma v Porubě. Další utkání sehrají Porubští v neděli 17.1. na ledě Vítkovic.

- 24.kolo čt 14.1.18:00
HC Oceláři Třinec
7:4(3:1, 4:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Pobuta (Gelnar), 10. Pobuta (Rataj), 10. Pelech (Baca), 22. Gola (Pelech), 28. Pěnčík (Csomor, Vrána), 31. Pobuta (Rataj), 34. Rataj (Soukal) - 17. Kofroň (Matěj), 24. Kofroň (Samek), 34. Matěj (Valíček), 53. Matěj (Kofroň). Rozhodčí: Janda R. - Běčák, Volek. Vyloučení: 1:3, navíc Samek (TŘI) 10 OT. Využití: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 7:2, 7:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Oborák - Demel, Baca, Vavroš, Juřík, Soukal, Trefil, Zuščík, Vrána, Wolný, Pobuta, Pelech, Gola, Seget, Kaleta, Pěnčík, Smrčka, Csomor, Gelnar, Rataj, Kropka
HC Oceláři Třinec: Dohnal (12. - 34. Cieslar) - Jancz, Pisárik, Mitrenga, Kluz, Brél, Cienciala A., Valíček, Ohera, Cienciala D., Pacas, Dérkowski, Kofroň, Samek, Školoud, Eichner, Matěj

V začátku první třetiny se drželi Třinečtí v útočném pásmu a pokoušeli se dát branku. Bohužel pro hosty se vše obrátilo a v čase 5:42 po vyvezení puku skóroval Pavel Pobuta. Dlouho se obě mužstva rvala o kotouč, ale nakonec jej opět ukořistili domácí. V čase 10:08 poslal Rataj přesnou přihrávku na Pavla Pobutu, který poslal puk mezi tyč a Dohnalův beton. O pár vteřin později, v čase 10:31, skóroval Michal Pelech. Kotouč přeletěl gólmanovi nad lapačkou a zapadl za jeho záda. Pelech mohl poté znovu vstřelit gól, jenže neposedný puk mu tancoval u bruslí a ne a ne jej zastavit. Hostující Eichner si vypálil na Oboráka, ale zavlnila se jen boční síť. Hosté měli štěstí, když neskončila v brance Ratajova ani Pelechova střela. Střelu Rataje pohotově zachytil Dohnal a Pelech, ač si krásně obehrál soupeře, střílel moc vysoko. První gól Třince padl v čase 16:42. Oborák se nestačil včas přemístit a Adam Kofroň tak střílel do odkrytého prostoru. Další šanci měl opět Kofroň. Porubský brankář však stačil nastavit beton a kotouč se odrazil od brusle do rohu kluziště. Oba týmy měly spoustu šancí, jenže do konce třetiny už nebyla žádná proměněna a na světelné tabuli tak zářil stav 3:1.

Neuběhla ani první minuta další části utkání a Mitrenga zaútočil na domácí klec. Gólman úspěšně zasáhl lapačkou. V čase 22:07, to už třineckou klec strážil Cieslar, zaútočili Pelech s Robinem Golou. Pelech najížděl k bráně a nahrál dozadu na Golu, který okamžitě vypálil. Puk se dostal za brankovou čáru mezi pravou tyčí a brankářovým ramenem. Duo Rataj - Pobuta takové štěstí nemělo. Rataj, najíždějící do útočného pásma, nahrál Pobutovi, ale ten se netrefil. V čase 24:09 využili hosté jedinou přesilovku. Adam Kofroň zpoza brány protlačil puk mezi pravou tyčí a Oborákovým betonem. O čtyři minuty později rozjeli Porubští gólovou smršť. V čase 28:25 dal mezi betony branku Marek Pěnčík. Svou třetí branku dal v čase 31:21 Pavel Pobuta, když využil toho, že Cieslar udělal šňůru a nechal nad sebou prázdný prostor, do kterého se nekompromisně strefil. Další gól padl v čase 33:52. Tomáš Rataj si najel před třineckou klec neváhal a poslal puk za brankovou čáru. Do klece Ocelářů se po této brance opět vrátil Dohnal. O půl minuty později, v čase 34:21, snížili Oceláři stav díky nahrávajícímu Valíčkovi a střílejícímu Martinu Matěji. Po druhé třetině tak vedla Poruba již vysoko 7:3.

V závěru utkání se hosté snažili převážně bránit, a to se jim i dařilo. Pokud se ovšem dostali do útoku, šli do toho s plným nasazením. Ohera stál sám před Oborákem, jenže při střele se mu protočila hokejka. Domácí na svého soupeře stále tlačili a stříleli ostošest, ale branka z jejich strany už nepadla. Další Ratajovu střelu Dohnal vyrazil. A také Kaleta ani Pelech třineckého gólmana nepřekonali. Jediná branka této třetiny padla v čase 53:33. Kofroň rozhodil kompletně celou pětku včetně gólmana, čehož využil Martin Matěj a poslal mu puk mezi Oborákovy betony. Oceláři měli další šanci, ale Kofroň skórovat již nedokázal. Domácí poté dlouho odstřelovali Třineckého Dohnala, ale další branky se diváci už nedočkali. Poruba tak překvapivě zdolala Oceláře Třinec 7:4.