Mladší dorostenci dokázali potřetí v sezóně porazit silný Třinec

05.03.2010, Adam Bagar

Mladší dorostenci navázali na svá dvě předchozí vysoká vítězství a dokázali zvítězit také na půdě čtvrtého Třince. Právě Oceláři jsou týmem, který Porubě jednoznačně vyhovuje. Svěřenci kouče Rambouska nedokázali s celky z vedoucí šestky urvat jediný bod, výjimkou je právě Třinec. Ten již odcházel z ledu dokonce ve třech případech zklamanější než hokejisté VOKD. Ostravané se dostali velmi bleskurychle do vedení zásluhou Pelecha, ale domácí již na začátku druhé tercie vedli dvoubrankovým rozdílem. Přestože byl čtvrtý tým tabulky aktivnější, dokázali hosté dovést utkání brankami Pelecha a Pobuty do prodloužení. V něm rozhodl o majiteli dvou bodů porubský Marek Pěnčík, jenž připravil také druhou a třetí trefu svého týmu. Poruba tak zvítězila v Třinci 4:3 po prodloužení. V dalším utkání přivítá v neděli na své půdě suverénního lídra tabulky - tým Vítkovic.

- 33.kolo čt 4.3.18:00
HC Oceláři Třinec
3:4p(2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Školoud (Dérkowski), 15. Pisarik (Cienciala, Kovařčík), 21. Dérkowski - 1. Pelech (Pobuta), 38. Pelech (Pěnčík), 57. Pobuta (Pěnčík, Rataj), 63. Pěnčík. Vyloučení: 6:7, navíc Školoud (TŘI) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: 42:18. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.
HC Oceláři Třinec: Dohnal - Jancz, Pisarik, Filipek, Mitrenga, Kluz, Brél, Běhal, Valíček - Malyjurek, Ohera, Cienciala, Christov, Kovařčík, Dérkowski, Kofroň, Samek, Školoud, Matěj.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček (od 21. Oborák) - Juřík, Špil, Soukal, Vrána, Trefil, Zuščík - Wolný, Pobuta, Pelech, Gola, Kaleta, Rataj, Pěnčík, Taras, Gelnar.