Poslední kolo základní části dorostu nevyšlo, podlehl předposlednímu Přerovu

12.12.2008, Adam Bagar

V posledním domácím utkání dorostenci ztratili vedení v tabulce ligy dorostu, a tak pokud chtěli pomýšlet na návrat na nejvyšší příčku, museli v Přerově zvítězit. Domácí, posilnění třemi výhrami v řadě, vstoupili do utkání lépe a již ve třetí minutě se dostali přesilovkovou trefou do vedení. Poruba rychle srovnala brankou Lukáše Kofroně, ale největším jejím problémem byla hra v nerovnovážném počtu hráčů. Druhá branka Zubrů přišla opět z přesilovky, gól na 3:1 dokonce v přesilovce VOKD. Naději na lepší výsledek vykřesal na konci první části Josef Zuzaník. Po první dvacetiminutovce tak vedli Přerovští 3:2. Hra byla nadále velmi vyrovnaná a rozhodovala nedisciplinovanost Porubských. Další trefu v početní výhodě přidal Přerov v polovině utkání. Snížit na rozdíl jediné branky dokázal Jan Kupčík. Třetí třetina již branku nepřinesla. Poruba se snažila a měla opticky více ze hry, ale vyrovnat již nedokázala, a tak odjíždí z Přerova s těsnou porážkou 3:4. Nyní čeká dorostence nadstavbová část, ve které odehrají dalších čtrnáct duelů. Kompletní rozpis utkání nadstavby přineseme během víkendu.

- 26.kolo pá 12.12.17:00
HC ZUBR Přerov
4:3(3:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Brada (Kocan), 12. Žůrek (Tomeček, Gazda), 14. Pešat (Gazda), 30. Kreisel (Žůrek) - 4. Kofroň (Zuzaník), 18. Zuzaník (Palkovič), 39. Kupčík (Gonda). Rozhodčí: Kubičík - Bučák, Poláček. Vyloučení: 7:7, navíc Gonda (POR) 10 OT + OK. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
HC ZUBR Přerov: Sovják - Kostiha, Vávra, Kreisel, Matyáš, Tomeček, Šimon, Šťastný, Shejbal, Javora, Navrátil, Jordán, Klimecký, Vodák, Pešat, Gazda, Stoklásek, Brada, Kocan, Malínek, Žůrek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Lužný, Odsedek, Zuzaník, Kupčík, Peslar, Svoboda, Puškár, Černín - Kofroň, Lelkeš, Král - Sochorek, Gonda, Palkovič - Dominec, Chaloupka, Vícha - Blahuta, Hurník, Maček.