Porubští vyloupili led Kadaně, kde zvítězili 4:2

04.10.2008, Jakub Coufal, Adam Bagar

Po nepřesvědčivých výkonech na domácím ledě, kde VOKD Poruba od 2. kola marně čeká na tříbodovou výhru, musí Vavrečkovi svěřenci sbírat body na cizích kluzištích. To se jim povedlo při posledním vystoupení na ledě soupeře, když si odvezli všechny body z Berouna. V devátém kole zajížděli Ostravané na led Kadaně. Hosté nevstoupili do utkání zrovna nejlépe, když už po devětadvaceti vteřinách hry musel Iláš lovit touš zpoza svých zad. Skóre 1:0 vydrželo až do poloviny zápasu, kdy vrcholil tlak hostující Poruby. Zaslouženého vyrovnání se Porubští dočkali právě až ve 31. minutě zásluhou Adama Červenky. O minutu později přišla pro domácí další rána, když se trefil vítkovický mladík Roman Szturc. Do závěrečné třetiny vstupovali hostující hokejisté s vedením 2:1. To se jim podařilo dokonce dvojnásobně rozšířit po trefách Tomáše Urbana a Lukáše Bučka. O vítězi tak bylo prakticky rozhodnuto, pět minut před koncem ještě domácí korigovali výsledek na konečných 2:4 pro porubské VOKD. Další utkání čeká ostravský prvoligový tým již v pondělí 6. října, kdy přivítá od 17:00 hod. tým HC Slovan Ústečtí lvi.

- 9.kolo so 4.10.17:00
SK Trhači Kadaň
2:4(1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Fink (Boušek), 55. Valský (Pospíšil, Zika) - 31. Červenka (Mocek), 32. Szturc (Urban), 42. Urban (Szturc, Hubáček), 46. Buček. Rozhodčí: Petružálek - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 190. Střely na branku: 27:34. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.
SK Trhači Kadaň: Hanuljak - Szakal, Višňák, Kolarz, Kramár, Pospíšil, Kloz, Boguský, Boušek, Fink, Derfler, Kadlec, Ton, Kajer, Valsk, Rybecký, Indra, Freiberg, Stehlík, Chyba, Zika.
HC RT TORAX Poruba 2011: Iláš - Holík, Tesařík,Ovšák, Vnenk, Suchý, Vajda, Prokop, Buček, - Kolařík, Najdek, Káňa - Szturc, Hubáček, Urban - Gelačák, Zdeněk, Rehuš - Červenka, Holuša, Mocek.

Kdo dnes nestihl přijít včas, asi litoval. Už v čase 0:29 se konala porada s brankovým rozhodčím. Puk skutečně po drobné rybičce skončil za zády Iláše, úspěšnou trefu si připsal Fink - 1:0.
Hosté se pokusili otřepat a také vyzkoušeli několikrát pozornost Hanuljaka. V dalších minutách se spíše střídali hráči na trestné lavici, než aby byly k vidění nebezpečné šance. Nejvýraznějším dojmem zapůsobil Boušek, který se dokázal na modré uvolnit přes dva beky, ale na bekhendovou kličku už byl příliš krátký.
Hosté zkoušeli od začátku spoléhat na rychlé přihrávky do jízdy, ale kadaňská obrana si počínala zodpovědně. V útoku Severočechů naopak bylo vidět více uvolněné hry po rychle vstřelené brance. Výsledkem byla celkově svižná hra z obou stran.
V 16. minutě se na delší dobu usídlili hráči Poruby v útočném pásmu. A protože byl Hanuljak vždy na správném místě, zahrozili nebezpečně i černožlutí. Z pravého mezikruží pálil tvrdě Ton. Závěr třetiny se odehrál v poklidu, proto se šlo do šaten za stavu 1:0.

Rychlý gól se tentokráte nekonal. Vstup do třetiny byl sice plný střel, ale žádná prakticky nedorazila k brance. Až v čase 22:48 ujela dvojice hostů a po faulu na jednoho z nich bylo nařízeno trestné střílení. Zhostil se ho Najdek, který trefil tyč.
O minutu později ujeli Ostravští opět ve 2 na 1. Povedenou akci zakončoval z pravé strany Káňa. Hanuljak se štěstím a pořádným roztáhnutím vyrazil puk ramenem. Kadaň následně hrála přesilovku, ale opět se předvedl hlavně domácí muž s maskou. Začátek prostředního dějství patřil jednoznačně Porubě. Nátlakovou desetiminutovku hostů zakončil Rehuš, kterému v poslední chvíli sklouzl puk.
O co si domácí dlouho koledovali, dorazilo v čase 30:17. Od modré pálil Mocek a pohotově dorazil Červenka – 1:1. Kadaňští absolutně přestali hrát a v čase 31:36 asi z páté dorážky umístil puk Szturc, přihrával Urban - 1:2.
Severočeši dokázali vystřelit až v 35. minutě, ale pouze do dobře stojícího Iláše. Naopak Poruba se snažila zklidnit hru a trpělivěji vyčkávala. V 38. minutě nepochopitelně vypálil při oslabení puk na střídačku Kloz. Hosté dvojnásobnou výhodu trvající více než sto sekund nedokázali svou nepřesností zúročit. Přesto mohli být spokojeni, do poslední části šli s náskokem 1:2.

Naděje domácích na zvrat v zápase vzaly za své již v čase 41:25, kdy rychlou brankou zakončoval za bezmocného Hanuljaka Urban - 1:3. Asistenci si připsali Szturc a Hubáček.
Hra Poruby se viditelně zklidnila, stačilo pouze čekat, co předvedou domácí hokejisté, kteří se prezentovali jen rozházenou hrou doprovázenou fauly. V čase 45:22 to již bylo o tři branky. Domácí opora v brance si vybrala slabší chvilku, když kapitulovala po střele Bučka od modré - 1:4.
Protože se Kadani nedařilo takřka nic, rýsoval se červenobílým poměrně klidný a spokojený závěr klání. Ani jeden tým se nehrnul do útoku a velice rychle se začalo čekat na konec. V 51. minutě se Derfler pokusil alespoň zvýšit čest Kadaně, ale nepříjemná střela Iláše nezaskočila. Částečné snížení skóre ze strany černožlutých přišlo v čase 54:32, kdy přihrával zpoza branky Pospíšil a pohotově stihl vystřelit Valský – 2:4. Bod za asistenci si připsal i Zika.
Přesto si Poruba nepřipustila žádné komplikace a závěr duelu si s dostatečnou grácií pohlídala.