Porubští junioři ztroskotali na skvělém Vrzalovi, z Přerova se vrací s prázdnou

15.10.2010, Adam Bagar

Jméno přerovského gólmana se bude porubským juniorům ještě dlouho promítat v těch nečernějších snech. Poruba si především ve druhé třetině vytvořila řadu příležitostí, byla po většinu zápasu aktivnějším celkem, přesto odjížděla z Hané s prázdnou. Ostravané totiž vytvořili několik chyb a zaspali úvod zápasu, což zubři dokázali nemilosrdně trestat a mohli se radovat z vítězství 4:2. O branky hostí se postarali Lukáš Kofroň a Radim Blažej. Další mač čeká RT TORAX již v neděli, kdy se na hlavní porubské hale představí Kometa Úvoz.

1. liga juniorů - 12.kolo pá 15.10.18:00
HC ZUBR Přerov
4:2(2:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Vaněk (Bosák), 5. Schaffer, 41. Hradil, 57. Kocan (Vaněk) - 38. Kofroň (Barčák), 55. Blažej (Dusík). Rozhodčí: Dědek - Cik, Kratochvil. Vyloučení: 7:5, navíc Maršálek OK, Sklenář (oba PŘE) 5 + OK, Bystroň (POR) TH. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC ZUBR Přerov: Vrzala - Hoferek, Dočkal, Maršálek, Schaffer, Bachánek, Žůrek, Vaněk, Maša, Prášek, Hlídek, Loupal, Sklenář, Brada, Hradil, Javora, Kocan, Bosák, Vodák, Molnár, Chovanec.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska (od 5. Konvička) - Dusík, Ferenc, Jasiok, Lužný, Mládenka, Poláček - Kofroň, Barčák, Zuber - Blažej, Kameníček, Vidlák - Kurovský, Odsedek, Bystroň.

Domácím vyšel úvod zápasu famózně, když z prvního přechodu do útoku udeřil přesně po šedesáti vteřinách hry kapitán Petr Vaněk. Ten ve středním pásmu nabral rychlost a pěknou střelou pod horní tyč překonal Hanusku. Hosté měli skutečně smůlu. Z další nenápadné akce napálil puk Václav Schaffer do obránce Lužného, který nechtěně poslal puk až za brankovou čáru. Do klece hostí se již po necelých pěti minutách hry postavil Konvička.

Poruba měla častěji puk na hokejkách. Dvakrát v řadě selhal Zuber. Nejprve v přesilovce promáchl šikovné vybídnutí Kofroně a o chvíli později nevyužil ani rychlého úniku. Naopak na druhé straně mohli zubři své vedení navýšit. Prášek se řítil na Konvičku zcela sám, jenže minul. Když pak nevyužil velké šance ani mezi kruhy osamocený Kurovský, odcházelo se do šaten za pro hosty nepříznivého stavu 2:0.

V úvodu druhé části trefil Maša nepochopitelně před prázdnou brankou jen pravou tyč. To bylo ze strany domácích ve druhé části prakticky vše. Poruba se dostávala do stále většího tlaku, soupeře napadala a přidala na pohybu. Několikrát ujížděli porubští borci ve dvou na jednoho, ale překonání Vrzaly se jevilo jako velký problém. Postupně si na něm vylámali zuby Blažej, Kameníček i dorážející Vidlák.

Právě druhá hostující pětka dělala domácím největší problémy, o snížení stavu se ovšem zasloužila elitní formace. Zaslouženého gólu se RT TORAX dočkal až v závěru druhé dvacetiminutovky. Přerovská obrana nechala před Vrzalou zcela volného Lukáše Kofroně, který ještě zkušeně vyčkal na správný moment a poslal puk nad bezmocného ležícího hrdinu v brance.

Rozhodující, a také kuriózní, moment celého utkání přišel pravděpodobně hned v úvodu poslední tercie. V porubské přesilové hře si nerozumněl Konvička se svými beky, a tak do volného kotouče v brankovišti klepl Petr Hradil a rozpoutal na přerovském zimáku vlnu radosti. Hosté byli nadále lepším celkem, jenže své akce často překombinovávali jako v případě na oko pěkného „ťukecu“ mezi Kameníčkem a Blažejem.

Ve velké šanci minul prázdnou klec Odsedek. Zuber sice v další akci zamířil do prostoru tří tyčí, jenže přesně do připraveného Vrzaly. Ke snížení nevedlo ani Blažejovo objetí klece či jeho následný průnik až před branku. Nakonec se hosté přece jen dočkali. V moment skončení přesilové hry napřáhl v prostoru levého kruhu aktivní Radim Blažej a z utkání bylo rázem drama.

Jenže o pouhé dvě minuty později Porubě ujel Daniel Kocan a zkušeně mezi Konvičkovy betony dal Přerovu potřebný klid do závěrečných minut zápasu. Necelé tři minuty před koncem ještě uviděli diváci pěkný boxerský souboj Sklenáře s Bystroněm. Vítězně z něj sice vyšel hostující útočník, ale vysloužil si od hlavního sudího trest ve hře, a tak si minimálně v neděli nezahraje. V závěru se již nic zajímavého neudálo, Přerov zdolal Porubu šťastně 4:2.

Výsledky ostatních utkání 12. kola ligy juniorů - sk. Východ:

HC Frýdek - Místek - LHK Jestřábi Prostějov 2 : 3
HC Orlová - HC Uherské Hradiště 7 : 6
HC Kometa Úvoz Brno - SK HS Třebíč 4 : 1
SHK Hodonín - HK MD Šumperk 5 : 2

Josef Málek (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že jsme viděli na první ligu velmi pěkné a kvalitní utkání. Vyhrál dnes šťastnější tým, i když jsme tomu hodně pomohli a snažili se hrát hokej. K vítězství nám pomohly šťastnější góly, v minulosti jsme je spíše inkasovali my. Myslím si, že v první třetině jsme byli o něco lepší tím, že se nám dařilo točit čtyři lajny, nebyla tam ani žádná zbytečná vyloučení. Ve druhé třetině nás Poruba začala přehrávat. Nedokázali jsme se dostávat z obranného pásma, zbytečně jsme soupeři dávali kotouče, ten se ani nemusel nadřít, aby nás ve třetině udržel. Dělali jsme skutečně velké množství chyb. Z tlaku dokázali skórovat a dostat se na rozdíl jedné branky. Byli velmi nepříjemní, dobře bruslili a napadali. Vůbec jsme je neměli k tomu pustit. Minulý týden jsme udělali několik změn, posílili jsme obranu a vrátili se nám někteří klíčoví hráči. V posledních zápasech nám chytal Petr Okáč z áčka a dnes na něj navázal také Kuba Vrzala. Měl to těžké, protože se od něj kvalitní výkon očekával, ale zápas mu naštěstí vyšel.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že přístup hráčů byl dobrý. Začátek první třetiny byl poněkud laxní, začali jsme opět hrát až za dvoubrankového manka. Ze čtyř gólů jsme si v podstatě tři dali sami a jeden padl nešťastným odrazem od obráncovy brusle, což se někdy stává. Takovými hrubými chybami, které vyráběli jak obránci, tak i brankáři, se nedá vyhrát. Přerov jsme přestříleli a většinu zápasu jsme jej přehrávali. Zápas bych krátce zhodnotil jako Vrzala vs. útočníci HC RT TORAX Poruba. Tento souboj jasně vyzněl pro brankáře domácích, a to zcela rozhodlo o utkání.