Nepříliš pohledné utkání v Přerově junioři zvládli a popáté v řadě vyhráli

04.03.2011, Adam Bagar

K dohrávanému utkání zajížděli junioři na led Přerova a zisk dvou bodů byl tradičně povinností. Svěřenci trenéra Vavrečky důležité utkání, které příliš krásy nepobralo, zvládli a zvítězili 6:3. Zubři šli přitom rychle do vedení, ale RT TORAX dokázal ještě v první tercii převážit misky vah dvěma přesilovkovými góly na svou stranu. Druhá část patřila jasně hostům, kteří pak v závěrečné periodě značně polevili. Dvěma góly se blýskli Štefan Šimkovič a Radovan Vajda, jeden gól a další dvě nahrávky si do statistik připsal Martin Vidlák. Poslední zápas sezony sehraje juniorka již v sobotu na půdě Uherského Hradiště a k jistotě udržení soutěže potřebuje získat alespoň bod.

1. liga juniorů - 34.kolo pá 4.3.15:00
HC ZUBR Přerov
Branky a nahrávky: 1. Janás (Navrátil), 37. Vodák (Brada), 56. Gazda (Chovanec, Malínek) - 3. Barčák (Svoboda), 11. Vajda (Bystroň, Mládenka), 33. Šimkovič (Vidlák), 33. Vidlák, 38. Šimkovič (Vidlák, Kofroň), 59. Vajda (Peslar). Rozhodčí: Klimecký - Cik, Kratochvíl. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 34:34 (14:15, 5:16, 15:3). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.
HC ZUBR Přerov: Zemanovič - Švrček, Dočkal, Sklenář, Klusal, Bachánek, Gazda, Klimecký, Maša, Malínek, Hlídek, Loupal, Šťastný, Maršálek, Brada, Janás, Kocan, Vávra, Vodák, Navrátil, Chovanec.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Dusík, Mládenka, Špok, Ferenc, Hudeček, Svoboda - Vajda, Peslar, Bystroň - Kofroň, Vidlák, Šimkovič - Kurovský, Barčák, Zuber.

Sotva utkání začalo, radoval se domácí omlazený kádr z vedoucí branky. Navrátil poslal kotouč do druhé vlny na najetého Tibora Janáse a ten se z první trefil přesně do horního růžku branky. Porubští srovnali rychle v přesilové hře. Svoboda napřáhl na modré, Zemanovič kotouč pouze vyrazil a Jan Barčák měl již snadnou práci jej doklepnout do branky.

Porubští působili rozpačitým dojmem a zápas byl v těchto chvílích zcela vyrovnanou partií. Otočit skóre mohl unikající Kofroň, ale proti byl natažený beton domácího gólmana. RT TORAX měl vzápětí k dispozici téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. Mládenka střílel od modré, Bystroň před brankou posunul puk na lépe postaveného Radovana Vajdu, který se v takových momentech nemýlí.

V závěru vyrovnané první periody ještě měly oba týmy po jedné příležitosti. Nejprve se šikovně natlačil před Zemanoviče Vidlák a na druhé straně nevyužil příliš volnosti před brankou Chovanec. Zatímco první třetina přinesla zajímavou podívanou s mnoha střeleckými pokusy, v úvodu té druhé se na ledě prakticky nic nedělo.

Nebýt porubské druhé útočné formace, diváci by se asi unudili. Především 33. minuta jim patřila. Vidlák poslal z buly kotouč přímo před branku na najetého Štefana Šimkoviče a ten se z prostoru brankoviště nemýlil. Uběhlo pouhých sedmatřicet vteřin a Martin Vidlák vybojoval puk, najel si k brance a krásnou střelou pod horní tyč přidal již čtvrtý porubský kousek.

RT TORAX měl rázem velkou převahu. Po Vajdově střele si vysloužil potlesk tribun Mirko Zemanovič, jenž výborně vymrštil svou lapačku. Obrana domácích se rozsypala jako domeček z karet. V dalším úniku vyslal Barčák Kurovského, jenž trefil pouze připraveného gólmana. Neuspěl v dobré příležitosti ani Bystroň, když Zemanovič předvedl další famózní zákrok.

Na druhé straně se dočkali snížení domácí, přízemní střelou překonal Hanusku Robin Vodák. O pouhých osmadvacet vteřin později předvedla opět druhá formace pěknou kombinaci. Vidlák nakonec poslal kotouč na druhou stranu na Štefana Šimkoviče a ten se trefil přesně do horní části branky.

Závěrečnou část již Porubští sehráli značně profesorsky, své akce překombinovávali a Zemanovič tak neměl tolik práce. Naopak Zubři stříleli ze všech pozic, měli k dispozici několik přesilovek a Hanuska tak musel být stále na pozoru. V jednom oslabení vyslal Šimkovič do úniku Vidláka, ale ten šestou branku nepřidal.

O chvíli později nastřelil Peslar tyč, přesto působila porubská hra značně neurovnaným dojmem. Domácí dokázali snížit čtyři minuty před koncem. Pěknou přesilovkovou kombinaci nakonec zakončil Martin Gazda do poloprázdné svatyně. Na přerovském zimáku tak bylo v závěru ještě drama.

Definitivní rozhodnutí přišlo poté, co Peslar poslal puk na najetého Radovana Vajdu a ten neměl u druhé tyče žádné problémy se zakončením. Porubští tak získali další důležité dva body, když v Přerově zvítězili 6:3.

Josef Málek (HC ZUBR Přerov): Bylo to utkání, ve kterém jsme si vyzkoušeli mančaft na příští sezonu. S výkonem kluků jsem spokojený. Hráli jsme rychlý, zajímavý hokej. Škoda neproměněných šancí, naopak v oslabení, které příliš mladí hráči ještě neovládají, jsme zbytečně inkasovali. Do budoucna to vidím určitě pozitivně.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba): V zápase bylo vidět, že bojujeme o holé přežití, na klucích byla znát nervozita. Rychle jsme sice prohrávali, ale byli jsme lepším týmem a utkání otočili a dovedli jej až do vítězného konce. Domácí však rozhodně nebyli jednoduchým soupeřem, hráli rychlý a agresivní hokej. Byl to psychicky těžký zápas, ale pořád si myslím, že mužstvo má nějaký potenciál. S výkonem týmu samozřejmě spokojený nejsem, ale důležitý je pro nás zisk dvou bodů.