Porubští hokejisté si opět smlsli na Novém Jičínu

29.08.2013, Lukáš Bajgar

K odvetnému utkání s Novým Jičínem nastoupili hráči domácího HC RT TORAX Poruba 2011 bez bázně a hany a navázali na přesně týden staré vítězství. Tentokráte předvedli kvalitnější výkon také v obranných řadách a po výhře 6:2 se mohou těšit na náročnější soupeře následujícího týdne: slovenskou extraligovou Žilinu a prvoligový Havířov. Hrdinou zápasu se stal nejen dvoubrankový Marek Pavlačka, ale také tříbodový Petr Seidler, který se domácím fanouškům ukázal s novým číslem na zádech – čtyřiadvacítkou.

2. liga – přípravné zápasy - přát. čt 29.8.17:00
Ďáblové Nový Jičín
Branky a nahrávky: 7. Seidler (Zuber), 14. Pavlačka (Krayzel), 18. Zachar (Videlka), 27. Pavlačka (Vaněk), 32. Zuber (Seidler, Zachar), 59. Vajda (Seidler) – 29. Vašut (Sprušil), 37. Chvostek (Martinčík, Gebauer). Rozhodčí: Jeřábek J. – Rožánek, Moravec. Vyloučení: 9:4, navíc Chaloupka (POR), Horák a Macháček (oba NJI) 5 min. + OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Peslar (18. Puškár), Wolf, Javín, Prokop, Slavík, Vajda – Krayzel, Pavlačka, Vaněk – Zuber, Vrána, Seidler – Videlka, Zachar, Chaloupka – Piják, Rosypka.
Ďáblové Nový Jičín: Kozák – Horák, Vašut, Sprušil, Macháček, Kabeláč, Vnenk, Gulda – Uhlár, Brynecký, Zedník, Chvostek, Pelikán, Martinčík, Gebauer, Putniorz, Horák.

Je tomu přesně sedm dní, co porubští borci předvedli na novojičínském kolbišti výborný výkon, který korunovali již drtivým nástupem v první části a pětibrankovou smrští v ní.

Čtvrteční utkání bylo prakticky identické. Do brány se po krátké odmlce opět postavil Radek Tihlář, v obraně se objevil navrátivší bek Jakub Peslar a do útoku se postavil David Videlka, jenž loni hájil barvy prvoligového Berouna.

Již v 7. minutě rozvlnil prvně síť Petr Seidler nechytatelnou střelou ze středu útočného pásmu, hosté sice v úniku dvou na jednoho Bryneckým pomýšleli na rychlé srovnání skóre, ale střelecky probudivší se Marek Pavlačka přesně mířeným projektilem pod víko Kozákovy brány po Krayzelově milimetrovém naservírování byl rázně proti. A když padající David Zachar rozvlnil novojičínskou síť potřetí, začínalo být jasno o vítězi nakonec nervózního mače.

Druhou část začal Tihlář bleskurychlou lapačkou proti Putniorzově střele. Následoval souboj dvou generací – o pětadvacet let mladší Vaněk si vyšlápl za bránou na veterána Guldu, obral o kotouč a Marek Pavlačka pohodlně navýšil již na 4:0. Střeleckým hodům nebyl i nadále konec, Přemysl Vašut od modré lajny korigoval z pohledu hostí a Vlastimil Zuber po gólu ze skrumáže nechal ve skóre čtyřbrankový rozdíl. Nový Jičín přesto bojoval i dále, Filip Chvostek napřáhl na modré a vyslal ránu rychlosti blesku, na kterou ani samotný Tihlář nestačil zareagovat.

Poslední dvacetiminutovka byla spíše o nervozitě, řadě osobních soubojů, neodpískaných faulech na obou stranách a o to většímu nasazení fyzické síly, než přípravě sluší. Jediný zásah přidal domácí Radovan Vajda a upravil na konečných 6:2.

Co si však diváci budou z utkání pamatovat, bude pěstní souboj Chaloupky s Horákem, kterému předcházel faul hostujícího Macháčka, jenž atakoval na hrazení novice Videlku. Chaloupka se ujal role mstitele, zřejmě aby poukázal, že některé střety již patří do kategorie faulů, a všichni tři viníci si posléze rozdělili 75 trestných minut rovným dílem.

Předposlední utkání sezony čeká Porubské následující úterý na ledě slovenského extraligisty ze Žiliny.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím, že jsme soupeře předčili ve všech směrech, bruslařsky jsme byli podstatně lepší, všude jsme byli dříve. Střelecky jsme byli rovněž lepší, kluci chodili do brány. A co říkám na souhru první pětky? Stále se nejedná ještě o definitivní složení, Marek Pavlačka předvedl dva nádherné góly, musím říct, že dnes jsme zvítězili zaslouženě.