Pětibranková smršť z první třetiny zajistila Porubě vítězství v Novém Jičíně

22.08.2013, Lukáš Bajgar

Hokejisté porubského RT TORAXu zajížděli v přípravném období pro nadcházející sezonu prvně na půdu soupeře. Zatímco v předešlém utkání s polskou juniorskou reprezentací i přes drtivý tlak nevyužili téměř žádné akce, v úterním mači stačili nasázet v první dvacetiminutovce rovných pět branek. A i když se domácí Nový Jičín stačil do konce zápasu přiblížit na rozdíl pouhých dvou zásahů do černého, bude už navěky trefa Jana Chaloupky – čtvrtá porubská – zapsána v kolonce „vítězných tref“. Další zápas čeká Porubu přesně za týden, v odvetě přivítá na svém kolbišti právě Novojičínské.

2. liga – přípravné zápasy - přát. čt 22.8.18:00
Ďáblové Nový Jičín
3:5(0:5, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 44. Brynecký (Martinčík), 51. Sprušil (Kabeláč), 53. Hanák (Sprušil, Kabeláč) – 6. Vaněk, 6. Zachar (Bumbál), 16. Pavlačka (Vaněk), 18. Chaloupka (Zachar), 20. Seidler (Prokop). Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Kittel. Vyloučení: 7:5, navíc Vašut (NJI) a Seidler (POR) oba 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Průběh utkání: 0:5, 3:5.
Ďáblové Nový Jičín: Šrámek (20. Kozák) – Horák, Kabeláč, Pelikán, Putniorz, Brynecký, Skaloš, Martinčík, Sprušil, Macháček, Horák, Gulda, Vnenk, Hanák, Zedník, Chvostek F., Chvostek M., Uhlár, Vašut.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Hruzík, Wolf, Javín, Prokop, Slavík, Vajda, Baca, Dusík – Krayzel, Pavlačka, Vaněk – Pasker, Vrána, Seidler – Bumbál, Zachar, Chaloupka – Král, Piják, Rosypka.

Do utkání vlétly oba celky velice aktivně a již po několika málo minutách musel domácí Šrámek řešit samostatný únik Seidlera, a na druhé straně si Gleich bravurně poradil s Hanákem, jenž z první tečoval Vašutův pas napříč brankovištěm.

Na začátku šesté minuty se zrodila nejkrásnější sólová akce prozatímní letní přípravy. Rostislav Vaněk popadl na obranné modré touš a ač se na něj nalepila dvě modrá klíšťata, neohroženě svištěl před kasaře domácích. Když už se zdálo, že si s ním přeci jen domácí bek poradí, vyslal bekhendem milimetrovou střelu, na kterou byl Šrámek krátký. Pětatřicet sekund nato zvýšil vedení David Zachar. Ale hostina stále nekončila! Nejdříve Marek Pavlačka nastřelil gólmanovu lapačku, aby vypadlý kotouč usměrnil do kasy, Jan Chaloupka zase po Zacharově přiťuknutí dostal domácí přímo do mizérie, a tu zcela završil Petr Seidler zkušeným zakončením přes ležícího Šrámka – 0:5.

Druhá tercie patřila, co se gólovek týče, spíše domácímu týmu. Zedník odmítl po pasu Bryneckého překonat bezmocného Gleicha, chvíli nato nevyužil svého úniku Macháček. Poruba v půli utkání stáhla ze hry zkušené borce prvních pětek a dala šanci řadě talentům. Rameno domácího brankáře vzápětí nastřelil Hruzík, a když nenavýšil skóre ani Pasker, pětibrankové vedení nadále svítilo na časomíře.

V poslední části na průběžných 1:5 korigoval Daniel Brynecký zpoza kruhu po Martinčíkově přenesení hry na druhou stranu útočné třetiny domácích. V 51. minutě rozradostnil domácí Antonín Sprušil de facto individuální akcí ukončenou tvrdou ránou za záda Gleicha. A když se minutu a půl poté trefil do pravého horního vinklu Pavel Hanák, zdálo se být o drama postaráno. Jenže nervozita v obou táborech zvítězila a za zmínku stojí již jen neproměněné trestné střílení porubského Bumbála. Poruba zvítězila 5:3 po šedesáti minutách hry, v následných přátelských nájezdech naopak podlehla 2:3, když se rozhodovalo až v sedmé sérii.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Po minulém zápase, který se těžko hodnotí, neboť jsme hráli padesát minut ve třetině a kluci si mysleli, že vše přijde samo – a nepřišlo, jsme si v kabině něco řekli. Dnes jsme hráli, jak jsem si představoval. Hráli jsme na tři pětky, které byly v tempu, a podařilo se dát góly. Co se týče druhé půle zápasu, dali jsme, dá se říci, poslední šanci některým hráčům, o kterých stále nevíme, zda zůstanou. Zápas se uhrál 5:3, jsem spokojen.