Porubská juniorka převálcovala slabší Havířov

11.08.2015, Kateřina Juříková

Proti porubským juniorům se ve druhém přípravném utkání postavil Havířov. Mančaft, se kterým nedaleký soused přijel, byl sice menší o pár hráčů, ale do zápasu se vrhl po hlavě a s odhodláním zvítězit. První branka padla za záda Jana Zavadila v páté minutě, jenomže hosté se dlouho neradovali. Náhle se hra obrátila a domácí nasadili ještě vyšší obrátky. Hrálo se převážně před Josefem Turšnerem, který to neměl lehké. Za jeho záda v průběhu celého utkání spadl kotouč celkem osmkrát. Havířovští se sice strefili za porubského gólmana ještě jednou, ale vítězství domácích to nijak neohrozilo. V dnešním utkání zaválelo bratrské duo. Patrik Gola i jeho starší bratr Robin Gola dali každý po dvou gólech a dokonce si střihli jeden společný, kdy Patrik nahrál Robinovi na excelentní zakončení.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 11.8.17:30
8:2(1:1, 3:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 18. Olšr (Gola P., Bialoň), 22. Gola P. (Bialoň), 29. Gola P. (Kropka), 34. Csabala (Horváth, Hranoš), 49. Gola R. (Gola P.), 57. Bialoň (Gola P.), 59. Gola R. (Boháč), 60. Horváth (Hranoš) – 6. Stoklásek, 40. Němec. Rozhodčí: Janda R. – Janda L., Cirkl. Vyloučení: 2:5. Využití: 3:0. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 8:2.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil (od 40. minuty Peslarová) – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, Boháč, Olšr, Csabala, Horváth, Kurnik, Šustala, Nardelli, Korec, Bialoň, Gola P., Gola R., Kropka, Hudec, Balcar
AZ Heimstaden Havířov: Turšněr – Heinzl, Kiss, Regoš, Trombík, Trněný, Hill, Stoklásek, Němec, Šmíd, Caruk, Stružík, Baláž, Vlček, Dobrzynski

Před započetím dnešního zápasu sudí nařídili, aby si jeden z týmů vzal tmavé dresy, protože se na ledě při rozbruslení proháněla dvě bílá mužstva. Domácí nakonec místo bílých zvolili dresy červené. Po započetí hry neváhali hosté okamžitě útočit. Vystartovali na domácí klec tak rychle, že domácí občas škobrtli a udělali drobné chybky. Ty se poté snažili napravovat. V páté minutě ale na své chybky doplatili docela.

Střela Martina Stokláska otevřela utkání a domácím nezbývalo nic jiného než zapomenout na chyby a začít makat. Porubské zřejmě tento gól nastartoval, protože obrátili list a nyní to byli oni, kdo útočil. Vyrovnávací branku se ještě v první třetině podařilo vstřelit Janu Olšrovi.

Uběhla pouze minuta z další části, když se za Turšnera strefil Patrik Gola, který poté v 29. minutě využil i přesilovou hru. Domácí neustále tlačili na Havířov, který se tak musel neustále bránit. Turšner byl stále v nevýhodě, jelikož mu clonili ve výhledu nejen protihráči, ale bohužel i jeho spoluhráči.

Branku na 4:1 vstřelil Dominik Csabala a domácí se již radovali z úspěchu. Zatím ovšem předčasně. Hosté sehráli rychlou akci a Filip Němec neváhal a vypálil na domácí branku pořádnou ránu, která padla pod víko. Zavadil neměl žádnou šanci, ačkoli se snažil střelu blokovat svou výstrojí.

Poslední část utkání patřilo Kláře Peslarové, která byla na poslední třetinu nasazena do brány místo Zavadila. No, a když je tato žena v brance, soupeř nemá žádné šance. Havířovští se pokoušeli na ni vyzrát, ale marně. Peslarová byla vždy o krok napřed a soupeřům nedala žádnou příležitost. Dokonce ani pokusy strefit se mezi beton a brankovou tyč byly marné.

V osmé minutě třetí třetiny se podařila bratřím Golům parádní akce, zakončená gólem z hole staršího Robina Goli. Branky padly ještě tři; z hole Jakuba Bialoně, od modré to rozpálil Robin Gola a jako poslední zdolal havířovskou klec Lukáš Horváth. Domácí tedy zvítězili stavem 8:2.