Poruba zničila ve šlágru Drtiče a ligu vede už o devět bodů, Finsterle s Hryciowem po dvou bodech

04.11.2017, René Chyla

Hodonín vs. Poruba 1:2. Toť aktuální bilance vzájemných zápasů dvou největších rivalů východní skupiny, kteří se zřejmě poperou o postup do baráže. Zatímco první ostře sledovaný duel na jihu Moravy ovládli domácí, v sobotu tomu bylo přesně naopak. Svěřenci trenérského dua Aleš Flašar – Tomáš Sršeň na hodonínském ledě potvrdili vzrůstající formu a po vysoké výhře 6:2 přidali na vítěznou šňůru dvanáctý korálek v řadě. Dvěma góly přispěl Samuel Ollender, Michal Hryciow v premiéře přidal ke gólu ještě asistenci a HC RT TORAX odskakuje Drtičům už na devět bodů s tím, že má ještě zápas k dobru.

2. liga – skupina Východ - 17.kolo so 4.11.17:00
SHK Hodonín
2:6(0:1, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 28. Kadlec (Romančík, Peslar), 41. Mojžíš (Sedlák, Peš) – 2. Ollender (Finsterle), 25. Hryciow (Finsterle, Ollender), 36. Haas (Kaluža, Fojtík), 47. Fojtík (Kaluža, Haas), 56. Zachar (Ballner), 60. Ollender (Jaroš, Hryciow). Rozhodčí: Maršálek – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 4:5, navíc Sajdl (HOD) 10 OT, Peslar (HOD) OK – Fojtík (POR) 10 min. OT. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1345. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6.
SHK Hodonín: Haloda O. – Sedlák, Mojžíš, Peslar, Miklík, Kužílek, Haloda M., Kobylík, Žabčík – Jurča, Peš, Sadjl – Matula, Vaněk, Vrána – Kadlec, Kuba, Romančík – Hložánek, Černohous, Charvát
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Popela, Janota, Slavík, Dresler, Hryciow, Adam – Haas, Zachar, Fojtík (od 47. Ballner) – Káňa, Zdeněk, Luka – Finsterle, Jaroš, Ollender

Samuel Ollender (POR) (2+1)
Marek Kaluža (POR) (0+2)
Michal Hryciow (POR) (1+1)

Finsterleho parádní úvod a Zdeňkova šance

Porubští hokejisté vstoupili do šlágru východní skupiny na výbornou. Už po 81 vteřinách hry totiž Lukáš Finsterle využil zaváhání domácí obrany, za níž našel ideální přihrávkou Samuela Ollendera, který už pálil do odkryté branky – 0:1. Při hře čtyři na čtyři pak zkusil štěstí od modré čáry Dominik Matula, po němž se porubskému gólmanovi zamotal kotouč mezi betony, Hynek Kůdela si ale nakonec poradil. Ostravané se v deváté minutě dostali do přečíslení, kdy Jiří Zdeněk vzal vše na svou hruď, když se pokoušel překvapit Ondřeje Halodu ke vzdálenější tyči, hodonínský gólman ale odolal.

Zachránce Peslar, Janotova tutovka a spasitel Mojžíš

Minutu na to ujeli hosté dokonce ve třech proti jednomu, nebezpečnou akci ale zhatil na poslední chvíli Jakub Peslar. Drtiči mohli vyrovnat v přesilovce, proti střele Martina Miklíka však vytáhl další parádní zákrok Hynek Kůdela. Tutovku spálil tři minuty před koncem i Michael Janota, který sice Ondřeje Halodu překonal střelou mezi betony, kotouč si to však namířil mimo tři tyče. Podobně na tom byl dvacet sekund před koncem také Marek Haas, jehož radost z gólu zničil před brankovou čárou spolehlivý obranný zákrok Pavla Mojžíše.

Jurčovu minelu potrestal Hryciow, Kadlecův kontakt

Ve 23. minutě měl na holi vyrovnání mladík Erik Hložánek, jeho pumelice ale jen těsně prosvištěla kolem Kůdelovy tyče. Další šanci zahodil Petr Jurča, který si povyjel zpoza brány a mířil na bližší tyč, a tak mohli rázně odpovědět Porubští. Michal Hryciow převzal puk na levém kruhu, zrychlil a parádní střelou vymetl horní růžek Halodovy klece – 0:2. Nepsané pravidlo nedáš – dostaneš ale zapůsobilo i na opačné straně. David Zachar nejprve z bezprostřední blízkosti minul, a tak Drtiči ihned snížili. Střela Jakuba Peslara, ani dorážka Michala Romančíka sice ještě Hynka Kůdelu o nulu nepřipravily, nicméně pak se do puku opřel v otočce Jakub Kadlec, který rozjásal domácí stánek – 1:2.

Zeď Kůdela a Haasovo navýšení k tyči

Za dvě minuty už mohlo být dokonce vyrovnáno, Jakub Kužílek ale ztroskotal opět na porubském brankáři. Ten vynikl i o chvíli později, kdy se stačil včas přesunout proti ráně Jana Sedláka do odkryté branky. A opět pravidlo nedáš – dostaneš. Petr Jurča trefil na začátku 36. minuty pravou tyč, z protiútoku však Marek Kaluža vyzval ke skórování Marka Haase, který ranou k pravé tyči vrátil Porubským dvoubrankové vedení – 1:3. Hodonín měl v závěru druhé třetiny k dispozici ještě dvě přesilovky, ty ale Drtiči nevyužili, a svěřenci Aleše Flašara tak mohli jít do kabin o poznání klidnější.

Mojžíšova naděje a panenky pro Peslara

Někteří fanoušci ještě nebyli z přestávky ani na svých místech a už to bylo opět jen o gól. V pokračující přesilovce totiž napřáhl Pavel Mojžíš, který od modré čáry propálil Hynka Kůdelu nad pravý beton – 2:3. Ve 46. minutě mohli Drtiči opět pykat. Tomáš Káňa totiž parádně zachytil na útočné modré vyhození hodonínských beků a bleskurychle naservíroval puk Jiřímu Zdeňkovi, který ovšem ve stoprocentní šanci trefil pouze Ondřeje Halodu. Rozhodčí se ale také nenudil. V čase 46:00 nejprve ukázal panenku Jakubu Peslarovi, který vystřelil po odpískání a stejný verdikt hlavního sudího uviděl také za následné protesty. To byla voda na ostravský mlýn.

Fojtík se Zacharem a dvoubrankovým Ollenderem pojistili výhru ve šlágru

Marek Kaluža najel do pásma po pravé straně, kde poté zahlédl najíždějícího Josefa Fojtíka, který už měl jednoduchý úkol – 2:4. Oslavy porubského střelce ale měly ještě dohru, ten totiž známým gestem poslal vzkaz domácímu publiku a rovněž obdržel desítku. Do další příležitosti se dostal Vladimír Luka, který ale selhal na Ondřeji Halodovi. V 56. minutě bylo hotovo. David Ballner skvěle nahrál Davidu Zacharovi, který mířil už do odkryté branky – 2:5. Poslední branka vypjatého duelu padla jedenáct sekund před koncem. Tadeáš Jaroš poslal zadovku na Samuela Ollendera, který trefil prostor mezi Halodovými betony – 2:6.

Ostatní zápasy 17. kola

Val. Meziříčívs.Nový Jičín2:0
Opavavs.Kopřivnice5:7

Stanislav Beťko (SHK Hodonín): Dnes se mi hodnotí strašně těžko. Kluci nechali na ledě úplně všechno a odvedli maximum. Poruba má ale tak zkušený tým, že každou naši chybu dokázala potrestat. V závěru jsme to museli otevřít a soupeř nám dal tři góly a rozhodl o svém vítězství.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Bylo to těžké utkání. Hodonín se na nás umí vždy velmi dobře připravit a odehrál dobrý zápas. My jsme byli trpělivější a poslední tři góly jsme dali po velkých chybách soupeře, které jsme dokázali potrestat. Myslím si, že ten závěr byl trochu zbytečně podrážděný. Peslar dostal desítku oprávněně, protože vystřelil jasně po odpískání, a to co předvedl potom, to si myslím, že dělat neměl a od toho se pak odvíjely další věci. Pro nás to ale byla voda na náš mlýn, protože Hodonín se v těch chvílích zvedal po snižující brance a myslím si, že tohle je jenom zastavilo. Výsledek tomu asi nenapovídá, ale byl to vyrovnaný zápas a vyhrál šťastnější tým.