Poruba zase dobyla Lapač! Potřetí porazila Vsetín a Chance ligu vede už o osmnáct bodů

20.12.2023, Patrik Rošič

Ve středu 20. prosince zamířila Poruba k 31. kolu Chance ligy na led Vsetína. Valaši měli Porubě co vracet a kdy jindy završit odplatu než na svém ledě. Porubané však ukázali, že letos jim to proti Vsetínu lepí parádně a po třetím vzájemném zápase si Režnarovi svěřenci připsali další tři body do prvoligové tabulky.

CHANCE LIGA - 31.kolo st 20.12.17:30
2:3(0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Kern (Jandus, Hryciow), 52. Dědek (Hamřík, Klhůfek) – 20. Christov (Gřeš), 28. Šoustal, 43. Šoustal (Klimíček, Tvrdoň). Rozhodčí: Skopal, Jechoutek – Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3286. Střely na branku: 34:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
VHK ROBE Vsetín: Žukov – Larsen, Staněk, Smetana, Jenáček, Hamřík, Hryciow – Rob, Bērziņš, Jonák – Klhůfek, Dědek, Holec – Jandus, Kern, Hořanský – Š. Bláha, Kratochvil, Kubiš – Vaňo.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Lemcke, Doudera, Klimíček, Sedlák, Voráček, Gutwald, Hlaváč – Tvrdoň, Střondala, Šoustal – Lednický, Honejsek, Berisha – Christov, Vachovec, Gřeš – Mrázek, Krenželok, Šedivý.

Do větších šancí se jako první dostala Poruba, to však ale ještě k úvodní brance nakonec nevedlo. Následně možnost přesilové hry měli domácí, když na trestnou lavici usedl Doudera. Za malý okamžik k němu přisedl i Střondala a Vsetín měl velkolepou možnost otevřít gólový účet zápasu. Porubané však ukázali velkou bojovnost a oslabení ustáli bez úhony. V polovině periody na lavici hanby zamířil i domácí Štěpán Bláha a možnost přesilovky tak byla i na straně hráčů v červených dresech. Ani Poruba ale nedokázala nabídnutou možnost využít a tak nerozhodný stav trval až do dvacáté minuty. Jako první totiž dokázal vstřelit úvodní branku Vít Christov, který se mezi kruhy nemýlil pouhých 37 vteřin před první sirénou.

Druhá perioda byla o něco zajímavější, než třetina předchozí. Nejprve byly k vidění nevyužité přesilové hry na obou stranách a potom padaly góly. Jako první dokázala Poruba odskočit do dvoubrankového náskoku, když Tomáš Šoustal využil zaváhání domácí obrany a sám proti maskovanému muži Vsetína se už nemýlil. Zanedlouho to ale bylo opět jenom o jeden gól. Jan Kern proplul kolem obránců a ze vzduchu dokázal dostat puk za záda Dolejše. Pro Porubu mohlo být ještě hůř, jelikož vstřelená branka Valachy oživila, do konce tercie ale Dolejš další změnu ve skóre nepovolil a do šaten se mířilo za stavu 1:2.

Vsetín dohrával v třetí dvacetiminutovce přesilovou hru a málem sám inkasoval, jelikož v oslabení ujel Ondrej Šedivý, který v souboji jeden na jednoho minul tři tyče. A když domácí nedokázali využít přesilovku, tak se o to o pár minut později na druhé straně postaral Tomáš Šoustal a Porubané opět vedli o dvě branky. Domácí se ale nevzdávali a odměnou jim tak byl snižující gól. V 52. minutě vykřesal naději Valachům na bodový zisk Matyáš Dědek. Čas plynul a domácím nezbývalo nic jiného, než vyzkoušet hru bez brankáře. Vsetín se ale v power-play do žádné šance nedostal a Poruba si tak k Vánocům nadělila další tři body.

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): Chtěli jsme vyhrál, nepodvedlo se nám to. Vstup do první třetiny byl vágnější, spíše jsme mohli být agresivnější. Družstvo se pak do toho dostalo, ale takové zápasy rozhodují maličkosti. Rozhodl třetí gól na 3:1, byl nečekaný, na pár minut nás to dostalo do menšího pohybu, dostali jsme se z toho. Druhá a třetí třetina byla dobrá, musím kluky pochválit. Chci pochválit nejenom naše fanoušky a přeji všem krásné svátky.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Poslední utkání před svátky bylo výborné z obou stran. Po první třetině jsme měli k dobru gól, ale pak se hra srovnala, v závěru byl zase Vsetín o něco lepší. Krásný zápas a důležité tři body pro nás před velkou kulisou a před svátky. Rád bych všem poděkoval a popřál všem krásné svátky – všem okolo hokeje, těm co fandí.