Poruba zapisuje další výhru! Odvetu se Zvolenem rozhodl gól Michala Vachovce

03.09.2024, Patrik Rošič

V úterý 3. září odehráli Porubané na domácím ledě poslední přípravné utkání. Tentokrát do RT TORAX ARENY přijel změřit síly Zvolen, který ve svém domácím prostředí porazil svěřence Jiřího Režnara 5:2. Poruba teda měla dozajista co vracet a odveta se ji podařila na výbornou. Porubští borci porazili Zvolen 2:1 a před posledním venkovním zápasem v Tychách si připsali další výhru.

MAXA LIGA - přípravné zápasy - přát. út 3.9.17:30
HKM Zvolen
2:1(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Westlund (Klímek, Střondala), 43. Vachovec (Šedivý) – 54. Jendek (Baňo). Rozhodčí: Rapák, Gebauer – Hanzlík, Frais. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 215. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Doudera, Nilsson, Westlund, Sedlák, Gutwald, Bartko, Ježek, Voráček – Herrman, Roman, Kotala – Berisha, Šoustal, Razgals – Christov, Střondala, Klímek – Šedivý, Vachovec, Krenželok
HKM Zvolen: Boľo – Hain, Frídel, Robertson, Sládok, Kobolka, Beňo, Račko – Kudrna, Sheehy, Hecl – Kukuča, Olson, Bondra – Marcinek, Senčák, Zuzin – Macek, Jendek, Mišiak

Do první větší šance se dostala jako první Poruba. Tomáš Šoustal ujížděl dva na jednoho s Berishou a skoro z toho byla první gólová radost. Proti střele z první se ale hostující brankář včas přemístil. Hned na to stál osamocen před brankovištěm opět Berisha a jelikož si jeden z hostujících obránců počínal nedovoleně, tak z toho byla přesilovka. Porubané sehráli početní výhodu parádně, úvodní branka i tak z toho nebyla. Zvolen o sobě také dal vědět, konkrétně se o vážnější situaci postaral Carter Robertson, Dolejš jeho pokus od modré bez starostně lapil. Domácí gólman se činil i posléze, důvodem byl samostatný únik Dominika Jendeka, který to zkoušel mezi betony. Dolejš i tentokrát odolal.

V druhé periodě se už dlouho na gól nečekalo. Wilhelm Westlund dostal nabito, jenže puk netrefil přesně a jelikož byl Boľo v přesunu, tak puk lehce kolem jeho betonu doklouzal do branky. O pár okamžiků později mohla jít Poruba už do dvoubrankového vedení, jenže nabídnuta přesilová hra nebyla využita a skóre tak zůstalo na stavu 1:0. Zvolen pokračoval ve stejném trendu a domácím hokejistům vzápětí daroval další power-play, hosté i toto oslabení ubránili. Následně po pokusu jednoho z domácích se zdálo, že puk přešel brankovou čáru, a tak se poprvé v RT TORAX ARENĚ zkoumalo video. Po kontrole záznamu ale nakonec rozhodčí gól neuznali.

Další gól utkání přišel až ve třetí třetině. Právě probíhala 43. minuta, když se ke kotouči dostal Michal Vachovec, který dokázal puk zavěsit přesně pod horní tyč. Hra po obdržené brance plynula nahoru a dolů a oba celky spíš čekaly, co druhý tým předvede. Zvolen dostal možnost přesilovky a za necelou minutu trestal. Na rozdíl jediného gólu snížil Dominik Jendek. Hosté to zkoušeli ještě v závěru bez brankáře, vyrovnat už ale nedokázali.

Karel Suchánek (asistent HC RT TORAX Poruba 2011): Z našeho pohledu jsme odehráli velice dobré utkání s kvalitním týmem. Což bylo vidět při osobních soubojích a jsme rádi, že je kluci vyhrávali. Divákům se zápas musel líbit i tím, že se hrálo nahoru dolů ve vysokém tempu. Díky naší výborné obraně, důrazu na brankovišti a vyhrávání osobních soubojů jsme zaslouženě vyhráli.

Martin Štrba (HKM Zvolen): Prohráli jsme, takže nejsme vůbec spokojení. Nepovedla se nám druhá třetina…. noo…. vezmeme si z dnešního zápasu ponaučení, podíváme se na video a na chybách zapracujeme. Do startu soutěže nám zbývá už jen pár zápasů.