Poruba přípravné období radostně nezačala, se Zvolenem padla 2:5

06.08.2024, Patrik Rošič

V úterý 6. srpna započala Poruba své přípravné období na Slovensku, když zamířila změřit síly se Zvolenem. První část hry jasně ovládli domácí, to však Porubany nesložilo a Režnarovi svěřenci sahali v druhé periodě po vyrovnání. To naneštěstí pro Ostravany nepřišlo a Poruba tak zapisuje první prohru letošní přípravy.

MAXA LIGA - přípravné zápasy - přát. út 6.8.18:00
HKM Zvolen
5:2(3:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Hybský (Kukuča, Bondra), 12. Beňo (Bondra), 15. Kukuča (Hudec), 37. Súľovský (Šramaty, Lunter), 59. Bondra (Robertson, Kukuča) – 27. Šoustal (Hanula, Voráček), 33. Hanula (Razgals, Doudera). Rozhodčí: Rojík, Štefik – Staššák, Hanko. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 444. Střely na branku: 41:34. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
HKM Zvolen: Boľo – Hain, Beňo, Robertson, Hudec, Čulík, Sládok, Kobolka – Kudrna, Senčák, Hecl – Kukuča, Hybský, Bondra – Macek, Jendek, Zvolenský – Lunter, Šramaty, Suľovský
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Doudera, Nilsson Sedlák, Adamec, Gutwald, Voráček, Bartko – Christov, Střondala, Herrman – Gřeš, Vachovec, Belic – Razgals, Šoustal, Hanula

Jako první si na puk sáhl Bláha, když úvodní projektil na něj vyslal Kukuča. Naopak na druhé straně mohl ze střely z první zazářit po přihrávce Vachovce Christov. Jeho pokus ale nakonec nemířil ani mezi tři tyče. První radostný moment přišel na straně Zvolena, když puk za záda Bláhy poslal Samuel Hybský. Netrvalo dlouho a domácí vedli už o dva góly, tentokrát se na listinu střelců zapsal Michal Beňa. Hrozivou pětiminutovku pro Porubu završil Andrej Kudrna a bylo to už 3:0. Porubané si tak s sebou odnesli do kabiny třígólové manko.

Druhá perioda byla z porubské strany o poznání lepší a důkazem toho byl i první gól Režnárovy družiny. Střídačka Poruby mohla jásat po přesném zásahu Tomáše Šoustala. Za pár okamžiku to vypadalo ještě lépe, neboť kontaktní gól dokázal vstřelit Robert Hanula. Porubané mohli dokonce vyrovnat, Vachovec ale trefil pouze brankovou konstrukci. A když se nepodařilo hráčům HC RT TORAX srovnat krok, tak naopak domácímu celku vrátil dvoubrankové vedení Michal Súľovský.

Do další velké šance se v třetí části dostal Hecl, Bláha úspěšně proti tomuto pokusu zasáhl. Následně si vyzkoušela Poruba přesilovou hru, ta však využita nebyla. V 52. minutě mohl snížit na rozdíl jediného gólu Christov. Ten ale před brankářem domácích poslal puk nad horní tyč. V závěru si početní výhodu vyzkoušel i Zvolen. Domácí o minutu později špatně střídali a tak se hrálo ve čtyřech. Více prostoru přišlo Zvolenu vhod a na konečných 5:2 upravil Radovan Bondrom.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Bylo to první utkání a musím říct, že prvních deset minut úvodní třetiny jsme hráli dost slušně a potom jsme ztratili respekt a góly dostali po hloupých chybách. V druhé třetině to bylo fajn, i když jsme opět dostali takový hloupý gól. Budeme pracovat dál a uvidíme v příštích zápasech. Sestava byla hodně okleštěná, ale bohužel tak to je. Ono se to může stát i v sezóně a ti hráči, co půjdou do hry, musí taky plnit věci, které chceme.