Poruba stále řádí! Podruhé v sezoně porazila Slavii a upevňuje si první pozici v tabulce

28.10.2023, Patrik Rošič

V sobotu 28. října zajížděli Porubané do hlavního města České republiky. Slavia se jako první ujala vedení, ale následnými třemi góly dokázala Poruba utkání otočit a ve třetí třetině si zápas zkušeně pohlídat. Hráči HC RT TORAX si tak upevnili postavení na prvním místě prvoligové tabulky, když si po výhře 3:1 připsali další tři body.

CHANCE LIGA - 17.kolo so 28.10.15:00
1:3(1:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Slavík (Slavíček) – 14. Šedivý (Tvrdoň, Klimíček), 25. Střondala (Tvrdoň), 39. Razgals (Christov, Voráček). Rozhodčí: Jaroš, Valenta – Malý, Štofa. Vyloučení: 4:5, navíc Šoustal (POR) 20 OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 811. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
HC Slavia Praha: Málek – Žovinec, Křepelka, Hrdinka, Holý, Klikorka, Kajínek, Kremláček – Průžek, Kulda, Brož – Beran, Knotek, Guman – Všetečka, Slavík, Slavíček – Havrda, Půček, Strnad
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Doudera, Voráček, Klimíček, Lemcke, Adamec, Gutwald – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – Šedivý, Krenželok, Mrázek

Jako první se do šancí dostala Slavia, jelikož v šesté minutě mířil na lavici hanby Krenželok za podrážení. Domácí ale nabídnutou možnost nevyužili. Za pár okamžiků při hře v plném počtu přeci jen sešívaní otevřeli skóre střetnutí jako první. Střelou švihem se z pravého kruhu prosadil Marek Slavík. Ve 12. minutě si naopak početní výhodu zahrála Poruba. Dokonce se jednalo o přesilovku 5 na 3 a Režnarovi svěřenci trestali. Na 1:1 dokázal vyrovnat střelou z první Ondrej Šedivý. Porubané se mohli dokonce dostat do vedení, jenže druhou power-play využít nedokázali.

Do druhé dvacetiminutovky vkročili lépe hráči Poruby. Netrvalo totiž dlouho a na světelné tabuli svítilo skóre 1:2, když domácí obrana zapomněla na Vojtěcha Střondalu. Ten se osamocen mezi kruhy nemýlil. Doudera za pár okamžiků nadělil Slavii početní výhodu, jenže obranné formace si s oslabením poradily a změny prozatím nedopustily. A když domácí nevyrovnali, tak Poruba odskočila na dvoubrankový rozdíl. Porubskou střídačku dokázal rozjásat 108 vteřin před druhou sirénou Frenks Razgals.

Slavisté mohli snížit v úvodu třetí tercie, jenže početní převaha nebyla ani tentokrát úspěšná a ke změně ve skóre nedošlo. Na druhé straně se v přesilovce ukázal Tvrdoň s Douderou, domácí Málek byl ale pozorný a stále držel naděje na bodový zisk. V 51. minutě se domácím naskytla velká šance ke vstřelení gólu, jelikož Šoustal inkasoval čtyři minuty plus osobní trest. Porubští borci byli i tentokrát v oslabení stoprocentní i díky Bláhovi mezi třemi tyčemi. Do konce zápasu se už nic dalšího nestalo a Poruba tak zvládla další zápas poměrem 3:1.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): Já musím souhlasit, že první třetina z naší strany nebyla dobrá, přesto jsme se dostali do vedení 1:0, ale tři vyloučení, z toho dvě minuty 5 na 3. Soupeř je těžký a zkušený, trestá každou chybu. Samozřejmě vyrovnal. Druhá třetina byla lepší, ale měli jsme zbytečné ztráty v přístupu do útočného pásma. Říkali jsme si to, že soupeř je kvalitní a trestá tyto chyby. Dvě přečíslení, dva góly. Ve třetí třetině jsme ještě měli šanci dostat se do zápasu čtyřminutovou přesilovkou, bohužel za ty čtyři minuty byl gólman Poruby skoro bez práce. Nějaké střely tam byly, ale většina šla vedle brány. Jak říkám, tohle byla ještě šance jak se vrátit do zápasu, ale bohužel to nevyšlo.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Zápas se mi samozřejmě hodnotí dobře, protože jsme vyhráli. První třetinu jsme hráli, myslím si, výborně. Bohužel jsme dostali gól. Ve druhé třetině nás Slavie dostala pod tlak a byla aktivnější. Ve třetí třetině už to bylo z jedné i druhé strany pohlídané. Oni chtěli dát gól, my jsme se drželi a ten hokej už nebyl takový. Ale jak říkám, první třetina pro nás, druhá pro Slavii. Děkujeme.