Poruba si vyšlápla na Pardubice a vrací se zpět na první místo, pojistku přidal kapitán Lukáš Krenželok

04.10.2023, Patrik Rošič

Poruba zajížděla po první domácí prohře na led pardubického béčka, kde si chtěla napravit reputaci a podařilo se. Porubští borci od prvního vstřeleného gólu kontrolovali hru a dokráčeli si tak pro další letošní výhru, díky které se dostali zpět na první místo prvoligové tabulky. První gól zaznamenal i kapitán Lukáš Krenželok, který pečetil tři body do prázdné klece.

CHANCE LIGA - 8.kolo st 4.10.18:00
HC Dynamo Pardubice B
1:5(0:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 48. Pochobradský (Kaplan, Herčík) – 6. Berisha (Razgals), 14. Razgals (Šoustal), 25. Mrázek, 59. Krenželok (Šedivý), 60. Šoustal (Střondala, Gutwald). Rozhodčí: Pilný, Vrba – Roischel, Maštalíř. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 312. Střely na branku: 27:42. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
HC Dynamo Pardubice B: Klouček – Kubíček, Zdráhal, Bukač, Kaštánek, Chabada, Voženílek, Tvrdík – Hrníčko, Mikyska, Žálčík – Rouha, Pochobradský, Herčík – Kaplan, Kaut, Lichtag – Pavlata, Zeman, Paleček
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Voráček, Adamec – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – Šedivý, Krenželok, Mrázek

První dvacetiminutovku zvládla lépe parta Jiřího Režnara. Už v šesté minutě totiž dokázal otevřít stav utkání po spolupráci s Razgalsem Aaron Berisha. Netrvalo dlouho a Porubané se mohli radovat již podruhé. Domácí Zdráhal musel na lavici hanby za podrážení a Poruba tak trestala. Dvanáct vteřin před koncem přesilovky navýšil na 2:0 Frenks Razgals. Porubští borci tak zamířili do šaten s dvoubrankovým náskokem.

Úvod druhé periody byl opět v režii Ostravanů, jelikož někdejší hráč Poruby oslabil domácí Pardubice. Dominik Hrníčko zamířil na trestnou lavici, kterou však opustil po celých dvou minutách. To však Porubě vadit nemuselo, jelikož ve 25. minutě upravil na 3:0 Petr Mrázek. Po brance následovalo první oslabení hráčů HC RT TORAX. Domácí nabídnutou možnost na snížení nevyužili.

Třetí část nabídla hned v úvodu další power-play Poruby, ta však využita nebyla a hned vzápětí dostal dvě minuty Lemcke. Pardubice další nabídnutou šanci využili, když se poprvé za domácí trefil Michal Pochobradský. Do konce zápasu se skóre měnilo ještě dvakrát. Domácí to zkoušeli bez brankáře v přesilovce 6 na 4, ale snížit se jim nepodařilo. Naopak Poruba upravila po góle Lukáše Krenželoka na 1:4. Vzápětí definitivní tečku přidal Tomáš Šoustal.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice B): Všechno se odvíjelo od vstupu do utkání, v němž byl soupeř lepší. Poté jsme udělali jednu hrubku, tým ztratil trochu sebevědomí a první třetinu jsme tahali za podstatně kratší konec, soupeř byl jasně lepší. Za stavu 0:3 asi trochu hráči zjistili, že není co zkazit, tak se trochu uvolnili, začali jsme daleko lépe bruslit, hrát do těla, něco jsme si vypracovali. Možná kdyby nám tam ve třetí třetině za stavu 1:3 spadly nějaké ty dvě nebo tři šance, co jsme měli, tak ten zápas mohl být ještě otevřený. Ale nevyužili jsme přesilovku šest na čtyři, při které jsme inkasovali a už to bylo definitivní.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Utkání bylo dobré, vezeme tři body z Pardubic s tím, že jsme začali dobře první třetinu. Dali jsme dvě branky a bylo vidět, že Pardubice začátek zápasu nechytly, takže i zkušení hráči jako Lukáš Žalčík nebo Dominik Hrníčko byli vidět vlastně jen v přesilovkách. Jsou to mladí, šikovní hráči, ale je na nich nějaká deka. My jsme utkání naopak kontrovali, až za stavu 3:0 jsme inkasovali v oslabení, ale přidali jsme další dvě branky a hráli jsme opravdu až do konce. Dobré tři body z venku, ale nyní už začne příprava na sobotu, na Jihlavu, která dostává málo branek.