Poruba si připsala čtvrtou porážku v řadě

22.09.2008, Kateřina Juříková, Gabriela Juříková, Adam Bagar

V pátém kole druhé nejvyšší hokejové soutěže přivítali hokejisté VOKD Poruba na svém ledě jihlavskou Duklu. Domácí tým potřeboval vzhledem k pouhým třem bodům na svém kontě konečně bodovat. Začátek zápasu vyšel Porubě skvěle, když se hned ve druhé minutě trefil Radek Hubáček. Hosté následně přidali a ještě v první třetině dokázali skóre srovnat. Ve té druhé se dokonce dostali do vedení, ale na průběžných 2:2 srovnával Marek Kvapil. Třetí třetina domácím již vůbec nevyšla a po dvou inkasovaných brankách bylo o vítězi utkání téměř rozhodnuto. Porubští se totiž v závěru již na nic nezmohli. VOKD Poruba tak podlehla jihlavské Dukle 2:4. Další utkání odehrají Vavrečkovi svěřenci na ledě Berouna, a to již tuto středu 24. září.

- 5.kolo po 22.9.17:00
HC Dukla Jihlava
2:4(1:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Hubáček (Rehuš, Gelačák), 38. Kvapil (Najdek, Zdeněk) - 20. Dolníček (Hradecký), 23. Hodek (Bakus), 41. Hodek (Bakus, Man), 50. Hradecký (Rytnauer). Rozhodčí: Skoupý - Novák, Klein. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. Diváci: 550. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Vošvrda - Ovšák, Tesařík, Brincko, Vajda, Holík, Suchý, Buček - Zdeněk, Najdek, Kvapil - Gelačák, Hubáček, Rehuš - Červenka, Janečka, Niec - Mocek, Holuša, Urban.
HC Dukla Jihlava: Řehoř - Malena, Bílek, Fucenc, Musil, Kašpar, Staněk, Novák, Man, Bakus, Hodek, Krupka, Dolníček, Mareš, Hradecký, Hanzal, Rytnauer, Jonáš, Suk, Hrbatý, Bezděk.

Úvodní třetinu ovládli domácí hráči a v čase 1:56 vstřelili první branku. I když měl najíždějící Branislav Rehuš možnost dát gól, rozhodl se nahrát volnému Radku Hubáčkovi, který stál před jihlavským gólmanem Řehořem nikým neatakován a vstřelil tak parádní branku. Jihlavané neztráceli po tomto gólu naději a snažili se projít přes domácí obranu. To se jim povedlo málokdy a když se jim to přece jen podařilo, pohotový Tomáš Vošvrda střely zachytil. Největší šanci hostí měl Dolníček, ale puk se jen dotkl boční tyče a odrazil se zpět do obranného pásma domácích. Další gól si málem připsal Hubáček, když se byl opět před Řehořem. Tentokrát byl ale obklíčen dvěma Jihlavany a navíc bystrý gólman hostí včas neposedný puk odstrčil pryč ze své zóny a překazil tak Hubáčkovi jeho šanci. Hosté také zaútočili na porubského gólmana, ale Mareš trefil jen Vošvrdovy betony. Obě mužstva hrála velmi vyrovnanou hru. Domácí i hosté se snažili za každou cenu dát branku a opovážlivým střelcům se pokoušeli překazit jejich střely. Domácím se to nepovedlo a v čase 19:17 jim Jihlavané vsítili branku. Hosté si chvíli ťukali v obranném pásmu domácích až do chvíle, kdy Tomáš Hradecký spatřil u branky volného Davida Dolníčka. Než stačil domácí strážce svatyně Vošvrda zakrýt malou škvíru mezi jeho betonem a tyčí, dal mu Dolníček do klece malý dárek. Jihlava tak před koncem třetiny stačila vyrovnat a obě mužstva do šaten odcházela za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhé třetině přitlačili na pilu hosté a domácí tak měli ve svém obranném pásmu dost práce. Hostím se jejich snaha vyplatila a v čase 22:29 obdrželi domácí kuriózní gól. Po nahrávce Oldřicha Bakuse se napřáhl před Vošvrdou Daniel Hodek. Jeho střela, ač kotouč přešel celým objemem za brankovou čáru, nezapadla do brány a puk se jen dotkl horní tyče a obloukem přes roh brány vyletěl zpět do hřiště. Tento kuriózní gól sudí uznal a Porubští tak na Jihlavany ztráceli jednu branku. Domácí se nevzdali a nechtěli dopustit výhru Jihlavy, a tak na svou pilu také pořádně přitlačili. Velkou šanci domácích měl Gelačák, který ujel jihlavským obráncům a dostal se nebezpečně blízko gólmana Řehoře. Ten jeho rychlou střelu, bohužel pro domácí, vychytal. V čase 37:06 se úsilí domácích vyplatilo. Marek Kvapil se nejenže dokázal prokličkovat kolem všech hráčů a podařilo se mu ujet jihlavským obráncům, kteří se ho marně snažili zastavit, ale dostal se před strážce jihlavské branky Řehoře natolik blízko až mu vstřelil jasný gól. Domácí tak stav opět vyrovnali na 2:2. Obě mužstva se snažila zvýšit své skóre, ale bohužel se to ani domácím ani hostím nepovedlo. Kvapil měl ke konci další gólovou šanci, ale jeho střela letěla mimo. Do šaten se tak opět odcházelo za nerozhodného stavu.

40:37 a hráči Dukly Jihlava oslavují gól. Daniel Hodek se dostal k odraženému kotouči a nemohl minout odkrytou svatyni brankáře Vošvrdy. Takhle si pravděpodobně domácí úvod třetiny nepředstavovali. Nicméně, vrhli se do útoku, ale jejich snažení zastavilo vyloučení Brincka za držení protihráče. Dukla měla v přesile spoustu šancí k dalšímu skórování, jenže všechny čtveřice svůj čas v oslabení odehrály na výbornou. Hráči Poruby se snažili vyvinout na soupeře náležitý tlak, jenže dostat se přes střední pásmo vyžadovalo dost úsilí. Dá se říct, že hosté měli v útočení více štěstí. V čase 49:59 proměnili střelu v gól po nedorozumění domácích obránců. Do prázdné branky zakončoval po skvělé přihrávce Rytnauera Tomáš Hradecký. Vošvrda byl zcela bez šance. Stav utkání byl 2:4. Po pár minutách dostali šanci hrát přesilovku domácí. Obstřelovali brankáře Řehoře ze všech možných pozic, snažili se tečovat, ale puk skončil buď na síti nebo v lapačce brankáře hostí. Následně byl vyloučen hráč Dukly Staněk, takže se přesilovka domácích plynule prodloužila o další dvě minuty. I když se soupeři podařilo dvakrát vyhodit, usadili se v útočném pásmu. Bohužel dvojnásobnou početní převahu nezúročili. Hokejisté Jihlavy výborně napadali rozehrávky domácích hráčů a v posledních minutách si hlídali vedení v tomto utkání a nedovolili soupeři ohrozit své vedení. Hráči VOKD Poruba do posledních minut bojovali a snažili se s výsledkem něco udělat, jenže hráči Jihlavy byli prostě lepší.

Jan Vavrečka(Poruba):"Dnes jsme ztratili tři body. Výkon nebyl takový jaký jsme si představovali. Jihlava hrála chytřeji. opět jsme neproměnili šance, které jsme měli. Je to o psychice, pokud se hra nedaří, pak se nedaří ani nahrávky."

Karel Dvořák(Jihlava):"Jsem rád, že jsme tady vyhráli, protože Poruba má dobré mužstvo. Ze začátku jsme hráli špatně. V první třetině jsme udělali strašně moc chyb. Nakonec rozhodovaly chyby a těch udělali domácí nakonec asi více."