Poruba přetlačila Draky a na turnaji slaví první výhru. Drama v závěru rozhodl Jáchym

08.08.2019, Soňa Molatová

Poruba se sice dokázala během čtvrtečního večera poměrně rychle prosadit, ale stejně rychle dokázala o svůj gólový náskok přijít. Otěže zápasu následně dokonce chvíli třímali ve svých rukou Draci, které pak dvěma góly zkrotil domácí kapitán Jiří Zdeněk, jenž se velkou měrou podílel na výhře svého celku. Přes svou veškerou snahu pak Šumperk během čtvrtečního večera podlehl rozdílem jediné branky.

CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. čt 8.8.19:15
DRACI PARS ŠUMPERK
4:3(2:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Gřeš (Dluhoš), 19. Zdeněk, 35. Zdeněk (Urbanec), 57. Jáchym (Štěpánek) – 3. Kabelka (Gewiese), 7. Jaroš (Milfait), 51. Hroch (Gewiese, Spratek). Rozhodčí: Cabák, Hykel – Vengřín, Kořistka. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 201 Střely na bránu: 34:22 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Slavík, Urbanec, Dundáček, Pastor, Štěpánek, Dluhoš, Rudl, Šendera – Kubica, Zdeněk, Káňa – Nejezchleb, Hlinka, Beták – Gřeš, Jáchym, Ďurač – Ollender, Hudeček, Brodek
DRACI PARS ŠUMPERK: Wanecki – Plhal, Haloda M., Gewiese, Drtil, Kabelka, Sedlák, Habrman – Žák, Milfait, Pokorný – Jaroš, Hroch, Scheuter – Urban, Müller, Šíp – Antonov, Blecha, Spratek – Ostřanský

Během večerního utkání ve čtvrtek nemuseli diváci na první gól dlouho čekat. Už ve druhé minutě se prosadil Tomáš Gřeš, který tečoval střelu od modré. Radost z vedení porubské střídačce ale nezůstala dlouho. Prakticky vzápětí totiž Danielu Kabelkovi perfektně sedla nahrávka Gewaiseho a bylo vyrovnáno. Ačkoliv Draci následné oslabení Poruby nedokázali využít, po pár minutách se přesto zásluhou Tadeáše Jaroše ujali vedení.

Poté na druhé straně zahrozili Porubští, ale šumperský gólman se střelou z otočky nenechal zaskočit. Draci pak do konce první periody dopřáli ostravskému celku ještě několik přesilovek, přičemž využít se podařilo až třetí z nich. Kapitán Jiří Zdeněk střelou od modré uklidil puk za gólmanova záda a bylo opět vyrovnáno. Na první přestávku se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Začátek druhé třetiny nabídl několik příležitostí na porubské straně, ale gólman Wanecki dlouho úspěšně svými zákroky vzdoroval. Nakonec jej ale opět prostřelil Jiří Zdeněk, který mu v úniku poslal kotouč rovnou mezi betony. Několik hezkých příležitostí si pak vytvořilo šumperské družstvo. Nejdříve to na Kůdelu zkoušeli Jaroš s Pokorným a následně také Drtil, ale ostravský brankář si puk vždy dokázal pohlídat.

Následovala další vlna vyloučení, kterou nakonec dokázali využít Draci. Šumperští vyhráli buly a dokázali se dostat před porubskou svatyni, do které navzdory Kůdelově veškeré snaze propašoval Daniel Hroch černý kus pryže a opět tak srovnal skóre. Vzápětí se Drakům ale nevyplatila nedisciplinovanost. Zatímco si Müller odpykával dvě minuty za krosček, Tomáš Jáchym poslal Porubu opět do vedení.

Štíhlý náskok pak Porubští pečlivě hlídali, čemuž šel naproti svým vyloučením také Tadeáš Jaroš. Chvíli před koncem se pak v šanci ocitl Jan Hudeček, který vedení svého celku mohl zvýšit ale nezvládl puk usměrnit do odkryté brány. Pár sekund před závěrečnou sirénou ještě usedl na trestnou lavici porubský obránce Marek Slavík, ale Draci vyrovnaný počet sil na ledě nedokázali využít a podlehli Porubě těsně 3:4.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): V dalším zápasu turnaje dostali přednost jiní hráči, jiné složení pětek, trojic i dvojic. Myslím si, že našeho soupeře jsme v některých částech zápasu hodně přehrávali. Selhali jsme v koncovce a dostali jsme laciný gól. Každopádně víme, na čem pracovat, přestože každé vítězství přidá na sebevědomí. V součtu celého zápasu jsme měli soupeře jasně přehrát a rozhodnout v zápase daleko dřív.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Z našeho pohledu krásný zápas, ale hraje se na vítězství. Něco málo nám chybělo, abychom Porubě vzali aspoň jeden bod. Myslím si, že jsme se se zápasem poprali víc než statečně. Musím hráčům poděkovat za parádní výkon. Na druhou stranu musím dodat, že jsme všichni v přípravě a výsledky strašně moc klamou. Pro nás to byl pěkný zápas a dobrý výsledek, takže ho nepřeceňuji. Čeká nás ještě strašně moc práce.