Poruba nečekaně padla na ledě posledního Brna. Za bod děkuje Hudečkovi

01.10.2016, René Chyla

RT TORAX vstupoval do zápasu šestého kola na ledě brněnské Techniky v roli jasného favorita a jen skalní fanoušci brněnského celku mohli věřit ve skalp lídra tabulky. Po bezbrankové první třetině ale Brno dvěma góly ve třech minutách odskočilo a překvapení bylo na světě. Po oddechovém čase ale Porubští zabrali a hnali se za obratem. Všechna snaha ale končila na skvělém Novákovi a tolik očekávané vyrovnání přišlo až v 56. minutě, kdy Jan Hudeček našel místo pod vyrážečkou. Vítěz tak nebyl znám ani po základní hrací době, ani po prodloužení, v jehož závěru musel ještě Andreas Kubáň zlikvidovat trestné střílení. To ale nakonec Ostravany nezachránilo a bonusový bod v nájezdech zajistil domácím hokejistům Jiří Vokurka.

2. liga - skupina Východ - 6 so 1.10.17:00
Technika Hockey Brno
3:2sn(0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Čtvrtníček (Biolek), 28. Kaluža (Vokurka), rozh. náj. Kaluža – 30. Seidler (Hudeček), 56. Hudeček (Jáchym). Rozhodčí: Pokorný – Rampír, Otáhal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Technika Hockey Brno: Novák – Švejda, Kaluža, Odehnal, Štancl, Šidák, Kupčík, Sedlák "A", Vokurka – Brzobohatý P., Bustin, Stehlík "C", Biolek, Buhaj, Florek, Čtvrtníček, Benýšek "A", Matov, Boček, Brzobohatý M., Kozák
HC RT TORAX Poruba 2011: Pútec (nájezd v prodloužení Kubáň) – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Puzič, Rudl, Bail – Seidler, Hudeček, Kilnar – Vaněk, Zachar, Ballner – Sedlář, Piecha, Seidler – Orság, Jáchym, Slováček

Jun Hudeček (POR) (1+1)
Josef Novák (BRN) (24 zásahů, 92.31% úspěšnost)
David Zachar (POR) (0+0)

Uspávající první třetina

Měla to být jednoznačná záležitost. V první dvacetiminutovce ale nic nenasvědčovalo tomu, že se jedná o zápas mezi prvním a posledním celkem tabulky. Ačkoliv Technika střílela snad ze všech pozic, do největší šance se dostal Jan Hudeček, který získal puk ve středním pásmu. Svůj sólový únik ale nedokázal proměnit ve vedoucí branku. O chvíli později to zkoušel ještě Tomáš Jáchym bekhendem z předbrankového prostoru, brněnský gólman ale nakonec zasahovat nemusel.

Dvojitý úder Techniky ve třech minutách

Technika šla do vedení ve 25. minutě. Jiří Čtvrtníček ujel porubské obraně, rozpohyboval Petera Pútce a pohodlně zakončil nad vyrážečku – 1:0. Vysokoškoláci udeřili podruhé ve dvojnásobné početní převaze. Marek Kaluža napřáhl na hranici levého kruhu a přesně mířenou střelou vymetl horní růžek porubské klece – 2:0. Hlavní lodivod hostů si vyžádal oddechový čas a od tohoto momentu vstoupila na led naprosto jiná Poruba. Kýžené ovoce to přineslo už za necelé dvě minuty.

Nepopsatelná proměna Poruby po oddechovém čase

Hudečkovu dělovku tečoval před brankovištěm Petr Seidler, který trefil mezeru mezi gólmanovými betony – 2:1. David Zachar mohl v přesilovce vyrovnat, jeho ránu ale zastavil brněnský brankář. Porubští poté už překonali Josefa Nováka, někdo z domácích ale na poslední chvíli vyškrábl puk z brankové čáry. Technika poté naprosto vyškolila RT TORAX a ujížděla v situaci čtyři(!) na nikoho, Jiří Čtvrtníček ale nedokázal trefit snad z metru prázdnou branku. Porubský kapitán následně zkoušel překvapit Nováka zleva, domácí gólman ale se štěstím vytěsnil puk nad břevno.

Hudečkovo vyrovnání a žolík Kubáň

Úvod poslední třetiny mohl dopadnout katastrofálně. Marek Kaluža ale naštěstí pro Porubu trefil zpoza od modré čáry pouze břevno. RT TORAX soupeře drtil a kýženého vyrovnání se dočkal až na začátku šestapadesáté minuty. Porubští vyšachovali obranu Techniky a Tomáš Jáchym našel na prvém kruhu nekrytého Jana Hudečka, jenž srovnal střelou pod vyrážečku – 2:2. Sedmnáct sekund před koncem mohli Brňané definitivně rozhodnout, Peter Pútec ale dokázal včas zasáhnout proti Peteru Bustinovi pravým betonem. Zápas tak dospěl až do prodloužení, kde šest sekund před koncem zatáhl za záchrannou brzdu Jan Hudeček a hlavní sudí nařídil trestné střílení. Do branky byl povolán Andreas Kubáň, jenž perfektně vypíchnul kotouč Janu Bočkovi. V rozhodujícím nájezdu uspěl Jiří Vokurka střelou mezi betony a zajistil tak Technice bonusový bod – 3:2.

Ostatní zápasy 6. kola

Val.Meziříčívs.Kopřivnice3:5
Vsetínvs.Hodonín7:3
Šumperkvs.Nový Jičín4:3

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Kluci dneska skvěle makali a bojovali proti vynikajícímu týmu. Měli jsme už nůž na krku, protože jsme dlouho nevyhráli, takže převládá spokojenost.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Já si myslím, že jsme odehráli katastrofálních třicet minut, kdy naši borci si asi mysleli, že když přijedeme na Techniku, tak oni nám to odevzdají. Přístup ode všech byl katastrofální a bohužel, když prohráváme v polovině zápasu 0:2, tak se to velmi těžko otáčí. Hra se sice potom zlepšila a měli jsme i více ze hry, ale nedokázali jsme to už otočit. Penalty jsou sice loterie, ale letos nám opravdu nejdou.