Třicet minut jsme hráli otřesně, ví střelec Hudeček. Chválí porubské fanoušky

Adam Bagar, 02.10.2016
Své poslední vystoupení si porubští hokejisté za rámeček určitě nedají. V šestém kole zajížděli do Brna, kde se v roli velkého favorita střetli s beznadějně poslední Technikou. Ale na domácí triumf se Vsetínem nenavázali, když po katastrofální první půli střetnutí ztráceli už dvě branky a nakonec vydřeli alespoň bod. "Prvních třicet minut jsme hráli otřesně," přiznává útočník Jan Hudeček.

"Několikrát jsme si říkali, že to nesmíme podcenit. Trenéři nás na to upozorňovali už od utkání se Vsetínem, ale bohužel jsme si nedali říct," kroutí hlavou jednadvacetiletý útočník. Porubští vstoupili do utkání velice lehkovážně, nudnou první část sice ještě přečkali bez inkasovaného gólu, ale ve druhé dvacetiminutovce už domácí udeřili dvakrát během pouhých 182 sekund a nespokojený kouč Sršeň musel sáhnout po oddechovém času.

"Trenér stáhl hru na tři lajny. Řekl nám, ať hrajeme svůj hokej a více se tlačíme do brány. Zvedli jsme se a doufali, že zápas otočíme," prozrazuje Jan Hudeček. Porubských hokejistů byl rázem plný led, brzy se dočkali snížení a soupeře místy mačkali jako citrón, ale dalších tref se ne a ne dočkat. "Většinou to tak bývá, že se pak od vás odkloní štěstí. Navíc jim velice dobře zachytal brankář," chválí Josefa Nováka, jenž se ocital pod palbou střel.

Střelecké trápení zlomila až čtyři minuty před třetí sirénou právě porubská sedmaosmdesátka a slavila tak už pátou trefu v sezoně. "Jsem rád, že to tam spadlo, ale raději bych to vyměnil za tři body," přiznává Hudeček po prohře 2:3 v nájezdech. Porubští absolvovali prodloužení nebo nájezdy už potřetí, ale ani jednou neodešli z této disciplíny jako vítěz. "Musíme to potrénovat, já ho jel podruhé a znovu jsem nedal," sype si popel na hlavu.

Nejproduktivnější porubský hokejista to neudělal vůbec špatně, ale ztroskotal na tyči domácí klece. "Už se blížím k tomu vytouženému gólu. Doufám, že někdy příště už mi to tam padne a budeme brát bod navíc," věří nespokojený útočník. Ten se v závěru postaral o jednu kuriozitu, když mu v brusli zůstala zaklíněná soupeřova hůl. "To se mi ještě nestalo. Bylo to komické, ale sudí jen přerušil hru, vytáhlo se to a hrálo dál," líčí s úsměvem.

Jinak mu ale do smíchu pochopitelně nebylo. "Můžeme si za to bohužel sami, je to obrovská ztráta. Brněnská výhra sice jednou musela přijít, ale ne zrovna proti nám. Podcenili jsme start a to nás stálo celý zápas," ví Hudeček, jenž smeká před porubskými fanoušky, kteří cestovali do jihomoravské metropole. "Moc jim děkujeme za podporu. Celou dobu nás povzbuzovali a vytvořili nám v podstatě domácí prostředí," chválí Hudeček.

Porubské borce, kteří natáhli bodovou šňůru a dál se drží v čele druholigové tabulky, teď čeká dvoudenní volno. Parta kolem trenéra Tomáše Sršně se opět sejde v úterý a začne se chystat na náročnou domácí partii s Hodonínem, která je na programu v sobotu 8. října. "Věřím, že nás porážka na Technice vrátí zpátky na zem, otřepeme se z ní, pořádně potrénujeme, zabereme a Hodonín doma přejedeme," zakončuje s velkým odhodláním.