Po výborném výkonu porazili junioři Sarezy Slavii Praha

26.10.2007, Adam Bagar

V dalším kole juniorské extraligy nastoupili proti sobě týmy Sareza Ostrava a Slavia Praha. Favoritem utkání byli hostující hráči. Domácí však předvedli nejlepší domácí výkon letošní sezóny. Sareza sice rychle prohrávala, ale ještě v první části stačila srovnat gólem z hole Radovana Vajdy. Domácím vyšel na výbornou úvod druhé části, když hned v první minutě skóroval Ivo Mocek. Hosté se nevzdávali a ještě v druhé části se trefili a srovnali tak stav po dvou třetinách na 2:2. Vítězství na stranu Sarezy zařídil nováček v dresu Sarezy Jakub Ciupa, který dnes odehrál velmi dobrý zápas. Slavia se ještě snažila vyrovnat stav, ale ztroskotávala dnes na výborně chytajícím Gleichovi. Sareza Ostrava tak porazila ve velmi kvalitním utkání Slavii Praha 3:2.

- 17.kolo pá 26.10.17:00
HC Slavia Praha
3:2(1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Vajda R. (Jelšík), 21. Mocek I. (Ciupa, Hanke), 52. Ciupa (Vajda D., Mocek I.) - 5. Doležal (Hafenrichter, Nestrašil), 38. Vokál (Nestrašil, Moščic). Rozhodčí: Trombík - Pala, Jureček Vyloučení: 8:6, navíc Kalina OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Sareza Ostrava: Gleich - Měkýš, Pindur, Parma, Vajda D., Poláček, Mikulík, Lyčka - Suchý, Ciupa, Řezáč, Mocek I., Kalina, Kasalík, Belanec, Adámek, Hanke, Kopáč, Jelšík, Vajda R., Široky
HC Slavia Praha: Furch - Beránek, Gailser, Mazanec, Veselý, Horváth, Drbohlav, Soldán, Moščic - Křišťan, Nestrašil, Doležal, Petrán, Malárik, Krejčí, Freisler, Sklenář, Hafenrichter, Kachlík, Vokál, Česnek

Již od začátku utkání byl k vidění z obou stran velmi rychlý, kvalitní hokej. Hned v první minutě se ocitl opakovaně v dobré příležitosti před hostujícím gólmanem Furchem Kalina. V minutě 3. stál před Gleichem volný Malárik, ale jen těsně netrefil branku. O další minutu později pálil nejprve Petrán z levého kruhu, poté Sklenář z pravého kruhu a nakonec ještě Doležal trefil z levého kruhu tyč Gleichovy brány. V čase 4:55 se hosté dočkali úvodní branky zápasu - Tomáš Doležal nejprve trefil jen obránce, od kterého se však kotouč odrazil zpět k Doležalovi, který se již nemýlil. V 7. minutě dostali domácí možnost zahrát si přesilovou hru, ze které však vytěžili jen dvě střely od modré čáry z holí Lyčky a Vajdy. V minutě jedenácté pálil nebezpečně z levého kruhu Česnek, ale jeho dělovku Gleich chytil. Za další dvě minuty se probíjel v oslabení k zakončení R. Vajda, ale byl tísněn obránci soupeře. V 15. minutě se ocitl osamocen v prostoru mezi kruhy Mocek, ale jen těsně netrefil branku hostí. V čase 15:07 se již domácí tým dočkal vyrovnání – po pěkné přihrávce Jelšíka stál zcela osamocen u levé tyče slávistické branky Radovan Vajda, který se již k tyči nemýlil. V poslední minutě úvodní části ještě zahrozili hosté, když Freisler si najel před Gleicha, který však fantastickým zákrokem chytil. Poté se ještě řítil po pravé straně na Gleicha Malárik, ale domácí gólman opět prokázal své kvality. Po první části tak týmy odcházely do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Druhou část začala lépe pro Sarezu, když v čase 20:49 nejprve střílel v blízkosti gólmana Ciupa, jehož střela se odrazila k volnému Ivu Mockovi, který již skóroval do poloodkryté branky. Ve dvaadvacáté minutě se dostali do vyložených šancí hosté, když Křišťan ani Doležal nepřekonali Gleicha v jasných pozicích před brankářem. Ve 24. minutě pálil dobrou střelu z mezikruží Soldán, ale jen málo chybělo k tomu, aby kotouč skončil v bráně. O dvě minuty později se ocitl ve stejné pozici Malárik, ale ani ten nedal. Ve 28. minutě předvedl Ciupa parádní střelu z mezikruží, která gólmanovi vypadla a jen málo chybělo k tomu, aby skončila v brance Furcha. O minutu později pálil od modré čáry Moščic a následně ještě střílel z kruhu Nestrašil, ale ani jedna střela Gleicha nepřekvapila. Ve 31. minutě předvedl krásnou střelu z otočky z rohu hřiště Krajčí, ale Gleich byl opět pozorný. Ve 37. minutě ujel v oslabení po straně hostující Malárik, ale domácí gólmana předvedl dnes již po několikáté parádní zákrok. V čase 37:45 již však byl krátký na teč Jakuba Vokála po tvrdé střele od modré čáry, o kterou se postaral Nestrašil. Ve druhé třetině přidaly oba týmy po jedné brance, a tak skóre po čtyřiceti minutách bylo 2:2.

Na začátku třetí části se ocitli ve vyložených šancích před Gleichem Sklenář a následně i Malárik, ale koncovka dnes nepatřila k silným stránkám hostujícího týmu. Poté přišla na řadu slávistická přesilová hra, ve které uzamkla Sarezu a vynutila si drtivý tlak. Nejprve se probil až před Gleicha Česnek, ale pálil těsně vedle a poté střílel z mezikruží tentýž hráč, ale Gleichova lapačka byla připravena. Ve 47. minutě se prosadil až před gólmana hostujícího týmu Radovan Vajda, ale nedokázal propasírovat puk za záda Furcha. Poté hráli přesilovou hru opět hosté, kteří z ní však vytěžili jen střelu Kachlíka z levého kruhu, která opět skončila v lapačce domácího brankáře. V 51. minutě dostali možnost výhody jednoho hráče v poli i domácí, kteří toho však na rozdíl od hostujícího celku využili, když v čase 51:23 pálil David Vajda od modré čáry. Jeho střela se však odrazila k Jakubu Ciupovi, který z těžkého úhlu překonal Furcha potřetí. Po třetí brance domácích byla k vidění častá vyloučení, a tak byla hra velmi kouskována a tudíž se ani jeden z týmů k šancím nedostával. V 57. minutě hráli dokonce domácí jen ve třech hráčích, a tak se naskýtala hostům výborná šance vyrovnat stav. Domácí ale skvěle bránili a jediné k čemu se hosté dostali byla střela Soldána z těsné blízkosti Gleicha. Minutu před koncem pálil od modré domácí Ciupa, který si poté kotouč i dojel a snažil se překvapit Furcha střelou zpoza brány. Těsně před koncem ještě nedal Ivo Mocek gól do prázdné brány od modré čáry, ale byl tísněn obránci. Sarezu Ostrava to však nemuselo mrzet, protože po výborném kolektivním výkonu porazila Slavii Praha 3:2.