Po úspěchu v Hodoníně přišla porážka od Havířova

20.12.2009, Kateřina Juříková

Mladší dorost Poruby odehrál duel s Havířovem. První třetina začala rychlým gólem domácích, ale pak padaly branky jen z holí hostujících hráčů. Začátek byl sice vyrovnaný, bohužel poté domácí svou hru zvolnili, naopak Havířovští ovládli kluziště a velmi dobře napadali. Svou druhou branku v zápase vstřelil čtyři minuty před koncem Pavel Pobuta, který již skóroval v první třetině. Domácí podlehli svému nedalekému soupeři 2:6 a další utkání sehrají až v novém roce, konkrétně 3. ledna, na ledě Opavy.

- 21.kolo ne 20.12.10:00
2:6(1:2, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Pobuta (Rataj, Demel), 57. Pobuta (Soukal) - 8. Vyčesaný (Ryška, Regoš), 12. Václavík (Křibík, Jonáš), 21. Pastrňák (Vyčesaný), 23. Křibík, 26. Churý (Jonáš), 47. Churý (Vyčesáný). Rozhodčí: Šutara - Lasák, Fišara. Vyloučení: 7:7, navíc Soukal (POR) 10 OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 19:41. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 2:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček (od 25. Oborák) - Demel, Pitřík, Juřík, Soukal, Vrána, Trefil - Mládek, Hranoš, Wolný, Pobuta, Gola, Zuščík, Seget, Kaleta, Kropka, Rataj, Pěnčík, Smrčka, Gelnar, Csomor
AZ Heimstaden Havířov: Tomšů - Kalus, Bureš, Jaroš, Bahounek, Kooš, Regoš, Jonáš, Ryška, Gráca, Vyčesaný, Kozačka, Formánek, Václavík, Churý, Pastrňák, Křibík

V prvních sekundách první třetiny se domácí rozjeli na havířovskou bránu, kde na ně čekal Tomšů. V čase 0:15 svou klec brankář hostí neuhlídal a po Ratajově nahrávce zavěsil kotouč přes gólmanovo rameno Pavel Pobuta. O pár vteřin později mohl padnout další porubský gól, ale Csomor ani dorážející Pěnčík nedokázali dostat kotouč do branky. Havířovští také zaútočili na domácího brankáře Mačka. Vyčesaný však vyrovnávací branku po své první střele nedal. V čase 7:31 se přece jen hosté dočkali. Ryška vypálil prudkou střelu od modré, kterou ještě Michal Vyčesaný stačil tečovat. Další havířovský pokus měl Křibík, ale neuspěl. V čase 11:05 hosté dali druhý gól. Křibík opět zaútočil na Mačka, který po jeho střele skončil na ledě. Toho využil Tomáš Václavík a nahodil kotouč do odkryté části klece. Rataj mohl skóre dorovnat, ale nedal. První třetina skončila stavem 1:2.

Pro Porubu nešťastný gól padl v čase 21:00. David Pastrňák vystřelil do volného prostoru v brankovišti. V čase 22:09 hráli Havířovští v oslabení, ale i tak dali čtvrtou branku. Jan Křibík ujel Soukalovi a Demelovi a s Mačkem stáli proti sobě sami dva. Úspěšnější byl havířovský útočník. Hosté si nedali pokoj a v čase 25:13 ujel porubským obráncům Radomír Churý. Ten vypálil, střela těsně minula gólmanovu vyrážečku a puk skončil v síti. Po této brance vystřídal Marka Mačka v bráně Roman Oborák. Porubští měli také pár šancí, ale Pěnčíkovu střelu Tomšů zachytil. Před Oborákem se znenadání utvořila skrumáž hráčů Poruby a Havířova. Branka nepadla, ale rozhodčí neodpískal jasně viditelný přestupek – útočící hráč v brankovišti. Pastrňák vypálil a o dorážku se pokoušel Vyčesaný, jehož střela letěla příliš vysoko. Ani Regoš neskóroval. Střílel od modré a kotouč jen těsně minul lapačku a roh branky. Po druhé části Poruba prohrávala již 1:5.

Poslední třetina už gólem nezačala, ale zato se už vědělo, kdo zápas vyhraje. Domácí to nechtěli vzdát a snažili se dát alespoň druhou branku. Soukal si vypálil na havířovského brankáře, který střelu zablokoval. Kropka také svou šanci neproměnil. Nakonec ovšem opět byla skrumáž před Oborákem, kterou v čase 46:30 využil Radomír Churý a pálil do odkryté klece. Kooš si chtěl taky vstřelit branku, jenže minul. Při hře čtyři na čtyři Porubští snížili stav. Pavel Pobuta po Soukalově přihrávce přeskočil gólmana a dostal puk za brankovou čáru. Přelet přes Tomšů a zakončil rybičkou. Do další šance se dostal Csomor, ale jeho střelu havířovský brankář vyrazil. Po úspěchu v Hodoníně prohráli Porubští doma s Havířovem 2:6.