I přes vyrovnanou hru podlehli mladší dorostenci 2:3

20.09.2009, Kateřina Juříková

Porubští mlaďoši sehráli třetí extraligový souboj, soupeřem byl tentokrát Havířov. Celé utkání probíhalo velmi vyrovnaně, ale vyhrálo jen jedno mužstvo, a to Havířovští Pantheři. V první třetině obdrželi domácí dva góly. I ve druhé části padly dvě branky a dali je Gola a za hosty Jonáš. Třetí už byla o jednu branku chudší. Rychlost a následně i šikovné ruce předvedl Adam Hawlík, který snížil skóre na 2:3. Na vyrovnání už se však domácí hráči nezmohli, a tak podlehli svému soupeři o jednu branku. Další utkání sehrají příští mladší dorostenci ve čtvrtek 24.9. na ledě Opavy.

- 3.kolo ne 20.9.10:00
2:3(0:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Gola (Rataj, Hawlík), 47. Hawlík - 16. Kalus (Vyčesaný), 16. Pastrňák, 40. Jonáš (Ryška, Kozačka). Rozhodčí: Janda - Bečák, Měkýš. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 80. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 0:2, 1:1, 1:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Vrána, Hawlík, Soukal, Trefil, Wolný, Pobuta, Gola, Kaleta, Rataj, Pěnčík, Smrčka, Gelnar, Csomor
AZ Heimstaden Havířov: Hrachovina - Kalus, Bureš, Heinzl, Regoš, Jonáš, Raška, Gráca, Kotala, Vyčesaný, Kozačka, Kasperlík, Formánek, Churi, Pastrňák, Křibík

Úvodní třetinu započaly oba týmy přestřelkou, ale pohotoví brankáři vše vychytali. Hra byla velice svižná, útočná a vyrovnaná. Střílelo se jako na střelnici. Ve 3. minutě Pastrňák vážně ohrozil Porubskou klec, ale naštěstí trefil jen horní tyč brankové konstrukce. Za domácí mohl skórovat Rataj, ale ani tomu se nepodařilo skórovat. Po několika neúspěšných pokusech se hostům povedlo dát branku. Domácí byli v oslabení jen pár vteřin a hosté toho pořádně využili. V čase 16:12 otevřel skóre Dominik Kalus. Netrvalo dlouho a po pár vteřinách přišla další střela od Davida Pastrňáka, který projížděl kolem Mačka a postrčil kotouč za jeho záda. Přestože byla hra velmi vyrovnaná, skončila první třetina pro domácí špatně, a to stavem 0:2.

I druhá třetina měla vyrovnaný průběh hry. Kotouč měnil často majitele, které dost potrápil, když neskončil tam, kde měl, a to v brance. Maček i Hrachovina měli podíl na tom, že nepadla žádná branka. Oba pohotově nastavovali jak betony, tak i své lapačky. Hrachovina se pořádně potrápil, když chtěl zachytit kotouč daleko mimo branku. Domácí mu jej vzali, ale Havířovští obránci je drželi dále od své klece, takže se gólman stačil do klece rychle vrátit. Porubští třikrát po sobě hráli přesilovku 5 na 4. Teprve až při té třetí početní výhodě se dočkali branky. Po nahrávkách Hawlíka a Rataje vsítil do prázdné Robin Gola. Hostím se to samozřejmě nelíbilo a nebýt pohotového porubského brankáře, který zachytil puk letící na něj z boku od Gráce, bylo by to už 1:3. Bohužel pro domácí se tak stalo těsně před koncem třetiny. O branku se postaral Michal Jonáš.

Závěrečná část utkání se nesla ve stejném duchu jako dvě předchozí třetiny. Obě mužstva chtěla pochopitelně vyhrát, ale vítěz mohl být jen jeden. Havířov či Poruba? To bylo stále ve hvězdách, protože se domácím povedlo v čase 47:25 snížit stav na 2:3. Adam Hawlík předvedl svou rychlost, kdy se probil mezi hostujícími obránci a mířil zcela sám na hostující branku, kde před Hrachovinou předvedl ukázkovou kličku do bekhendu. I přes všechnu snahu se domácím vyrovnat nedařilo. Hosté jim skoro vůbec nedovolili vjet do jejich pásma a drželi se raději před Mačkovou brankou. Křibík ujel domácím obráncům a pokusil se navýšit skóre, ale to se mu rovněž nepovedlo. Poslední vteřiny utkání byly velmi napínavé a fanoušci (rodiče) obou týmů fandili z plných plic. Ke konci utkání si domácí vzali oddechový čas. Ačkoliv byl zápas opravdu hodně vyrovnaný, podlehla porubu Havířovu těsně 2:3.