Paráda! Po Technice dokázali junioři porazit i Vsetín a připisují si druhou výhru v řadě

17.10.2021, Patrik Rošič

Junioři v desátém kole Ligy juniorů přivítali na svém ledě Vsetín. Poruba předvedla parádní výkon a po výsledku 4:0 tak navázala na první výhru z ledu Techniky. Nutno třeba vyzdvihnout výkon Marka Slíže, který vychytal první nulu v sezóně a parádní představení Dominka Kolata, jenž si po dvou gólech a jedné asistenci připsal 3 kanadské body.

Liga juniorů - 10.kolo ne 17.10.15:15
4:0(2:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Kolat (Lysoněk, Koudelný), 18. Plevka (Hlaváč, Halata), 22. Lysoněk (Kolat, Macias), 36. Kolat (Lysoněk, Halata). Rozhodčí: Kapitanov – Návrat, Veselý. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 39:16. Průběh utkání: 4:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Macias, Kelnar, Mrozek, Fišara, Dinmukhammed, Hlaváč, Ludvík – Plevka, Chovanec, Fornál, Barčák, Kolat, Siekierka, Koudelný, Halata, Žák, Lysoněk
VHK ROBE Vsetín: Janura (22. Tkadlec) – Sýkora, Sviták, Machů, Prčík, Fojtík, Čapka, Macík – Veselý, Maštalíř, Juráň, Sopek, Bednařík (A), Vrána (C), Bachánek, Matějíček, Broža

Od prvních minut zápasu bylo vidět, že Porubští si jedou pro druhou výhru. Svého soka moc nepouštěli na kotouč a hráli aktivní hokej. Svou aktivitu dokázali přetavit v gól. Střelecký účet zápasu otevřel v 8. minutě Dominik Kolat. Těsně před úvodní sirénou padla další branka. Na 2:0 navýšil Jakub Plevka. V druhé části dokázala Poruba za šedesát dva vteřin vstřelit třetí gól. Ludvík Lysoněk tak vyhnal Patrika Januru ven z klece a na jeho místo nastoupil David Tkadlec. Změna v brance Vsetína defacto nic moc neznamenala. Domácí junioři pokračovali ve stejném trendu, což vyústilo v další přesný zásah. Svým druhým gólem upravil na čtyřbrankový rozdíl Dominik Kolat. V třetí periodě si Porubští ještě zahráli v početní výhodě. Další zápis však do střelecké listiny už nepřišel. Hráči HC RT TORAX tak zvítězili 4:0 a připsali si druhou výhru v řadě.