PARÁDA! Dorostenci prohrávali 0:3, nakonec zvítězili po nájezdech

16.12.2022, Gabriela Juříková

Druhý výjezdový dvojzápas začali dorostenci Poruby v pozdních večerních hodinách v Karlových Varech. Ještě v 50. minutě RT TORAX prohrával 0:3, nakonec zvítězil po nájezdech, kdy tři ze čtyř dorostenci proměnili.

Extraliga dorostu – Východ - 7.kolo pá 16.12.19:00
HC Energie Karlovy Vary
3:4sn(1:0, 1:0, 1:3 – 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Čihař (Zeman, Záhejský), 34. Záhejský (Wardas), 50. Pastor (Zeman, Mähler) – 52.Koida (Jevtěchov), 58. Koida (Skorochod, Jevtěchov), 59. Zachariasz, rozh. naj. Hansel . Rozhodčí: Hlinka – Toman, Kokrment. Diváci: 38. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 3:0, 3:3.
HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Pelikán, Postl, Cipko, Hynek, Bednář, Mähler – Záhejský, Váňa, Galnor, Wardas, Čihař, Pastor, Poizl, Zeman, Michalov.
HC RT TORAX Poruba: Láryš – Jeřábek, Dragon, Pavlíček, F. Veselý, S. Stasiuk, Michalík – Hansel, Zachariasz, J. Žídek – M. Hlaváč, P. Sobol, T. Vehovský – Koida, Jevtěchov, Skorochod.

Dorostenci RT TORAX měl v první třetině dvě přesilovky, ovšem stav otevřely Karlovy Vary až ve své početní výhodě, kdy Petru Sobolovi zkrátil trest hole Vojtěch Čihař. V druhém dějství domácí vedení navýšili ve svém oslabení a díky Vítu Záhejskému, jemuž asistoval ex porubský hráč Viktor Wardas měli druhou přestávku klidnější.

První gól při hře pět na pět vsítila ve třetí třetině Energie. V čase 49:24 zvýšil vedení Tobiáš Pastor. Pak už ale úřadovala porubská skvadra!
Za dvě minuty odpověděl Rodion Koida a v čase 57:11 přidal druhý gól. Střelecky nejvyrovnanější třetina (12:11) skončila příznivě pro RT TORAX, protože minuty před koncem základní hrací doby srovnal Olaf Zachariasz. A jelikož prodloužení vítěze nepoznalo, rozhodovaly nájezdy. V těch uspělo pět hráčů. Ale vítězný si připsala Poruba, jmenovitě Tomáš Hansel a RT TORAX tak v sedmém kole soutěže O umístění v play off zvítězil.