Opět skvělá třetí třetina

24.08.2007, Adam Bagar

První i druhá třetina zápasu přinesla mnoho šancí, především na straně Sarezy, ale gólově se žádný z týmů nedokázal prosadit. V poslední části ale Sareza ukázala svou letošní sílu ve 3. třetinách, kdy skóroval nejprve dvakrát Jiří Řípa a poté i Grygar s Duškem. A tak Sareza porazila Zvolen poměrně vysoko 4:0.

- přát pá 24.8.17:00
HKM Zvolen
4:0(0:0, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 42. Řípa (Najdek, Holík), 45. Řípa (Palík), 49. Grygar (Ovčačík, Ovšák), 52. Dušek (Ovčačík, Novák). Rozhodčí: Mikula - Tošenovjan, Vengřín. Vyloučení: 9:11, navíc Kristín (ZVO) 10 OT. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 400. Průběh utkání: 4:0.
HC Sareza Ostrava: Čech - Ovčačík, Tesařík, Rimmel, Palík, Holík, Vnenk, Ovšák, Flašar - Šebesta, Boháč, Grygar - Valušiak, Sochorek, Svačina - Gelačák, Najdek, Řípa - Dušek, Novák, Bokroš
HKM Zvolen: Ševela - Kristín, Babka, Juraško, Cibuĺa, Turek, Krayzel, L. Čierny, Fruhauf, Kopecký, Klouda, Hvila, Cebák, Dlouhý, Chovan, Ondruška, Kubenko, Gašpar, Paciga, J. Čierny, Škvaridlo, Jurík

Sareza začala zápas velmi svižně a od začátku byla jednoznačně lepším týmem. Již ve 2. minutě nastřelil břevno brankáře Ševely Gelačák. V minutě páté pouze nahazoval puk za branku hostí Vnenk. Asi ani netušil kolik práce to nakonec přinese Ševelovi, který měl s odraženým kotoučem velké problémy. O minutu později se krásně prokličkoval snad mezi všemi hráči Zvolenu Bokroš, ale v závěrečné fázi upadl. Hosté si připsali svou první střelu na branku až v 7. minutě, a to ještě střelu, která v žádném případě nemohla Čecha ohrozit. V minutě osmé si našel Boháč úplně volného Šebestu, který však trefil jen betony gólmana. V 9. minutě utkání vypálil velmi tvrdou ránu od modré čáry Čierny, ale jeho trefa těsně minula Čechovu branku. Ve 13. minutě předvedl docela pěkný únik ve vlastním oslabení Valušiak, ale jeho střelu Ševela s přehledem chytil. Od 14. minuty předvedli hosté ze Zvolena místy až drtivý tlak, především díky dvěma slepeným přesilovkám. Nejprve stál úplně sám mezi kruhy Čierny, ale Čech jeho střelu vynikajícím zákrokem chytil a poté stál opět nikým nehlídaný před poloodkrytou bránou Cibula, ale trestuhodně svou šanci zahodil. O další minutu později měl opět zvolen téměř stoprocentní šanci, ale Ovšák na brankové čáře zázračně vykopl střelu Cibuly. Aby toho nebylo málo, tak o další minutu zachránila Čecha tyč po střele Hvily. I přes mnoho šancí na obou stranách se odcházelo do kabin za stavu 0:0.

Do druhé třetiny vstoupil lépe Zvolen. Ve 22. minutě stál opět osamocen před Čechem Kopecký, ale nedokázal ležícího gólmana domácí Sarezy přehodit. V minutě 25. vypálil z prostoru mezi kruhy Najdek, ale gól jsme stále neviděli. V té samé minutě stál Valušiak zcela sám před Ševelou po krásné asistenci Svačiny, ale opět gólman hostí zazářil. Ve 28. minutě ujel v oslabení Čierny, ale Čech si opět připsal po jeho střele jeden z nejlepších zákroků dnešního dne. Na druhou stranu ujížděl však opět zcela sám na Ševelu Svačina, ale gólmani stále zářili. V 31. minutě v přesilové hře Sareza roztočila kolotoč přihrávek, ale chyběla tomu střela. V minutě 36. vyslal na Čecha velmi tvrdou střelu Krayzel a po něm i Škvaridlo, ale obě střely těsně minuly branku. Ve 39. minutě netrefil opět jasnou gólovou šanci Valušiak, který stál sám u pravé tyče po asistenci Sochorka. Těsně před koncem 2. třetiny Zvolen vstřelil branku, ale rozhodčí ji i za velkých protestů hostující střídačky neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. A tak jsme i po 40 minutách gól neviděli.

Třetí třetina byla paradoxně nejslabší ze všech tří třetin, ale za to se fanoušci dočkali několika gólů. Již v čase 41:18 ujel krásně po straně a protlačil se až před Ševelu Jiří Řípa, jehož střela nakonec propadla až za gólmanova záda. V minutě 43. stál již po několikáté zcela sám před brankou hostí Valušiak, ale opět ve velké příležitosti branku nevstřelil. Ale Sareze to nemuselo být líto, protože v čase 44:21 vstřelil druhou branku domácích opět Jiří Řípa, když ujel v oslabení a nádherně zavěsil do horního rohu branky. Ve 48. minutě dostala Sareza výhodu přesilové hry a v čase 48:52 ji dokázala využít, když Ovčačík střílel od modré čáry, ale Ševela jeho střelu vyrazil před brankový prostor, kde už nebyl pro Petra Grygara problém skórovat do poloodkryté brány. O další minutu byla domácím nabídnuta další přesilová hra, kterou opět dokázali využít. V čase 51:02 nahrál Ovčačík před branku volnému Jakubu Duškovi, který parádní trefou zavěsil do horního rohu branky. V 54. minutě ještě vypálil těsně vedle Čechovy branky Gašpar. Zápas už se pak jen z povinnosti dohrával, a tak si nakonec hosté odváží z Ostravy docela krutou porážku 4:0.