Na Lapači to prostě nešlo. Porubští odjíždějí z Valašska bez bodů

03.02.2021, David Kubatík

V rámci šestadvacátého kola Chance ligy se porubští hokejisté vydali na vsetínský Lapač s cílem navázat na domácí vítězství proti Přerovu. Tento cíl se ovšem začal rozpadat už v úvodní třetině, kdy inkasovali ve své vlastní pětiminutové přesilové hře. Ostravané ještě dokázali srovnat díky trefě Špačka, ale další minuty bohužel znovu patřily zeleno-žlutým, kteří nenechali nic náhodě a dokráčeli si pro důležité vítězství v poměru 4:1.

CHANCE LIGA - 26.kolo st 3.2.17:30
4:1(1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Vítek (Kucharczyk), 28. Bednář (Štach, Bartko), 36. Kucharczyk (Štach, Vlach), 41. Gorčík (Pechanec) – 20. Špaček. Rozhodčí: Doležal, Bejček – Novák, Blažek. Vyloučení: 1:5 + Berger (VSE) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Hráno bez diváků. Střely na branku: 34:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Smetana, Ondračka, Bartko, Hryciow, Štach, Kudělka, Jenáček – Gorčík, Pechanec, Bednář – Kucharczyk, Vlach, Babka – Vítek, Šilhavý, Hořanský – Berger, Zeman, Gajarský.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Urbanec, Voráček, Kozák, Szathmáry, Slavík, Teper, Žovinec – Pořízek, Korkiakoski, Stloukal – Raška, Hudeček, Sikora – Hotěk, Toman, Endál – Špaček, Brodek

V první třetině nebyla na vsetínském Lapači o zajímavé momenty nouze. Hned v úvodních minutách Porubští přežili přesilovku domácích a chvíli po návratu Hoťka na led mohli jít do vedení. Pořízkovu dobrou střeleckou příležitost ale nejdříve vychytal Gába a Tomanova dělovka skončila na břevně. Na konci patnácté minuty dostali Ostravané příležitost pětiminutové přesilovky poté, co domácí Berger doslova sestřelil Radima Pořízka na led a dostal trest do konce utkání. Hostům se ale dlouhá přesilovka vůbec nevydařila. Už po čtyřiceti vteřinách totiž David Vítek dostal skvělou přihrávku od Kucharczyka, nasadil Muštukovsovi kličku a v oslabení otevřel skóre. Poté byl ještě znovu vyloučen porubský Hotěk a zdálo se, že se už v první třetině skóre nepohne. Ale pohnulo se. Sedm vteřin před sirénou si najel s pukem na pravý kruh Marek Špaček a při stavu čtyř proti čtyřem srovnal.

Druhá třetina porubským hráčům vůbec nevyšla. Ve dvacáté osmé minutě totiž zpoza levého kruhu vypálil Štach a puk za Muštukovsova záda poslal pomocí šikovné teče Lukáš Bednář. O chvíli později šli hosté na dlouhou dobu do tří. Dvojnásobné oslabení ještě hosté přežít dokázali, ale pouhých pět vteřin před návratem druhého vyloučeného puk za brankovou čáru dotlačil Radim Kucharczyk. Ke konci druhé části pak ještě měli Porubští naději na snížení v podobě přesilovky. Tu ale i přes řadu dobrých šancí nevyužili.

Třetí část začala pro Porubské ještě hůř, než ta předchozí. Už po devatenácti vteřinách totiž využil chybné rozehrávky soupeře Sebastian Gorčík, který zblízka nedal Muštukovsovi šanci a upravil skóre již na 4:1 pro domácí. Od té doby se už definitivně začalo hrát dle valašských not. Na hostech sice byla vidět snaha ještě s výsledkem něco udělat, ale proti dobře a klidně hrajícím vsetínským hráčům si už mnoho šancí nevytvořili. Všechno tak pomalu spělo k poslední siréně, která udělala tečku za zápasem, ve kterém Vsetín porazil Porubu poměrně jednoznačným výsledkem 4:1.

Poruba tak po prohře zůstala na pátém místě prvoligové tabulky. Šanci na posun do nejlepší čtyřky bude mít již v sobotu 6. února, kdy v RT TORAX ARENĚ přivítá od 16:00 regionálního rivala z Havířova.

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín) Myslím, že jsme dnes vyhráli zaslouženě. Vytvořili jsme si víc gólových šancí, v první třetině jsme šli do vedení a pouze nás trošku zaskočil ten inkasovaný gól těsně před koncem. Pak jsme sice nevyužili přesilovku, ale následně jsme měli v útočném pásmu poměrně velký a dlouhý tlak a klidně jsme ten zápas mohli rozhodnout už ve druhé třetině. Do té třetí jsme pak už šli s tím, abychom neudělali nějakou fatální chybu a myslím si, že to chlapci zvládli výborně.

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011) Nám se zápas vůbec nepovedl. Začali jsme přitom tak, jak jsme chtěli a ačkoli měli domácí prvních patnáct, šestnáct minut lehkou převahu, tak jsme je k ničemu nepustili a paradoxně nás nejvíc do kolen dostala naše vlastní přesilovka. Pak jsme sice se štěstím vyrovnali na 1:1, ale od druhé třetiny jsme už nehráli to, co jsme si řekli. I přes lehký tlak jsme byli bez střelby a z protiútoku jsme dostali rozdílový gól, po kterém domácí převzali iniciativu. Potom jsme potom začali faulovat a přestali herně stíhat. Soupeř už pak šel až do konce za zaslouženým vítězstvím.