Pech na závěr! Útočná síla Poruby dostala Vsetín pod tlak, v prodloužení ale loupili domácí

05.09.2019, L. Bajgar, H. Hegeďová

HC RT TORAX Poruba 2011 zajížděl na závěr ligové přípravy na led ambiciózního Vsetína a dala se tušit tuhá bitva. To se také stalo! Když v 11. minutě otevřel skóre domácí Tůma, okamžitě kontroval Jiří Zdeněk. Když Vsetín vedl z hole Doktora, vyrovnal Tomáš Pastor z drtivého tlaku závěrečné části. Avšak prodloužení přálo zelenožlutým, když vítězství za pomyslné dva body vystřelil David Březina. Poruba tak podlehla soupeři 2:3 po prodloužení, ale ukázala svou obrovskou sílu.

CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. čt 5.9.18:00
VHK ROBE Vsetín
3:2p(1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Tůma (Procházka, Ondračka), 32. Doktor (Vítek, Holomek), 62. Březina (Volf) – 11. Zdeněk (Svačina, Rudl), 55. Pastor (Hlinka). Rozhodčí: Kovařčík, Vaněk – Hradil, Novák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1790. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:2, 2:2, 3:2.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Dudáš, Hryciow, Jeřábek, Holomek, Ondračka, Teper, Slováček – Vítek, Doktor, Šilhavý, Hořanský, Dostálek, Karafiát, Rehuš, Volf, Tůma, Jonák, Procházka, Březina
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Pastor, Dluhoš, Dundáček, Urbanec, Husák, Hrdinka, Rudl – Kanko, Nejezchleb, Hlinka, Hudeček, Zdeněk, Gřeš, Obdržálek, Svačina, Jáchym, Toman, Sikora, Káňa

Poslední přípravný zápas Vsetína s Porubou začal převážným tlakem domácích, ze kterého se hostům dařilo dostat, ale ne na dlouho. Sotva se dostali před Gábu, už si Vsetínští přetahovali puk zpátky do svého útočného pásma. Od 4. minuty byla hra přetahovanou o puk. Hosté měli šanci, když před Gábou nebyl žádný z hráčů Vsetína a Obdržálek se pokusil vystřelit, rána ale byla moc silná a hokejka se mu zlomila. Chvíli nato měl od levého kruhu šanci Dostálek, avšak Foltán byl přesný a rychlý. Kotouč chytil do lapačky. Až 11. minuta přinesla góly. Nejprve se za Vsetín od pravé tyčky trefil David Tůma, a to po přihrávce od Procházky. Vedení domácích však netrvalo ani půl minuty. Za Gábova záda trefil Jiří Zdeněk.

To Vsetínské nezastavilo a dál se rvali do útoku, jejich hra sice nepřinesla další gól, ale byla i tak úspěšná, neboť se Porubě nedařilo dostat ani přes středové pásmo. Místo toho se dostala do oslabení, ve kterém byla vidět převaha Vsetína. Dostálek opět dostal šanci zaskórovat, jeho střela byla vedena od levé tyče, bránu však přestřelil. Porubě se dostalo šance chvíli po návratu svého hráče na led, kdy na trestnou putoval hráč Vsetína, vsetínský gólman měl plno práce s odrážením všech střel Poruby, vše však skvěle zvládl, a to také díky hře svých spoluhráčů.

Druhá třetina začala, stejně jak první, přetahovanou o kotouč, kterou většinou vyhrál domácí celek, který svůj vyhraný boj převedl v okamžitý útok na porubskou bránu. Vsetínským se naskytlo hodně šancí na, ale nedokázali je zužitkovat. Velkou šanci měl například Rehuš, jenž tečoval střelu z vrcholu levého kruhu do gólmanovy náruče. Valachy však dostal do vedení Jakub Doktor, který křižnou přihrávku na levé křídlo využil ke střele do vzdálenějšího horního rohu.

Další možnosti přišly i v přesilové hře, jenže bránící čtveřice nedala domácím nic zadarmo. V závěru třetiny se do útoku dostala i Poruba. Její snažení zprvu nevypadalo nebezpečně, nakonec si musel ale Gába dát přeci jen pozor, a to na skrytou střelu Tomana z vrcholu pravého kruhu nebo na další Tomanův pokus, který byl na hranici brankoviště tečován do horních pater branky. Stejně tak odváděl dobrou práci Svačina nebo Gřeš.

Poruba zatlačila také v přesilovce v úvodu třetí třetiny. Z mezikruží zahrozil Káňa, z dálky pak Dundáček. Hosté útočné pásmo neopustili ani po návratu Rehuše na led. A už to jelo. Hráči z Ostravy ohrožovali vsetínskou branku tečovanými střelami a Gába se musel pohotově přemisťovat z jedné strany na druhou, aby si se všemi nepříjemnými pokusy poradil. Do horního rohu tečoval Gřeš, odkrytou síť mohl trefit Dundáček. Vsetín se nemohl ze svého pásma dostat. V tomhle mohlo domácím pomoci vyloučení Kanka.

Poruba ovšem střely blokovala a další dvě pokryl Foltán. Hra se opět vrátila na druhou stranu. A Rudlova tvrdá střela z mezikruží trefila levou tyčku, projela brankovištěm a skončila na levém kruhu. Štěstí se na hosty přeci jen usmálo, a to když Gábu střelou od modré překonal Tomáš Pastor. Domácí brankář jeho ránu pod horní tyčku vůbec neviděl. Šanci na třetí gól měli Valaši, přečíslení dva na jednoho ale zachytil hostující obránce. A tak se šlo do prodloužení. To po dvou minutách rozhodl přesnou trefou k levé tyči David Březina.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Poruba ukázala svoji sílu. Letos bude mít velmi dobrý tým jak v defenzivě, tak směrem dopředu. Myslím, že to bylo vyrovnané utkání, podali jsme lepší výkon jak minule. Velmi dobře zachytal brankář David Gába. V poslední třetině si Poruba vytvořila tlak, šla za vyrovnáním a vstřelila gól na 2:2. Následné prodloužení už bylo o štěstí. Myslím, že utkání splnilo svůj účel. Hráli jsme s kvalitním mančaftem a věřím, že na středeční start soutěže budeme připraveni.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Lepšího soupeře pro poslední přípravu před startem ligy jsme si nemohli přát. Vsetín je pasovaný na umístění do první trojky. Odpovídal tomu i začátek utkání. Než jsme se přizpůsobili tempu, byl Vsetín o něco lepší, ale postupem času se hra vyrovnávala. Důležité bylo, že po prvním inkasovaném gólu jsme kontrovali hned v dalším střídání a udrželi jsme si výsledek 1:1. Ve Vsetíně před výbornou atmosférou a domácím tlakem není jednoduché utkání zvládnout hned v první třetině. Věděli jsme, že když první třetinu ustojíme, budeme na tom hodně dobře. A to se potvrdilo. Gól na 2:2 se nám sice podařilo vstřelit až v závěru, když jsme dotahovali výsledek, ale myslím, že ve třetí třetině jsme byli lepším týmem. Měli jsme i trochu smůlu, dvakrát jsme nastřelili tyč. Za dobrou práci jsme byli odměněni vyrovnávacím gólem na 2:2. Je dobře, že jsme si mohli vyzkoušet prodloužení tři na tři. V prodloužení byl Vsetín šťastnější.