Malát s navrátilcem Korcem dirigovali výhru v Uničově, rozhodla poslední minuta

25.11.2016, René Chyla

Porubští junioři měli v pátek na programu osmý Uničov, který v posledních kolech potrápil vedoucí Brno a v neděli dokonce senzačně vyhrál v Přerově. Domácí dělali problém také Porubským a do třetí třetiny se šlo za vyrovnaného stavu, který zlomily až dva slepené góly z hole Bernáta a porubského kapitána Štěpána. Uničov se sice ještě snižující brankou nadechl, v power-play ale pojistil ostravské vítězství Malát a v závěrečných sekundách ještě zaskočil domácího gólmana parádní kulišárnou Kurnik, který tak pečetil výhru 6:3.

Liga juniorů - 18.kolo pá 25.11.15:45
HC Uničov
3:6(0:1, 2:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 22. Sázel (Hromádka D.), 39. Hromádka P. (Husták), 57. Machálek (Kolovrátník) – 16. Korec (Boháč, Malát), 27. Gola P. (Malát), 47. Bernát (Malát, Korec), 48. Štěpán (Korec, Malát), 60. Malát (Štěpán), 60. Kurnik. Rozhodčí: Dědek – Bubela, Dopitová. Vyloučení: 3:9, navíc Hromádka D. (UNI) 5 min. + OK a Malý (UNI), Bernát, Hranoš (oba POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:3. Diváci: 32. Střely na branku: 20:39 (6:10, 7:9, 7:20). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:6.
HC Uničov: Kořalka – Hromádka D., Janků, Kolovrátník, Abrahám – Husták, Hromádka P., Malý, Řečinský, Machálek, Sázel, Hodulák
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Hranoš, Boháč, Ščurek – Malát, Gola P., Dang – Stach, Bernát, Korec – Veselý, Kurnik, Prepsl

Jan Korec (POR) (1+2)
David Malát (POR) (1+4)
Matěj Štěpán (POR) (1+1)

Premiérová trefa Korce a neproměněný nájezd Danga

Porubští junioři začali o poznání aktivněji, na výbornou defenzivní práci Uničova však dlouho nedokázali najít patřičný recept. RT TORAX zaúřadoval až v šestnácté minutě, kdy Filip Boháč nahrával Janu Korcovi, jenž od modré čáry našel mezeru u pravé tyče – 0:1. O tři minuty později navíc v oslabení ujel Michal Dang a po faulu Jindřicha Kolovrátníka sudí nařídil trestné střílení. To však porubský útočník neproměnil a domácí si tak mohli oddechnout. V posledních vteřinách ještě zatápěla uničovskému výběru porubská elitní formace, tlak ale taktéž nebyl zužitkován, a tak šli Bahníkovi svěřenci do šaten s jednobrankovým náskokem.

Sázelovo brzké srovnání, přesná trefa v oslabení a Hromádkovo potrestání pod víko

Uničov však srovnal hned po 62 sekundách hry ve druhé třetině. Roman Sázel se dostal k dorážce před brankovištěm a domácí útočník zamířil přesně mezi Zavadilovy betony – 1:1. RT TORAX se poté musel bránit dalšímu oslabení, místo toho však sám udeřil. David Malát v přečíslení našel z pravé strany na ose hřiště Patrika Golu, který viděl skulinku mezi Kořalkovými betony – 1:2. Jan Machálek o chvíli později nahrával zpoza porubské branky u pravé tyče nekrytému Liboru Janků, který snad ze dvou metrů minul prázdnou klec. Domácí srovnali krok ve 39. minutě, když parádně vymíchali ostravskou defenzívu. Marek Husták nahrával na hranici levého kruhu Petru Hromádkovi, jenž uklidil puk pod víko – 2:2.

Bernátova rána pod horní tyč a Štěpánův rozhodující gól

Ve 47. minutě se před brankovištěm dostal k dorážce po Malátově pokusu Jan Bernát, který trefil nekompromisně prostor pod horní tyčkou – 2:3. Za pár sekund byl v tutové šanci po perfektní nahrávce Jana Korce David Malát. Proti němu ale Štěpán Kořalka skvěle zasáhl lapačkou. O chvíli později se k další dorážce dostal na levém kruhu Matěj Štěpán, který našel místo pod Kořalkovou vyrážečkou – 2:4. Když David Malát neproměnil další dvě velké příležitosti skórovat, dali kontaktní gól domácí.

Snižující trefa Machálka, Kurnikova kulišárna a pětiminutový trest Davida Hromádky

Jindřich Kolovratník přihrával na pravou stranu rozjetému Janu Machálkovi, jenž překvapil Zavadila střelou ke vzdálenější tyči nad beton – 3:4. Uničov už už sahal po vyrovnání při závěrečné power-play, místo toho se ale k puku dostal David Malát, který poslal kotouč do odkryté branky – 3:5. Po čtrnácti sekundách navíc zkusil štěstí zpoza branky Antonín Kurnik a porubský útočník sice trefil jen záda Kořalky, puk nakonec zapadl za brankovou čáru – 3:6. Tento zásah natolik namíchl Davida Hromádku, že porubského snajpra srazil na mantinel, za což si vysloužil k ironickému uznání hostující střídačky i trest do konce utkání.

Ostatní zápasy 18. kola

Uherský Brodvs.Přerov6:2
Prostějovvs.Havířov4:3 náj.
Boskovicevs.Brno1:11
Frýdek-Místekvs.Opava8:6

Jindřich Kolovrátník st. (HC Uničov): Málokdo asi čekal, že Poruba, která hraje o nejvyšší příčky, bude mít s námi problémy. My ale hrajeme už několikátý zápas v deseti jedenácti lidech a při takovém počtu se hokej skoro hrát ani nedá. Kluci toho mají někdy už plné zuby a pak je jasné, že někomu ujedou nervy, a místo toho, aby hrál s kotoučem, tak hraje pouze do těla. Zase bude problém do příštích zápasů, protože je nás nejen málo, ale dostali jsme i vyšší tresty, tak nám hráči budou chybět. Těchto excesů se musíme vyvarovat a začít hrát konečně hokej. Po individuálních chybách jsme navíc inkasovali třikrát v oslabení a takto hrát také prostě opravdu nejde.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Vzhledem k tomu, že jsme v první třetině opět neproměnili řadu šancí, tak jsme dovolili soupeři, aby s námi hrál po čtyřicet minut vyrovnanou partii. Do třetí periody jsme šli za vyrovnaného stavu a museli jsme hru zredukovat na dvě lajny, protože někteří hráči zaostávali. Třetí třetina ale byla zbytečně nervózní a rozhodovala se až v posledních pěti minutách, kdy se nám podařilo odskočit.