Juniorka prodlužuje vítěznou sérii, Bialoň dvěma trefami potvrdil krizi Uničova

21.10.2016, René Chyla, Dominik Pavlačka

Svěřenci Miroslava Bahníka přivítali na svém ledě v pátek Uničov. Uničov, který po čtyřech kolech ještě vévodil celé lize. Pak ale přišla krize, porážka střídala porážku a nic na tomto negativním trendu nezměnil ani páteční duel, který poslal hosty až na sedmé místo v tabulce. RT TORAX dominoval už od prvních minut a po dvou třetinách vedl jasně 5:0. V tu chvíli bylo rozhodnuto, tempo hry opadlo a výsledek dokázal v poslední dvacetiminutovce korigovat už jen uničovský zadák Marek Štreit. Porubě stačil k prodloužení vítězné šňůry i poloviční výkon a stále tak může pokukovat po vedoucím Brnu, na které ztrácí aktuálně pouhé dva body.

Liga juniorů - 9.kolo pá 21.10.17:00
HC Uničov
5:1(3:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Boháč (Bernát), 12. Fráner, 16. Csabala, 25. Bialoň (Gola P.), 40. Bialoň (Malát, Gola P.) – 48. Štreit (Hromádka P.). Rozhodčí: Klapetek – Stonavský, Lukáš. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 62. Střely na branku: 47:22 (23:3, 12:12, 12:7). Průběh utkání: 5:0, 5:1.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Bijota, Ščurek, Široký, Boháč, Prokeš, Jendruš – Malát, Gola P., Bialoň, Dang, Kurnik, Fráner, Csabala, Veselý, Bernát, Franz, Stach
HC Uničov: Kořalka (od 33. Urban) – Hromádka D., Abrahám, Kolovratník, Janků, Štreit – Hromádka P., Husták, Dohnal, Řečinský, Hodulák

Jakub Bialoň (POR) (2+0)
Patrik Gola (POR) (0+2)
Radek Řečinský (UNI) (0+0)

Dva údery v přesilovce a Csabalovo navýšení v oslabení

Porubská juniorka vstoupila do utkání parádně a už ve třetí minutě využila svou první početní převahu. Jan Bernát přihrával na modrou čáru Filipu Boháčovi, který vypálil a vymetl pravý horní růžek Kořalkovy branky – 1:0. RT TORAX následně využil i svou další přesilovku. Kevin Fráner zachytil špatné vyhození uničovských obránců a z mezikruží zamířil přesně pod vyrážečku – 2:0. Hosté pak mohli korigovat v početní převaze po fauly Bijoty, byli to ale právě Baníkovi svěřenci, kteří zahýbali se skóre. Dominik Csabala využil chybu v hostující rozehrávce, upláchl po pravé straně, odkud vymetl pravou šibenici – 3:0.

Bialoňova třetina a únik Řečinského

Poruba zvyšovala v 25. minutě. Ve zmatku v hostujícím brankovišti se nejlépe zorientoval Jakub Bialoň, který uklidil kotouč za ležícího Štěpána Kořalku. O chvíli později zapomněla porubská defenzíva na Radka Řečinského, který ve svém vlastním oslabení ujel domácím borcům. Ve své individuální akci volil střelu mezi betony, Jan Zavadil ale skvěle zasáhl. Hostující trenér pak ve 33. minutě sáhl ke střídání brankářů a Štěpána Kořalku tak nahradil Tobias Urban. Ten odolával až do poslední minuty druhé třetiny. V přečíslení tři na jednoho totiž nahrával David Malát Jakubu Bialoňovi, jenž z mezikruží střelou do levého horního růžku nedal Urbanovi žádnou šanci – 5:0.

Štreitova snižující rána

Domácí pak polevili, z čehož mohl těžit Uničov. Ten se však dočkal nakonec pouze jediného čestného úspěchu. Marek Štreit napřáhl na modré čáře, trefil přesně mezeru nad Zavadilovým betonem, kterému tak překazil sny o další vychytané nule – 5:1. RT TORAX tak potvrdil vzrůstající formu a upevnil si pozici na druhém místě v tabulce.

Ostatní zápasy 9. kola

Opavavs.Frýdek-Místek4:2
Brnovs.Boskovice10:1
Havířovvs.Prostějov0:5
Přerovvs.Uherský Brod7:2

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Sice jsme si po dvou třetinách vytvořili slibný náskok 5:0, nicméně hráči hráli pouze to, co potřebovali a svým výkonem určitě neoslnili své rodiče. Nechali jsme zahrát všechny hráče, ale kluci do toho nedali všechno. I taková utkání však někdy bývají.