Kombinovaná sestava Sarezy porazila na závěr roku juniorku

30.12.2007, Lukáš Bajgar

Symbolické rozloučení s kalendářním rokem 2007 učinili hráči ostravské Sarezy sehráním přípravného zápasu s vlastní juniorkou. Při pozornějším prozkoumání sestav nebylo ovšem rozdílu mezi muži a juniory, neboť trenéři obou mančaftů hráče vzájemně prostřídali, aby byly síly vyrovnány a aby mohli vyzkoušet případné posily, či si odzkoušet určité pokyny. Junioři se v utkání hraném na třikrát patnáct minut v prostřední části utrhli na rozdíl tří branek, muži se ale nenechali zahanbit a mocně dotahovali. Když však osm minut před závěrečnou sirénou navýšil Jiří Pindur na průběžných 3:5, mohlo se zdát, že senioři odejdou z ledu se sklopenou hlavou. Opak byl pravdou - Vít Stránský čistým hattrickem do Kubáňovy sítě skóre zvrátil a stanovil konečný účet na 6:5 pro A-tým.

- přát. ne 30.12.16:00
HC Sareza Ostrava - junioři
6:5(0:0, 2:3, 4:2)
Branky a nahrávky: 26. Belanec (Ružbašan), 27. Novák (Holík), 35. Urban, 39. Stránský (Novák), 41. Stránský (Novák), 44. Stránský (Novák) - 18. Vajda R. (Jelšík I.), 22. Najdek (Řípa), 22. Červenka (Řípa), 29. Jelšík I. (Ciupa), 38. Pindur (Řípa). Rozhodčí: Šeděnka - Macoun, Urbánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 45. Střely na branku: 38:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 6:5.
HC Sareza Ostrava: Masný (15. Kubáň, 30. Gleich) - Hartmann, Holík, Kičmer, Vnenk, Ovšák, Tomis - Gelačák, Novák, Široký - Dušek, Urban, Stránský - Zuber, Belanec, Ružbašan
HC Sareza Ostrava - junioři: Gleich (15. Masný, 30. Kubáň) - Zimmer, Falter, Měkýš, Pindur, Poláček, Vrána - Řípa, Najdek, Červenka - Vajda R., Ciupa, Jelšík I. - Kopáč, Bartošek, Mocek I.

Hokejisté Sarezy Ostrava si zpestřili vánoční přestávku přípravným utkáním s juniory. Trenér Jan Vavrečka ale poskytl několik hráčů svému soupeři, aby síly na ledě byly víceméně vyrovnané a aby si mohl odzkoušet několik případných posil do Áčka.

První patnáctiminutovku zahájili neúspěšnou kombinací junioři, kterou měl zakončit Najdek překonáním Masného v bráně, nesměl by mu ale kotouč přeskočit čepel hole. Na druhé straně musel Gleich prvně čelit nastartovanému Belancovi, jenž rychlé výpady v utkání nesčetněkrát ještě předvedl. Rozdíl mezi oběma celky nebyl pro oka diváka natolik markantní a také poměr střel a gólovek v prvé části toho byl jasným důkazem. Zatímco na juniorského strážce brány šlo pouhých sedm pokusů mířících mezi tyče, z nichž nejvíce vynikala spolupráce Gelačáka a zakončujícího Ovšáka, jehož Gleich bravurně vychytal. Masný v domácí kase se zapotil daleko více, ale Řípovy pokusy či Tomisova rána vyšly vniveč.

Gelačákovým vyprášením betonů Masného nyní v kase juniorů začala prostřední tercie. O minutu později dostal za Kubáňova záda kotouč Radovan Vajda, když zpracoval přihrávku zpoza brány a na tréninkový mač po dlouhých osmnácti minutách otevřel účet zápasu. A kdyby bago v podání Řípy, Červenky a Najdka dopadlo druhou trefou zápasu, nemohl by se nikdo divit, tak se hrstka diváků mohla alespoň pokochat nad krásou ledního hokeje. Na druhé straně kolbiště naopak předvedl krásný zásah reflexem brankář Masný, jenž Novákovu bombu vyrazil nad sebe a přepadávající kotouč paží tak tak vytěsnil nad břevno. V sedmé minutě Robert Najdek střelou pod víko upravil na 0:2 a půl minuty nato Adam Červenka doklepnutím vyražené Řípovy jedovky poslal juniory už do třígólového vedení. Až tato branka byla pro muže jasným impulzem přidat důraz před kasou, Michal Belanec zcela překvapil Masného v bráně, kterému kotouč propadl mezi betony. Chvíli nato byl stav již 2:3, Michal Novák celé odpoledne zkoušel tvrdé rány a proti svému spoluhráči se nemýlil. Gólovou tečku za druhou částí učinil Ivo Jelšík, který poslal složitě pod Kubáňovým tělem kotouč po předchozím Ciupově pokusu do jinak zcela odkryté brány – 2:4.

Na posledních patnáct minut hry se do svatyní postavil Kubáň a Gleich, Najdkova řada se celý zápas hokejem bavila a mnohé akce, jako kupříkladu ta z 31. minuty toho byla důkazem – míchali mezi sebou kotouč a i když to k brance nevedlo, s úsměvem odcházeli na střídačku. Vytáhlý Tomáš Urban předvedl individuální akci přes třetinu hřiště a sám ji dovedl až do úspěšného konce. Ve 38. minutě se juniorka radovala naposledy, Jiří Pindur procedil kotouč v mezeře mezi Gleichem a tyčí a sedm a půl minuty před koncem mače mohlo být rozhodnuto. Zkušenost na straně „stáří“ se ukázala vzápětí. Nejdříve po Holíkově prudkém pokusu Vít Stránský odkrytou klec ještě přestřelil, ale vzápětí dostal zpoza brankoviště Novákův pas a snížil na 4:5. Ve 43. minutě se zopakovala spolupráce borců, kteří ještě loni stabilně pomáhali druholigové Orlové, a bylo vyrovnáno. Andreas Kubáň ještě lapačkou senzačně lapil Novákem vypálený projektil, ale na další střelu Víta Stránského (a opět po asistenci hráče s číslem dvanáct na zádech) byl již krátký. A když mířil Gelačák jen do ramene Kubáně a Falter své sólo na Gleicha nedotáhl do konce, skončil zápas těsným vítězstvím 6:5 pro „muže“.