Kapitán Moravec zavelel v Přerově k obratu, prodloužení Poruba ale nedosáhla

30.10.2021, Gabriela Juříková

V úterní dohrávce drželi dorostenci s Přerovem střeleckou aktivitu. V MEO Areně se Porubě útočně až tak nedařilo. Brzdila ji vyloučení a houževnatá obrana Zubrů, kteří ve 24. minutě vedli již 3:0. K obratu zavelel kapitán RT TORAX David Moravec a dvěma góly zápas ve třetím dějství zdramatizoval. Jako i celý tým, který hledá cestu k zisku bodů již několik zápasů. Ve třetím dějství soupeře dosti potrápil, avšak prodloužení nedosáhl. Dorostenci teď mají více jak čtrnáct dní bez utkání, takže dostatek prostoru k nalezení ztracené formy. A po odchodu nejproduktivnějšího hráče také k doladění souhry útoků. Příští utkání je na programu 18. listopadu.

Extraliga dorostu - 14.kolo so 30.10.12:00
HC ZUBR Přerov
3:2(2:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. J. Hanák (Veselý), 20. Toman (Harásek), 24. Galnor (Svoboda, Svozil) – 41. Moravec (Šrubař, Konečný), 54. Moravec (Kršík). Rozhodčí: Šmíd – Poláček, Kociňák. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 136. Střely na branku: 33:18. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Svozil, Polame, Harásek, Nášel, Veselý – Grézl, Galnor, M. Hanák, J. Hanák, Kolařík, Toman, Dobša, Kuchta, Klouda, Svoboda
HC RT TORAX Poruba: Mareček – Jeřábek, Janeček, Kalužík, Kršík, Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Sobol, Konečný, Wendelín, Moravec, Murin, Szcześniak, Šrubař, Wardas, Vehovský

Větší aktivitou hýřili domácí hráči. Mareček měl práce více než dost. RT TORAX se do vyložené šance dostal v osmé minutě a Vojtkovu bránu odstřeloval z každé pozice. Jakoby si Zubři vzali v útočení oddechový čas, protože následně měli opět převahu, kterou proměnili ve vedoucí branku. Po ubráněném porubském tlaku si pro odražený puk dojel Jan Hanák a při obtěžování obráncem přesto forhendovým blafákem překonal padajícího Marečka. Okamžitá odpověď Poruby skončila na horní tyči a druhá šance přišla při přečíslení dva na jednoho. V závěru třetiny po vhazování před Marečkem Hanáci udrželi pásmo a 41 vteřin před odchodem do šaten navýšili vedení. Vojtěch Toman zakončoval do odkryté poloviny brány, poněvadž Mareček zasahoval proti střele Haráska a následně se nemohl včas přesunout proti Tomanovi.

Ve třetí minutě druhé třetiny si hosté vytvořili střelecké příležitosti, které zastavilo technické provinění. Zubři početní výhodu díky špatnému střídání soupeře využili po dvanácti vteřinách. Na 3:0 zvyšoval důrazem v brankovišti Jakub Galnor. Další střely Mareček pokryl. Únik Sobola byl nedovoleně zastaven a i Poruba tak dostala přesilovku. O kterou záhy přišla za stejný prohřešek při úniku Galnora a brzy šla do tří. V době, kdy byli Zubři již v pěti proti třem, jel na Martina Vojtka David Moravec. V souboji slavných hokejových jmen byl hned dvakrát úspěšnější gólman Přerova. Moravcova dorážka skončila na betonech. RT TORAX čelil dalším nebezpečným útokům. Obránci Marečkovi jistili záda ve chvílích, kdy se nemohl rychle přesunout. V závěru třetiny se hra přelévala a práci dostávali oba gólmani.

Vojtkovo čisté konto vzalo za své hned v první minutě třetí periody. Poruba měla výhodu, kterou z levé strany využil David Moravec střelou do gólmanem nepokrytého prostoru přestože po kotouči skákal. Následně Moravec s Wendelínem jeli do přečíslení, střelu druhého jmenovaného Vojtek lapil. Stejně tak vychytal pokusy Wardase a Sobola. Utkání RT TORAX řádně zdramatizoval šest minut před koncem dvacetiminutovky. Kapitán Poruby David Moravec při hře čtyři na čtyři překonal klečícího Vojtka, který ani netušil, kudy mu puk prošel. Vyrovnání měli Moravec s Konečným na holích v dalším střídání, ale druhý jmenovaný se trefil do gólmana. Přerov si vybral oddechový čas, po kterém byl opět v kurzu Moravec. Porubský nápor byl v samém závěru třetiny zastaven vyloučením a naděje na zisk alespoň jednoho bodu se rozplynula.