Juniorka zdolala Bílé tygry až po nájezdech

06.10.2007, Adam Bagar

Ve 12. kole juniorské extraligy zavítali na led ostravské Sarezy hráči Bílých tygrů Liberec. Od začátku utkání se hrál velmi rychlý, bojovný hokej se šancemi na obě strany. Jediné, co zápasu chybělo byly góly. O úvodní branku zápasu se postarali až ke konci druhé třetiny hosté. Sareza se nevzdávala a dvě minuty před koncem normální hrací doby poslal zápas do prodloužení Martin Hanke. Prodloužení o vítězi zápasu rovněž nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich se o jedinou branku postaral Jiří Šofer. Skvělý zápas dnes odchytal Michal Gleich, který má nějvětší zásluhu na tomto vítězství, zneškodnil totiž celkem 49 střel a všechny tři nájezdy hostujícího celku.

- 12.kolo so 6.10.13:00
Bílí Tygři Liberec
2:1sn(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 58. Hanke (Vajda D.), rozhodující sam. náj. Šofer - 36. Bezděk (Vopálka, Kopic) Rozhodčí: Klapetek Vyloučení: 8:10, navíc Suchý OK Využití: 1:0 Diváci: 100 Střely na branku: 35:50 Průběh utkání: 0:1, 2:1
HC Sareza Ostrava: Gleich - Měkýš, Pindur, Vajda D., Poláček, Mikulík, Suchý, Šofer, Ružbašan, Kasalík, Belanec, Barčák, Kotala, Hanke, Kopáč, Jelšík, Vajda R., Široký
Bílí Tygři Liberec: Blažíček - Niko, Hanousek, Kolmann, Kajínek, Přibyl, Diviš, Hataš, Skalický, Vopálka, Kedršt, Mizerík, Kopic, Vařecha, Bezděk, Peřina, Liška

Od začátku utkání jsme viděli utkání s velkým nasazením a velkým množstvím gólových příležitostí. V úvodních dvou minutách domácí na svého soupeře doslova vletěli, ale nevytvořili si žádnou ideální šanci. To na druhé straně ujížděli dva liberečtí na jednoho obránce – Poláčka, který však skvělým obranným zákrokem jejich šanci zabránil. V minutě páté trefil Bezděk tyč Gleichovy branky. O chvíli později se ocitl před hostujícím gólmanem Blažíčkem Kastlík, ihned z protiútoku měli obrovskou příležitost k otevření skóre liberečtí, ale po závaru nedokázali puk dopravit do Gleichovy brány. V 10. minutě předvedli opět krásnou kombinaci dva hostující hráči, jmenovitě Kedršt a Vařecha, ale zakončení postrádalo větší přesnost. O minutu později dostali hosté první možnost zahrát si přesilovou hru, ale totálně v této činnosti propadli, naopak na konci jejich početní výhody ujel Hanke, který trefil břevno Blažíčkovy branky a byl navíc faulován. A tak hrála pro změnu přesilovku Sareza, ale naložila s touto výhodou úplně stejně jako hostující hráči. Hra v těchto chvílích postrádala úvodní nasazení. V 19. minutě jel sám na libereckou bránu Belanec, ale trefil touš těsně vedle pravé tyče. Hráči tak šli do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Ve 23. minutě zápasu vypálil krásnou ránu z mezikruží Hanke, ale jeho dělovka těsně minula Blažíčkovu branku. O dvě minuty později vystřelil od modré čáry Kajínek, jehož střelu tečoval těsně před Gleichem Kopic, ale naštěstí pro domácí těsně netrefil branku. V 27. minutě předvedl zákrok dne Michal Gleich, když skvěle chytil Kajínkovu střelu k tyči. O chvíli později měla Sareza k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, ale opět s ní dobře nenaložila. Přesně v polovině zápasu vypálil do modré čáry Mikulík po jehož střele vznikl před Blažíčkem menší závar. Od 32. minuty až po konec druhé třetiny měl zápas plně ve svých rukách hostující Liberec. Nejprve Kedršt a Diviš pálili z prostoru mezi kruhy a poté se také ocitl sám před Gleichem Vařecha, ale domácí gólman opět pěkným zákrokem chytá. O další minutu později vypálil z mezikruží Kolmann, ale Gleich stále držel ostravské naděje. V čase 35:10 už se hosté dočkali úvodního gólu – Kopic si najel až před Gleicha, který vyrazil kotouč k Vopálkovi a ten akci ještě vyšperkoval nahrávkou na zcela osamoceného Libora Bezděka, který se do úplně prázdné brány bez problému trefil. Ve 37. minutě zápasu pálil do modré čáry vařecha, jehož střelu ještě dorážel Mizerík. I nadále se Sareza jen bránila a odolávala ve druhé půli druhé třetiny drtivému tlaku hostí. Ve 39. minutě vznikl opět velký závar před Gleichem, který ani nevěděl jak to velké množství střela a dorážek pochytal. Liberec tak po dvou třetinách vedl 0:1, což je velmi neobvyklý výsledek v mládežnických hokejových zápasech. Nutno říci, že si vedení zasloužil za drtivý tlak v závěru druhé třetiny.

V třiačtyřicáté minutě si Široký najel zpoza brány až před gólmana Blažíčka, kterého však nepřekonal. O minutu později zklepával Skalický před Gleichem střelu Hanouska od modré čáry. Ve 46. minutě domácí soupeře uzamkli v pásmu, ale zmohla se jen na dvě střely od modré čáry z holí Poláčka a Mikulíka. Ve 49. minutě vyslal liška na Gleicha slušnou střelu z levého kruhu. V polovině třetí třetiny předvedl hezký průnik kolem mantinelu hostující Bezděk, který nakonec i vystřelil z pravého kruhu. Liberečtí mohli definitivně rozhodnout v následné přesilové hře, ve které se dostali do slibných příležitostí nejprve Kolmann a poté i Bezděk. Po návratu vyloučeného hráče domácích pro změnu hráli přesilovou hru domácí, ale jediná jejich šance byla individuální akce Jelšíka, který nakonec vypálil z mezikruží. V 57. minutě měli domácí obrovskou možnost vyrovnat, když Měkýš poslal k druhé tyči krásnou přihrávku, ale Belanec s Kopáčem se v rozhodujícím momentu nedohodli, kdo vystřelí. V závěru, v rozmezí necelé minuty vyloučil hlavní rozhodčí tři hostující hráče, a tak měli domácí skvělou příležitost k vyrovnání. Tu také využili v čase 57:59, když Vajda pálil do modré čáry, jehož střelu Blažíček vyrazil k volnému Martinovi Hankemu, který střelou k tyči skóroval. V poslední minutě ještě střílel od modré čáry Mikulík, který trefil jen boční konstrukci branky. Šedesát minut hry nerozhodlo o vítězi zápasu, a tak muselo následovat prodloužení.

V první minutě prodloužení se krásně probil až před Blažíčka Belanec, ale byl přitom zafaulován, a tak vystřelil alespoň z leže. V 62. minutě mohlo dojít k velmi kurióznímu gólu, když David Vajda při rozehrávce velmi zkomplikoval Gleichovi situaci, když se kotouč zastavil jen pár centimetrů před brankovou čárou. O další minutu později vystřelil Kopáč z mezikruží nad břevno hostující branky. Ani prodloužení nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl domácí Jiří Šofer, který tak zařídil Ostravě další bod navíc. Michal Gleich tak pochytal všechny nájezdy soupeře. Celkem si v zápase připsal 49 úspěšných zákroků. Nutno říci, že remíza tomuto velmi vyrovnanému a napínavému zápasu sluší. Samostatné nájezdy jsou vždy loterie a dnes v nich byli šťastnější domácí.