Juniorka vymazala z ledu polskou dvacítku, duo Zavadil-Hakl má první nulu

12.10.2016, René Chyla

Ve středeční podvečer dorazila do porubské RT TORAX ARENY znovu výběr polské reprezentace. Tentokrát však výrazně omlazený kádr polské dvacítky změřil v rámci druhého ročníku turnaje SILESIA BISSET CUP s porubskou juniorkou, která nedávno zesměšnila v lize Boskovice. A totéž se jí povedlo i proti našim severním sousedům, jelikož Poláci se nezmohli na jediný gól a odjíždějí s výpraskem 0:8.

Liga juniorů - Turnaj st 12.10.18:15
Polsko "20"
8:0(1:0, 2:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 7. Bialoň (Gola P., Hranoš), 27. Veselý (Bernát, Štěpán), 28. Malát (Gola P., Bialoň), 44. Dang (Široký, Veselý), 49. Malát (Gola P., Ščurek), 50. Bijota (Csabala, Fráner), 54. Gola P. (Široký, Štěpán), 59. Dang (Boháč, Kurnik). Rozhodčí: Janda R. – Kořistka, Janda L. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Střely na branku: 53:16 (17:6, 21:6, 15:4). Průběh utkání: 8:0.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil (od 28. Hakl) – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Bijota, Boháč, Prokeš, Široký – Malát, Gola P., Bialoň, Fráner, Kurnik, Csabala, Dang, Bernát, Veselý
Polsko "20": Prokop – Kamieniecki, Kołodziej, Kot, Gruszczyk, Urbański, Cieśla, Malczewski, Szukała, Khoperia – Worwa, Pajestka, Mazurkiewicz, Luszniak, Idasiak, Wałęga, Bukowski, Wróbel, Wołoszyk, Krztoń

Patrik Gola (POR) (1+3)
Přemysl Bijota (POR) (1+0)
Michal Dang (POR) (2+0)

Tyč a gól Jakuba Bialoně v úvodní třetině

Porubští nastoupili do zápasu pravou nohou a už po pár vteřinách mohli jít do vedení. Michael Hranoš našel mezi kruhy Patrika Golu, který tečoval puk pod víko, Oskar Prokop ale stačil včas zasáhnout ramenem. V sedmé minutě však Bahníkova parta už vedla. V přesilové hře nahrával z pravého kruhu Patrik Gola před brankoviště, kde už byl připravený Jakub Bialoň, jenž nemohl prázdnou kasu netrefit – 1:0. Střelec prvního gólu mohl poté i zvýšit, proti byla ale branková konstrukce Prokopovy kasy.

Veselého střelecké probuzení a přehled Patrika Goly

RT TORAX svého soupeře přehrával i ve druhé třetině. Navýšit hubené vedení se však Porubským podařilo až v další početní převaze. Jan Bernát se zbavil polských obránců, nahrál mezi kruhy Ondřeji Veselému, který prostřelil polského gólmana k pravé tyči – 2:0. Za 51 vteřin už to bylo o tři branky. Patrik Gola si najel až za Prokopovu kasu, odkud perfektně poslal kotouč na hůl najíždějícího Davida Maláta a ten už měl pak z hranice kruhu lehký úkol – 3:0. Polská reprezentace se mohla nadechnout v přesilovce, nicméně ani v ní se nezmohla na vůbec nic.

Exhibice v poslední dvacetiminutovce

V poslední třetině to už byla exhibice. Na konci 44. minuty vypálil Michal Dang z pravé strany a trefil se přesně k tyči pod Prokopovu lapačku – 4:0. RT TORAX poté využil další přesilovku. Patrik Gola znovu přesnou nahrávkou na druhou stranu kluziště vyzval Davida Maláta, který pálil pod víko – 5:0. Za minutu polská obrana znovu vyhořela. Dominik Csabala poslal puk na čepel hole Přemysla Bijoty, který měl před sebou odkrytou branku – 6:0. Pak se slova ujal Patrik Gola, který si najel mezi kruhy a s pomocí pravé tyče nedal Prokopovi šanci – 7:0. Definitivum padlo v čase 58:12. Filip Boháč zahlédl lépe postaveného Michala Danga, který z pravého kruhu prostřelil přesouvajícího se polského brankáře – 8:0.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Utkání jsme odehráli parádně, hráči k tomu přistoupili opravdu zodpovědně. Nastoupili jsme jen v patnácti lidech, takže všichni měli prostor se ukázat. Od poloviny utkání jsme soupeře už přehrávali a zápas byl zcela v naší režii. Toto pohárové utkání nám určitě dalo více, než trénink, který v tuhle dobu míváme. My se ale musíme dále pečlivě připravovat na páteční a nedělní utkání.