Juniorka vyloupila jestřábí hnízdo, rozhodly dva slepené góly

28.11.2015, René Chyla

Porubská juniorka v pátek večer zavítala na led Prostějova, jenž okupuje druhé místo tabulky tamní skupiny. Dominik Csabala ale už ve třetí minutě svého soka umlčel. Prostřední dvacetiminutovka pak konečně přinesla brankové hody. Nejdříve se prosadil Jan Korec, aby o 37 sekund později vstřelil vítěznou trefu zápasu Marek Pěnčík. Jestřábi poté začali mohutně dotahovat. Nejprve skóroval v přesilovce Hejduk a o sedm minut později padla dokonce kontaktní branka z hole Tomáše Vystavěla. Porubské cenné vítězství poté pojistil ještě ve druhé třetině ostravský ostrostřelec Patrik Gola, na jehož gól už svěřenci Petra Zachara zareagovat nedokázali. RT TORAX si tak připisuje skalp Prostějova a už v neděli se představí na domácím ledě proti Uničovu.

Liga juniorů - 14.kolo pá 27.11.17:15
LHK Jestřábi Prostějov
2:4(0:1, 2:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Hejduk (Mašek, Krampol J.), 35. Vystavěl (Kuncek, Štěrba) – 3. Csabala, 25. Korec, 25. Pěnčík (Smrčka), 38. Gola P. (Mládek, Hranoš) Rozhodčí: Cik – Dopitová, Loun. Vyloučení: 7:6, navíc Hranoš (POR) 5 min. + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
LHK Jestřábi Prostějov: Gottwald – Křesala, Štěrba, Krampol J., Melka, Liška, Tománek – Fráner, Kuncek, Krampol D., Vystavěl, Hejduk, Medek, Willert, Hofman, Hujsa, Mašek
HC RT TORAX Poruba: Sroka – Štěpán, Ščurek, Široký, Kropka, Hranoš, Boháč – Gola P., Nardelli, Bialoň, Šustala, Bartoň, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Csabala, Korec

Poruba v pátečním zápase změřila síly s druhým nejlepším celkem skupiny B a v případě prohry už se na juniory mohl bodově dotáhnout havířovský AZet. Při rozbruslení navíc došlo k rozbití plexiskla a začátek tak musel být skoro o půl hodiny odložen. Ve třetí minutě ale přišla pro domácí mužstvo studená sprcha, jelikož se k puku dostal Dominik Csabala, který otevřel svou druhou brankou v sezóně gólový účet – 0:1. RT TORAX následně mohl zvýšit svůj náskok v přesilovkách, které byly stěžejním bodem k vítězství nad Přerovem. Prostějov ale svá oslabení statečně ubránil a stále držel naději na dobrý výsledek.

Svěřenci Miroslava Bahníka uštědřili Jestřábům hřebíček do rakve ve 25. minutě, která byla pro celý zápas rozhodující. Nejprve využil v čase 24:10 zaváhání prostějovské obrany čtvrtý nejproduktivnější hráč Ostravanů Jan Korec, který nachytal Adama Gottwalda střežící branku Jestřábů – 0:2. O 37 vteřin později se po přihrávce Marka Smrčky prosadil Marek Pěnčík a Porubští měli rázem luxusní tříbrankový náskok – 0:3. To ale nebylo ve druhé třetině zdaleka vše. Prostějov totiž za necelé tři minuty snížil. V početní převaze dostal ideální nahrávku od Šimona Maška Simon Hejduk, jenž tak vytvořil novou zápletku zápasu – 1:3.

O chvíli později zase zužitkoval Kunckovu nabídku Tomáš Vystavěl a drama bylo na světě – 2:3. To ale nakonec porubský RT TORAX nedopustil. Jonáš Mládek totiž dvě a půl minuty před druhou sirénou našel volného Patrika Golu, jenž propálil Adama Gottwalda počtvrté – 2:4. V poslední dvacetiminutovce už domácí jen těžko nacházeli recept na výbornou obranu Poruby a po velké boji tak nakonec padli podruhé v řadě. V samotném závěru byl ještě loktem sražen domácí Tibor Hujsa, který nakonec utrpěl otřes mozku, a faulující Michael Hranoš tak musel předčasně do sprch.