Juniorka smolně podlehla Pardubicím

17.11.2007, Adam Bagar

Dvaadvacátá Sareza přivítala na domácím ledě druhý nejlepší tým na soupeřových kluzištích - sedmé Pardubice. Úvodní třetina patřila jednoznačně domácím hráčům, kteří měli skvělý pohyb, rychle k hostům přistupovali, dobře bránili a také kombinovali. Již ve třetí minutě se dostala Sareza, když se trefil Martin Hanke. Ve 12. minutě dokázali hosté vyrovnat z hole Nykla. Po vyrovnávací brance spalovali domácí jednu šanci za druhou, a tak jen kvůli špatné koncovce byl stav po dvaceti minutách 1:1. Druhou část pro změnu zase ovládli hosté, kteří však toho dokázali narozdíl od domácích hráčů využít. Nejprve překonal Gleicha Poskočil a v závěru druhé části i pardubický kapitán Bláha. Do poslední části vstoupili domácí opět jako vyměnění a tlačili se neustále dopředu k hostující brance. Snížit se Sareze povedlo hned v úvodu poslední části, když překonal Landsmana Ciupa. Když pak v 58. minutě srovnal opět Ciupa na 3:3, tak se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení. Ovšem ke smůle domácího týmu dokázali hosté ihned po vyrovnávací brance strhnout vedení na svou stranu, když se trefil dnes již podruhé Nykl. Sareza Ostrava tak smolně podlehla ve velmi pohledném utkání Pardubicím 3:4.

- 22.kolo so 17.11.13:00
HC Dynamo Pardubice
3:4(1:1, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Hanke (Měkýš), 43. Ciupa (Vajda R.), 58. Ciupa (Mocek I.) - 12. Nykl (Kousal), 28. Poskočil (Jindřich), 37. Bláha (Kaut, Kučera), 58. Nykl (Kousal) . Rozhodčí: Hradil - Langer, Štěpán. Vyloučení: 6:9, navíc Buchtele (PAR) 10 OT. Využití: 1:2. Diváci: 100. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.
HC Sareza Ostrava: Gleich - Měkýš, Tomis, Pindur, Parma, Mikulík, Lyčka - Ciupa, Řezáč, Mocek I., Uherek, Kasalík, Belanec, Barčák, Adámek, Hanke, Kopáč, Jelšík, Vajda R., Široky
HC Dynamo Pardubice: Landsman - Kučera, Drtina, Krejnus, Blažek, Fink, Šnejdr, Poskočil - Radil, Bláha, Stoklasa, Kousal, Nykl, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Jindřich, Šejba

V úvodu utkání se oba celky jen oťukávaly, a tak první šancí byla až na konci třetí minuty střela hostujícího Jindřicha z mezikruží, se kterou však neměl Gleich žádné problémy. To na druhé straně byla první střela již gólová – v čase 3:17 vypálil Měkýš od modré čáry, jeho střelu však Landsman vyrazil, ale k jeho smůle se ke kotouči dostal volný Martin Hanke, který se již nemýlil. V šesté minutě se dostal do velké příležitosti Široky, ale hostující gólman Landsman byl proti navýšení skóre domácího týmu. O další minutu zahrávali hosté svou úvodní přesilovou hru, avšak největší šanci si v ní vypracovali domácí hráči, když Ciupa ujel po straně a nakonec jen těsně přestřelil pardubickou branku. Pardubice v úvodních deseti minutách vůbec nic nepředvedly, jejich střely lítaly hodně mimo branku a měly problém s rozehrávkou. Avšak z ničeho nic, v čase 11:31 se dostali hosté k vyrovnání. Nejprve Gleich skvěle vychytal únik hostující dvojice Nykl a Kousal, ale na dorážku Petra Nykla, který přehodil Gleichův beton, již nestačil. I po inkasované brance byli domácí aktivnějším celkem, ale střely Tomise, Parmy i Uherka v pardubické brance neskončily. V 17. minutě dostal Nykl krásnou přihrávku před branku, ale trefil jen připravený Gleichův beton. O minutu později předvedl krásnou individuální akci Kopáč, který projel celým útočným pásmem, nachytal Landsmana, ale nedokázal zvednout kotouč, když před ním stála z větší části odkrytá branka. V posledních dvou minutách si ještě domácí zahráli přesilovou hru. V té předvedli domácí před Landsmanem neskutečný kolotoč, hostující gólman jen skákal od tyče k tyči a jen zázrakem pro hosty neskončil kotouč v brance. Poté ještě předvedl šikovnou teč před brankářem hostí Belanec, ale i po této šanci platil stále stav 1:1. Domácí byl v úvodní části jasně lepším týmem, ale hokej je někdy krutý, a tak po dvaceti minutách byl k vidění vyrovnaný stav 1:1.

Druhá třetina mnoho šancí nepřinesla, ale přesto byli tentokrát lepším celkem hosté. Ve 24. minutě vystřelil zpoza kruhů hostující obránce Drtina, avšak pozorný Gleich byl opět připraven. O chvíli později poslal na Gleicha nebezpečnou skákavou střelu opět Drtina, ale domácí opora v brance byla opět bezchybná. V čase 27:50 se hosté dostali do vedení, když v přesilové hře poslal Jindřich od modré krásnou střílenou přihrávku před Gleicha, kde kotouč sklepl s pomocí tyče do ostravské branky Lukáš Poskočil. V dalších minutách byli stále hostující hráči aktivnějším týmem, ale žádné vyložené šance si nevypracovali. Až ve 33. minutě se dostal Jindřich do samostatného úniku, ale domácí branku jen těsně přestřelil. O minutu později předvedl parádní individuální akci Radovan Vajda, který si projel mezi třemi hostujícími hráči až před Landsmana, před kterým udělal blafák, avšak když už mohl kotouč poslat do odkryté brány, tak byl jasně zahákován. Domácí tak zahrávali přesilovou hru, ve které opět předvedli obrovský tlak, kterému však chyběla střelba. V čase 36:57 přidali hosté třetí branku - Tomáš Bláha ujel po levé straně a střelou z pravého kruhu propálil Gleicha střelou přímo k tyči. O další dvě minuty později navíc mohlo být s domácími ještě hůře, když Bláha napálil jen tyč Melichovy branky. V úplném závěru jsme ještě viděli potyčku, do které se zapojili Hanke s Blažkem, a tak oba vyfasovali po čtyřech minutách. Po čtyřiceti minutách tak vedli hostující Pardubice v poměru 1:3.

Sareze se povedl vstup do třetí části, když v čase 42:44 dokázala snížit na rozdíl jediné branky - Vajda vystřelil, gólman Landsman však kotouč opět vyrazil jen před sebe, kde stál zrovna Jakub Ciupa, který se trefil do horní části poloodkryté branky. Ve 45. minutě ujel obraně domácích Kousal, který mířil mezi Gleichovy betony, ale domácí brankář však betony úspěšně zaklapl. Na druhé straně naopak opět projel obranou hostí Kopáč, který již byl před Landsmanem, ale opět byl zahákován. Poté byla k vidění pětiminutová pasáž, kde se hrál hokej ze strany na stranu, ale ani jeden z celků si žádnou příležitost vypracovat nedokázal. V 52. minutě byl ve velké příležitosti Řezáč, který nedokázal přehodit položený beton Landsmana. O dvě minuty později byl zase ve slibné šanci hostující Šejba, ale Gleich ho parádním zákrokem vychytal. V 56. minutě promáchl kotouč Mocek v jasné stoprocentní šanci před Landsmanem. Z protiútoku také Šejba neskutečně nedal v jasné příležitosti, kdy před ním byla prázdná branka. Sareza poté dostala příležitost přesilové hry, ve které opět soupeře uzamkla, ale Mockovy dvě střely z levého kruhu v brance nekončily. Ovšem v čase 57:02 již domácí přece jen zaslouženě srovnali - Jakub Ciupa propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě a kotouč skončil až v brance hostí. Domácí se ale neradovali příliš dlouho, když se v čase 57:33 po velké skrumáži před Gleichem nejlépe zorientoval Petr Nykl. Deset vteřin před koncem se ocitl ještě ve velké šanci Mocek, který při střele z mezikruží jen těsně minul hostující branku. Sareza Ostrava tak nakonec po velmi dobrém výkonu smolně prohrála nad hráči z Pardubic v poměru 3:4.