Juniorka si napravila reputaci, porazila bratislavský Slovan 3:0

01.08.2008, Adam Bagar

Junioři Sarezy Ostrava po včerejším nepovedeném dvojím výkonu s Vítkovicemi přivítali na svém ledě účastníka slovenské juniorské extraligy - Slovan Bratislava. V úvodu utkání byli sice lepší hosté ze Slovenska, ale první branku vstřelila Sareza zásluhou Jakuba Voznici. Utkání bylo velmi bojovné a bojovalo se opravdu o každý kousek ledu. Není divu, že na další branku si museli diváci v hale Sarezy počkat až do sedmačtyřicáté minuty, kdy přidal druhou branku domácích v přesilové hře Marek Galajda. Neuběhlo mnoho času a gólman Slovanu musel lovit touš zpoza svých zad již potřetí. V závěrečných minutách se již spíše dohrávalo, a tak Sareza Ostrava porazila Slovan Bratislava 3:0. Velkou zásluhu na výhře domácího týmu měl gólman Robin Hanuska, jenž dokázal zlikvidovat několik velmi těžkých střel soupeře a udržet tak čisté konto.

- přát. pá 1.8.13:15
HC Slovan Bratislava
3:0(1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Voznica (Galajda), 47. Galajda (Spusta), 52. Bartoš V. Rozhodčí: Mikula - Tuzial, Vengřín M. Vyloučení: 6:6, navíc hráčská lavice Slovanu 5 + OK. Využití: 1:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 3:0.
HC Sareza Ostrava: Hanuska – Kičmer, Mládenka, Fic, Rusek, Spusta, Plzák, Parma J., Parma O. – Barčák, Mikula, Bartoš V., Noga, Kalina, Richter, Zuber, Voznica, Galajda, Bystroň, Kotala, Kopáč.
HC Slovan Bratislava: Srnec – Podgorský, Pome, Bednarič, Kubek, Kúdelka, Šťastný, Holeš, Janovský, Hrajnoha, Potičný, Mayer, Homolka, Bališ, Kuták, Nukovič, Hanus.

Úvod utkání byl z obou stran velmi opatrný a první vážnější situaci tak musel řešit až ve čtvrté minutě proti střele Mayera domácí gólman Hanuska. Situaci předcházel navíc faul, a tak hráči Slovanu zahrávali první přesilovou hru v zápase. V té sice téměř nic nepředvedli, ale následně převzali otěže hry a domácí tak měli plnou hlavu z kolotoče přihrávek, který Slovanisté v obranném pásmu Sarezy předváděli. Jediné, co tomu chybělo bylo to nejdůležitější – střelba, jedinou výraznější příležitostí tak byly jen dva pokusy Bednariče, který nebezpečně pálil těsně před brankou Hanusky. V čase 9:07 to však byli domácí, kteří udeřili, byla to prakticky první jejich příležitost v utkání. Galajda s Jakubem Voznicou jeli proti jednomu obránci a situaci vyřešili parádní souhrou, ve které zakončoval právě druhý jmenovaný mezi betony bratislavského gólmana. Sarezu tato branka jakoby postavila na nohy a v následujících dvou minutách se pro změnu hrálo v obranném pásmu soupeře. Ve čtrnácté minutě vypálil ve vlastním oslabení od modré nebezpečně Plzák a hostující gólman Srnec měl s jeho střelou velké problémy. Šancí ubývalo a spíše se bojovalo o každý kousek ledu, až v sedmnácté minutě se objevil z ničeho nic před brankou Slovanu úplně osamocený Voznica, který však tohoto prostoru využít nedokázal.V závěrečných minutách se již nic nestalo, a tak Sareza Ostrava po dvaceti minutách hry vedla nad Slovanem Bratislava 1:0.

Také úvod druhé části byl z obou stran velmi opatrný s mnoha nepřesnostmi. Následně převzali aktivitu hráči Slovanu, ale gólman Hanuska předváděl řadu velmi dobrých zákroků. Nejprve zlikvidoval pokus Mayera od modré a následně vyzrál i na střelu Kubka z mezikruží. V minutě sedmadvacáté se dostal přes obránce Bartoš, který však ležícího Srnce nepřekonal. Ihned z protiútoku měl zase plné ruce práce na druhé straně Hanuska, který skvěle nadvakrát zasáhl proti obrovským příležitostem Podgorského. Ve 32. minutě zahrávali hosté čtvrtou přesilovku, jenže ani ta jim nepomohla ke vstřelení první branky. Až při hře pět na pět se měl Hanuska opět na pozoru, když Pome nebezpečně pálil z prostoru mezi kruhy. Ve 39. minutě našel Kopáč ideálně mezi kruhy Bystroně, který však této skvělé přihrávky ani poloprázdné branky využít nedokázal. Do konce druhé dvacetiminutovky se již nic neudálo, a tak Sareza vedla stále o jedinou branku hubeným skórem 1:0.

Hned ve 41. minutě se ocitl před Hanuskou zcela sám Bednarič, kterého domácí gólman skvěle vychytal. O minutu později přišel velmi důležitý moment v zápase – hostující trenér nezvládl své emoce a hlavního sudího Mikulu opakovaně počastoval hrubými nadávkami. Za to vyfasovala hráčská lavice Slovanu celkem sedm trestných minut a navíc přišla ve zbývajících minutách o trenéra. Přesilová hra však domácím vůbec nevycházela a měli problém se vůbec probojovat do útočného pásma. Výjimkou tak byla jen stoprocentní Kopáčova šance, kterou domácí útočník dokázal neuvěřitelně nevyužít, přitom gólmana Srnce měl za brankou a klec tak zůstala opuštěná. Na konci dlouhé přesilové hry domácích přibylo na straně hostí další vyloučení, a tak domácí hráli přesilovku pět na tři. Toho dokázali velmi rychle využít, když v čase 46:55 krásnou kombinaci na oko diváka zakončoval rychlou střelou mezi betony Marek Galajda. V následujících minutách měla hra opět svá hluchá místa a nepřesností se nevyvarovali hráči na obou stranách. V čase 51:54 padla velmi kuriózní branka, když se Vojtěch Bartoš snažil najít na druhé straně volného spoluhráče, jenže jeho pokus o přihrávku si srazil do vlastní sítě jeden z bratislavských obránců. Zanedlouho měli domácí k dispozici další dlouhou početní výhodu dvou mužů v poli. V té měla Sareza obrovský nápor, jenže postupně Galajda, Voznica ani Kopáč své vyložené šance neproměnili. Slovanisté působili ve třetí části velmi nervózním a podrážděným dojmem, což se také projevilo na jejich hře, k šancím jim tedy nepomohla ani následná dvouminutová přesilovka. V úplném závěru se již spíše utkání dohrávalo, a tak Sareza Ostrava porazila bratislavský Slovan 3:0.