Juniorka podlehla v napínavém utkání o jediný gól Kometě Brno

06.03.2008, Adam Bagar

Juniorka Sarezy Ostrava se představila na ledě Komety Brno, kde ji čekal velmi důležitý zápas. Již od prvních minut byla na ledě znát důležitost tohoto zápasu. V sedmé minutě se dostala do vedení právě hostující Sareza po přesném zásahu Ondreje Mikuly. Domácí však s vyrovnáním nečekali dlouho a v patnácté minutě to bylo již 1:1. Těsně po polovině utkání se dostala Kometa dokonce do vedení. Po dvou třetinách tak vedla Kometa Brno jen těsným jedonbrankovým rozdílem 2:1. Když pak deset minut před koncem srovnal stav v přesilové hře Martin Bartoš, tak to vypadalo tak, že by zápas mohl dospět do prodloužení, ale sedm minut před koncem domácí uštědřili Sareze rozhodující zásah. V závěru se sice Sareza ještě snažila o vyrovnání, ale své šance již nedokázala využít. Kometa Brno si tak připsala nad Sarezou Ostrava velmi důležité vítězství 3:2. Další utkání čeká ostravskou juniorku již tuto sobotu, kdy se představí na ledě Hradce Králové.

- POUT čt 6.3.
HC Kometa Brno
3:2(1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Grmela (Pospíšil), 31. Svoboda (Mišura), 53. Skočovský (Popolanský) - 7. Mikula (Vajda), 50. Bartoš M. (Bartoš V.). Rozhodčí: . Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Play out pokračuje - domácí Kometa hostila tým Sarezy Ostrava. Hráči v modrobílém chtěli potvrdit dobré výsledky z předchozích dvou utkání. Vstup do zápasu mělo Brno raketový. Po dvaceti vteřinách hry se tlačil do šance Mišura, ale kotouč za Gleichova záda nedotlačil. Naproti tomu Sareza byla v zakončení důraznější, když využila svou první přesilovku. V čase 6:23 Vajda nahrál Ondreji Mikulovi a ten jen tak plácnul do puku, který propadl Hubačkovi mezi betony - 0:1. O okamžitou odpověď se pokusila první formace vedená Mišurou. Svoboda ani Staša však úspěšní nebyli. Vyrovnání se diváci dočkal v 15. minutě. Grmela uháněl z úhlu směr branka a nepochopitelným způsobem překonal Gleicha střelou nad rameno - 1:1. Do konce třetiny už se nic zajímavého nestalo a stav byl nerozhodný.

Ve druhém dějství dali domácí najevo, kdo je tu doma. Z bezmála čtyřminutového nepřetržitého tlaku však branku vstřelit nedokázali. Vedení přišlo v polovině zápasu. Brněnská raketa Jakub Svoboda využila přihrávku mozkovny první pětky Matěje Mišury a vedení bylo na světě - 2:1. V závěru druhé třetiny čelili domácí několika vyloučením, ale za výrazného přispění Ondřeje Hubačky si Kometa odnesla do šaten jednobrankové vedení.

Třetí třetina byla ve znamení spálených šancí. Nejprve uháněl sám na branku v oslabení Ondřej Stehlík, ale Gleicha nepřekonal. Potvrdilo se staré známé hokejové přísloví „nedáš-dostaneš“ a z následujícího protiútoku Brno inkasovalo z hole Martina Bartoše - 2:2. Modrobílé hochy vyrovnání viditelně zaskočilo. Smutným hrdinou následujících chvil byl opět Ondřej Stehlík, jenž měl možnost reparátu, když podruhé upaloval sám na branku hostí. Ani napodruhé Gleicha nepřekonal. O minutu později byl ale úspěšnější David Skočovský, který protlačil touš za brankovou čáru - 3:2. V závěrečném tlaku Ostravanů už gól díky Hubačkovi nepadl, a tak si domácí junioři připsali další veledůležité tři body.