Juniorka nezvládla závěr utkání, a tak podlehla Kometě Brno 4:5

25.01.2008, Martin Lísal, Adam Bagar

Na ledě brněnské haly Rondo byl k vidění velmi zajímavý souboj dvou celků, které okupují spodní patra tabulky, a tak potřebují sbírat body jako sůl. Domácí Kometa totiž přivítala ostravskou Sarezu. Do utkání vstoupili lépe hostující hráči, když již po šesti minutách byl stav utkání 0:2, nejprve se trefil Martin Hanke a druhou branku přidal Ondrej Mikula. Domácí neustále dotahovali, ale hráči Sarezy jim vždy dokázali odskočit na dvoubrankový náskok. Po dvou třetinách vedli Ostravští již pouze o jedinou branku - 3:4, když se v druhé části trefili Ciupa s Mockem. Slovo tak měla v závěrečné třetině opět Sareza, aby odskočila zpět na rozdíl dvou branek. Ovšem domácím vyšel skvěle závěr poslední části. Nejprve v 56. minutě dokázali srovnat stav a když už se zdálo, že zápas spěje do prodloužení, tak v 59. minutě dokonali skvělý obrat. V závěru se již Ostravané nezmohli na vyrovnávací branku, a tak Kometa Group Brno oplatila Sareze Ostrava jednobrankovou výhru z prvního vzájemného měření sil a dokázala svého soka porazit těsně 5:4.

- 39.kolo pá 25.1.
HC Kometa Brno
5:4(1:2, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Staša, 27. Mišura (Grmela), 34. Štěpánek (Kožár), 56. Svoboda, 59. Staša (Mišura) - 2. Hanke, 6. Mikula, 22. Ciupa, 31. Mocek. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4.
HC Kometa Brno: Čiliak - Babic, Žalud, Reschowský, Pospíšil, Skočovský, Vozdecký, Blaheta, Stehlík, Svoboda, Mišura, Jarůšek, Staša, Šidák, Štěpánek, Grmela, Zima, Popolanský, Kožár.
HC Sareza Ostrava: Gleich - Měkýš, Tomis, Zimmer, Parma, Vajda, Poláček, Černák, Ciupa, Bartoš M., Řezáč, Mocek, Mikula, Hanke, Kopáč, Bartoš V., Jelšík, Široký.

V úvodu si oba týmy vypracovaly po jedné šanci, úspěšnější ale byla Sareza. Po závaru před brankou dokázal poprvé překonat Čiliaka Hanke. O vyrovnání se mohl postarat Kožár, brejk dva na jednoho ale zakončil střelou mimo tyče. Z počínající nudy pak utkání vytrhl brankou na 2:0 Mikula, který se prosadil po rychlé akci. Sareza měla pak i další šance, hrála přesilovku, třetí úder se jí ale zasadit nepodařilo. Naopak, těsně po návratu domácího Popolanského na led (pykal za příliš mnoho hráčů na ledě) se do šance dostal Mišura, svůj blafák ale nezakončil přesně. Přesto se domácí dokázali ještě před sirénou prosadit. Z těžkého úhlu střílel Staša a dokázal procedit kotouč mezi tyč a Gleichovu ruku. Když pak Kometa nevyužila přesilovku a neprosadil se z mezikruží Svoboda, skončila první třetina za stavu 1:2.

V úvodu prostřední části musel vytasit jistý zákrok Marek Čiliak, proti Měkýšovi uspěl. O chvilku později již ale kapituloval - kotouč po střele Mikuly prošel brankovištěm, již se zdálo, že je nebezpečí zažehnáno, ale Jakub Ciupa jej bekhendem poslal do sítě - 1:3. Tato hrubice domácí obrany Kometu rozložila a Sareza mohla zvýšit, Čiliak ale trochu se štěstím pokus Kopáče vrazil. Brno pak dostalo výhodu pěti proti třem a tu bleskově využil Mišura - 2:3.

Divoký zápas ale zdaleka nekončil. Domácí sevřeli Sarezu, kotouče na Gleicha létaly ze všech stran, ale byli to hosté, kdo se v polovině utkání radoval z branky. Nositel známého jména Mocek opět vrátil Sareze dvoubrankový náskok. O dvě minuty později to ale zase byla minulost, v přesilové hře korigoval Marcel Štěpánek. Sareza pak ve vlastní přesilovce dvakrát mohla skórovat, borci v červeném již zvedali ruce nad hlavu, ale skóre se neměnilo. Dělovka Tomise mířila vedle, ani Řezáč neuspěl. Těsně před sirénou mohlo Brno vydechnout, když hrálo další přesilovku, ale i v oslabení Sareza hrozila. Před sirénou musel Čiliak holí vypíchnout touš Kopáčovi. Skóre po dvoi třetinách tak bylo 3:4.

Poslední dvacetiminutovka začala velmi ospale. Kometa se sporadicky snažila o zvrat, hosté spíše vyčkávali a nikam se nehnali. Ani v přesilových hrách se výrazná šance neurodila. Vyčkávací taktika se ale hostům tentokrát nevyplatila. Když již zápas spěl k jejich výhře, pálil od modré Vozdecký. Jeho rána sice skončila těsně vedle, ale podražený puk poslal do sítě Svoboda. Vyrovnáno, 4:4. Asi stovka domácích fanoušků v tu chvíli byla až překvapivě slyšet. A nezůstalo jen u vyrovnání - minutu a půl před koncem přijal Staša příhru z pravého jřídla, probil se před branku a pod padajícím Gleichem poslal kotouč do sítě - 5:4! Sareza reagovala timeoutem, snažila se o nápor, ale siréna se blížila závratným tempem a vyrovnání se již nezdařilo. Ve velmi zajímavém a pohledném utkání tak nakonec zvítězil šťastnější tým domácích.