Juniorka padla proti lídrovi tabulky z Přerova 1:4

09.12.2022, Eva Suchánková

Ve čtvrtek 8.12. vyrazili porubští mladíci, v rámci 21. kola Ligy juniorů, do Přerova. Do vedení se v první třetině dostali domácí. Porubanům se sice podařilo ve třetí periodě snížit, ale výhru již nevybojovali.

Liga juniorů - 21.kolo čt 8.12.18:00
HC ZUBR Přerov
4:1(1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Švejda (Pekr, Veselý), 36. Pekr (Halík, Billa), 39. Mašek, 51. Hlaváč (Šrubař, Skřipčák), 57. Švejda (Halík, Billa). Rozhodčí: Tomeček – Bezděk, Přecechtěl. Diváci: 139. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
HC ZUBR Přerov: Žurek – Brázda, Pekr, Billa, Veselý, Nesvadba, Koblížek, Harásek – Šilhavý, Kolařík, Lysoněk, Svoboda, Halík, Kuchta, Švejda, Buršík, Hlůšek, Mašek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Kalužík, Fišara, Černý, Hlaváč, Ševčuk, Kosina, Řepa – Koudelný, Prokeš, Moravec, Skřipčák, Gnap, Halata, Stasjuk, Koida, Konečný, Šrubař.

První třetina odstartovala rychlým gólem. Přerovští totiž skórovali hned ve 3. minutě, kdy se z dorážky trefil Petr Švejda. Vzápětí se naskytla velká šance pro Stasjuka, proti byl ovšem přerovský Žurek, který jeho střelu vyrazil levým betonem. Porubané pak měli ještě jednu příležitost ke srovnání ve formě přesilové hry, kterou však nedokázali využít, a tak po první třetině ztráceli jeden gól.

Druhou část začali aktivněji přerovští, kteří měli k dispozici početní převahu hned zkraje třetiny. V ní si vytvořili gólovou příležitost, kdy po střele Billy zblízka dorážel Koblížek, ten ale přesilovku využít nedokázal. Zanedlouho domácí znovu ohrozili bránu, když po Maškově střele už kotouč klouzal k levé tyči Slížovy brány, avšak jeden z porubských obránců ji dokázal zachytit. Na druhé straně měl šanci snížit Harásek, proti jeho střele z kruhu ale Žurek dokázal zakročit. Stav utkání se měnil až ve 36. minutě, kdy využil přerovskou přesilovku Jaroslav Pekr, který tečoval Halíkovu střelu. Před koncem druhé periody Přerov skóroval ještě jednou, a to zásluhou Martina Maška, tím poslal Zubry do tříbrankového vedení.

Na začátku třetí periody měli porubští k dispozici přesilovou hru, ale žádnou velkou šanci si nevypracovali. Ta přišla až ve 49. minutě, kdy z levého křídla střílel Fišara a Žurkovi v bráně pomohla tyčka. Na druhé straně měl příležitost Kolařík, který se ocitl sám před Slížem, ten svůj tým však podržel. Vzápětí se Porubané přece jen prosadili, díky dobré cloně před Žurkem, se střelou od modré čáry trefil Filip Hlaváč. Na gól Poruby za necelých šest minut odpověděl Jan Švejda, který se z dorážky prosadil podruhé v utkání a poslal Přerov opět do vedení o tři branky. Stav se od té doby již neměnil, a tak tři body zůstaly domácímu Přerovu, který porazil porubskou juniorku 1:4.