Juniorka nedala Havířovu ani branku, podlehla 0:3

05.02.2008, Adam Bagar

Juniroka Sarezy Ostrava přivítala v dohrávce juniorské extraligy na svém ledě dvanáctý Havířov. Celý zápas přinesl velmi podprůměrný hokej s mnoha chybami na obou stranách, a tak se nebylo čemu divit, že úvodní branka přišla až po polovině utkání. To se dostali do vedení hosté z Havířova, kteří tak vedli po čtyřiceti minutách 0:1. V poslední části se sice domácí snažili s výsledkem něco udělat, ale jejich křečovitá snaha k ničemu nevedla. Naopak druhou branku přidali hosté, kteří tak odskočili soupeři na dvě branky a rozhodli tak o výsledku utkání. V úplném závěru ještě hosté pečetili stav na konečných 0:3 a odvezli si tak zaslouženě tři body, protože i přesto, že byl k vidění podprůměrný hokej, tak Havířovští byli lepším celkem. Nebýt některých zákroků Michala Gleicha, který si připsal 33 úspěšných zákroků, tak skóre možná mohlo být ještě vyšší.

- 38.kolo út 5.2.15:30
AZ Heimstaden Havířov
0:3(0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Maruna (Říčka), 47. Bacul, 59. Maruna (Říčka). Rozhodčí: Krenželok - Jureček, Novotný. Vyloučení: 5:6, navíc Mikula (SAR) a Říčka (HAV) 10 OT. Bez využití Diváci: 120. Střely na branku: 41:36. Průběh utkání: 0:3.
HC Sareza Ostrava: Gleich - Falter, Měkýš, Tomis, Pindur, Zimmer, Parma, Vajda D., Poláček - Ciupa, Řezáč, Mocek, Šimkovič, Mikula, Hanke, Kopáč, Bartoš V., Jelšík, Vajda R., Richter, Bartoš M.
AZ Heimstaden Havířov: Šimko - Zientek, Vydra, Krutil, Kopel, Urbánek, Jindřich, Jurčík - Blucha, Maruna, Říčka, Wrobel, Lukaštík, Haas M., Majerek, Matysz, Klimša, Haas R., Bacul.

První vážnější šance si vypracovali hosté z Havířova, ale Klimšovy dva pokusy z kruhů v brance neskončily, přičemž po druhém z nich zazvonila tyč. O chvíli později unikali na Šimka Radovan Vajda společně s Jelšíkem, ale prvně jmenovaný nedokázal naservírovat přesnou přihrávku. Ve 4. minutě se pokusil překvapit hostujícího ochránce svatyně Martin Bartoš, ale Šimko byl u tyče připraven. Tři minuty nato zase ohrožoval branku soupeře domácí Richter, ale ani ten se branky nedočkal. V desáté minutě unikal na domácí branku Bacul, ale byl jasně zahákován. Hosté tak zahrávali přesilovou hru, ve které sice měli velký tlak, ale gólovou šanci si vypracovat nedokázali. V 11. minutě si vytvořil jedinou šanci v oslabení Martin Bartoš, ale trefil pouze gólmana. O další dvě minuty později dotíral nebezpečně u tyče havířovské branky opět Bartoš. Sareza byla v těchto minutách mírně lepším celkem, ale další její šance, jako byly střela Ciupy z pravého kruhu či Mockova rána z mezikruží, v brance neskončily. Těsně před koncem první třetiny ještě zahrozil střelou z levého kruhu Urbánek, ale ani ten nedokázal otevřít gólový účet zápasu. V 1. třetině utkání nebyl k vidění příliš pěkný hokej, a tak se ani není čemu divit, že stav utkání byl 0:0.

Ve 22. minutě pálil zpoza kruhů Marek Haas, ale Gleich se překvapit nenechal. O chvíli později při hře čtyři na čtyři zase zahrozil domácí obránce Falter, ale také ten nenašel správnou střeleckou mušku. Ve 25. minutě opět nebezpečně dotíral před domácí brankou Klimša, který to trochu přehnal s důrazem a vysloužil si tak oprávněně několik ran od domácích obránců, kteří čistili prostor před brankou. Ve 27. minutě se ocitl ve velké příležitosti před Gleichem Říčka, který však nedokázal na několik pokusů přehodit beton domácího ochránce svatyně. O několik minut později měli Havířovští opět obrovskou možnost dostat se do vedení, ale Říčkova střela z mezikruží a následná dorážka Maruny jen zázrakem v brance neskončily. Ve 31. minutě se osmělili také domácí borci, ale Jelšíkova střela skončila pouze v lapačce připraveného Šimka. V čase 31:27 jsme se konečně dočkali úvodní branky zápasu, ovšem do domácí branky – Říčka našel ideálně mezi kruhy volného Jana Marunu, který ranou z první překonal Gleicha do horní části branky. Ve 33. minutě se dostal až před Gleicha Lukaštík, který se protáhl zpoza branky, ale beton domácího gólmana nepřelstil. O další minutu později naopak zahrozili domácí, ale pokus Martina Bartoše z těžkého úhlu skončil pouze na tyči havířovské klece. V minutě 35. neprošly za záda Šimka ani dva pokusy Faltera zpoza kruhů v probíhající přesilové hře. O chvíli později pálil od modré Ciupa, ale hostující gólman jeho pokus betonem zneškodnil. Na konci 37. minuty získali domácí možnost zahrát si v početní výhodě, ale soupeře vůbec neprověřili především díky řadě nepřesných přihrávek. Druhá třetina sice nepřinesla příliš odlišný obraz hry, ale diváci viděli konečně svou první branku, a to do sítě Sarezy, která tak po čtyřiceti minutách prohrávala 0:1.

Hned v úvodu třetí části získali domácí další výhodu přesilové hry, ale opět v ní nedokázala nic vyprodukovat. Až ve 43. minutě vyzkoušel pozornost Šimka Tomis střelou z prostoru mezi kruhy. O minutu později ale zahrozili také hosté, a to v podobě Klimšového pokusu z blízkosti Gleicha, který však jen těsně minul tyče ostravské brány. V minutě 46. pálil od modré Ciupa, jehož pokus před Šimkem dorážel ještě Hanke, ale opět bez gólového efektu. V téže minutě unikali na Gleicha Klimša s Markem Haasem, ale jejich velkou šanci v poslední chvíli uhasil Gleich efektivním vypíchnutím touše. V čase 46:07 se již hosté dočkali druhého zásahu, když Lukáš Bacul sklepnul kotouč jasně vysokou holí, ale branka byla překvapivě uznána. O chvíli později zahrávali domácí hráči další přesilovku, ale opět se jim vůbec nepodařila. Poté zase rozhodčí, který dnes nepodal dobrý výkon, vyloučil dva hráče na domácí straně, ale ani hosté z těchto výhod nedokázali nic vyprodukovat. V minutě 57. ujeli dva domácí hráči, ale Jelšíkovu nahrávku nedokázal Měkýš využít a trefil pouze gólmana. V 58. minutě si domácí vyžádali oddechový čas a následně vyzkoušeli hru bez gólmana. V té si vytvořili tlak, ale střela Davida Vajdy od modré čáry v brance neskončila i přesto, že gólman nic neviděl. V čase 58:21 nakonec pečetil výhru hostí střelou do prázdné branky Jan Maruna. Sareza Ostrava tak podlehla Havířovu ve velmi nepohledném utkání 0:3.